Prietene la bine si la greu - 93

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Buna ziua la Mos Ajun,

Noi facem azi bradul iar diseara punem cadourile, baietii au iesit afara ca sa pot eu impodobi bradul in liniste, sa mai bag un aspirator si sa ornez masa de Craciun. Usa la sufragerie o sa o tin inchisa pe cand vin ei de afara , lui Vlad ii dau sa manance si apoi somnic si numai pe seara o sa vada bradutul, este micut dar dragut.

Raluci si eu cam in aceeasi perioada, dar ca sa fiu sigura ca nu muncesc degeaba , am luat un set de teste de ovulatie, poate, poate.

Fetelor va dorim sarbatori fericite alaturi de cei dragi

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Pentru fulgusori in asteptarea www.youtube.com/watch?v=rnRdwKVxF5Q" target="_blank">Mosului

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Biara

Dozz as vrea sa bea ceai, suc de fructe proaspat stors, dar ea nici macar nu e interesata sa deschida gurita, acum am chinui sa ii dau saruri de rehidratare, dar cu greu reusesc , de medicamente ce sa mai spun, ca sunt dulci sau amare , pentru ea sunt cahhhhhhh.
Angi, noi am facut miercurea trecuta vaccinul si de atunci belelele, parca Pentaximul nu trebuia sa aiba reactii asa puternice da vad ca la noi .
multumim pentru urari, fug ca ma striga poate reusesc sa o adorm si revin.
Inca ceva Dankutza cum au zis si fetele astia mici ne inteleg foarte bine, mamaruta mea am incercat sa o prostesc ca e apa simpla intro cana si nu mi-a baut pana u am dus-o la chiuveta si i-am pus apa fara saruri si tot striga apa, apa

Bianca, mami de Maia Teodora (28.11.2009)


Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea



Biara, despre ceai nu stiu ce sa spun. Dar despre sucurile de fructe, stiu ca sunt mult mai bune fructele. Au fibre si indice glicemic mai scazut decat sucurile. In carti scrie ca prichindeii ar fi ideal sa invete ca apa se bea si fructele se mananca. Sucul de fructe se da copiilor care nu vor deloc-deloc sa bea altfel apa. Asa ca eu zic sa stai linistita, daca bea apa face ffff bine. Zic si pam-pam la final, ca sa nu supar pe nimeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

neataaaaa

fetili, sper sa gasiti sub brad (sau in pat) cele 2 II si tot ce va doriti! Iar piticutzii sa se bucure de cadouri

va mai las o mare de tot ca sa aveti putere sa terminati tot ce aveti in plan.


Chiar, Mosul vine la copilasii vostri diseara sau maine dimineata? La noi tati a votat maine dimineata (si bradul o sa-l facem dupa ce adoarme Iulian). Ma gandesc ca asta e un plan bun nu neaparat acuma, cat in anii urmatori, cand s-ar putea sa nu mai adoarma din cauza entuziasmului provocat de jucarii




Monis si piticutzul Santiago il asteapta pe Mos Craciun


La noi acasa Mosul a venit intotdeauna dupa modelul votat de tine si tati, adica dimineata. Era asa frumos cum ne bucuram de brad si cadouri, in pijamale si cu parul ciufulit de la somn!
Noi am decis sa procedam la fel si cu Ana, dupa ce se culca, facem bradul si ne culcam, dimineata avem cu totii supriza cadourilor. Si ca veni vorba despre cadouri, si eu ma inscriu la lista II, dar deocamdata la nivel psihologic, sa ii bage Mosul lui tati in cap ca se poate si e ff frumos cu doi copii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Sarbatori fericite si sa aveti parte numai de bucurii si sanatate!

La noi au venit mucii si tusea, la 2 zile dupa vaccin. Am petrecut o noapte azi-noapte, valeleu, ca la cateva saptamani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biara spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dozz

Citat:
citat din mesajul lui Biara

Dozz as vrea sa bea ceai, suc de fructe proaspat stors, dar ea nici macar nu e interesata sa deschida gurita, acum am chinui sa ii dau saruri de rehidratare, dar cu greu reusesc , de medicamente ce sa mai spun, ca sunt dulci sau amare , pentru ea sunt cahhhhhhh.
Angi, noi am facut miercurea trecuta vaccinul si de atunci belelele, parca Pentaximul nu trebuia sa aiba reactii asa puternice da vad ca la noi .
multumim pentru urari, fug ca ma striga poate reusesc sa o adorm si revin.
Inca ceva Dankutza cum au zis si fetele astia mici ne inteleg foarte bine, mamaruta mea am incercat sa o prostesc ca e apa simpla intro cana si nu mi-a baut pana u am dus-o la chiuveta si i-am pus apa fara saruri si tot striga apa, apa

Bianca, mami de Maia Teodora (28.11.2009) Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea



Biara, despre ceai nu stiu ce sa spun. Dar despre sucurile de fructe, stiu ca sunt mult mai bune fructele. Au fibre si indice glicemic mai scazut decat sucurile. In carti scrie ca prichindeii ar fi ideal sa invete ca apa se bea si fructele se mananca. Sucul de fructe se da copiilor care nu vor deloc-deloc sa bea altfel apa. Asa ca eu zic sa stai linistita, daca bea apa face ffff bine. Zic si pam-pam la final, ca sa nu supar pe nimeni.


Dozz nu ma supar, stiu ca sucurile au indice glicemic ridicat, dar as fi vrut sa bea suc in situatiile in care refuza mancarea sa aiba cat de cat ceva caloric i situatiile in care refuza papa cum e acum (azi a papat putin)pentru ca san nu am suficient. si ma dispera faptul ca uite acum cum e racita nu pot sa ii dau nici un medicament decat cu forta, siropurile fie ele dulci sau amare nici nu vrea sa le guste si atunci intrebarea mea cum ii dau tratamentul?

Bianca, mami de Maia Teodora (28.11.2009) Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Hoh hohohohoho...Meerrryy Christmaas!
Haidi pup toata gasca, sa avem mese imbelsugate, liniste in case, colindatori la ferestre, si copii cuminti in asteptarea Moshului!


Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Pupescuri la fete!

Noi suntem in febra pregatirilor mancatoresti....avusai ashea un zel, ca facui si sarmale.....pt prima oara de gand bucataresc ....asa ca, sper sa iasa bune...c la cat am impaturit la ele....urmeaza salata de boef si...cam atat...ca deja o sa fie revolutie in stomac....si apoi nu ne mai revenim decat cu triferment
Bradul l-am facut de saptamana trecuta, caci tati era nerabdatori sa vada cum reactioneaza fi-su...insa cadourile, maine dimineata.

Asa ca.....o sa va spun de-acum, asa:

Sa aveti un Craciun linistit si sa va bucurati de clipe frumoase alaturi de toti cei dragi sufletului vostru!

_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai (05.11.2009)

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Sarbatori fericite!

SA va aduca Mosul tot ce va doriti!


... si Merry Christmas de la Pinky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

O ho ho ho, zise fiica-mea, ma-sa va ureaza si ea un Craciun minunat si un gand special pentru Majoreta noastra sefa , la anu' te vrem si pe tine cu bebe sub brad, da? Sarbatori fericite, fetele (si baietii fetelor)! Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput