Prietene la bine si la greu - 93

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Dana dupa ce pui mascarpone folosesti telul? O prietena mi-a spus ca mascarpone e un pic pretentios si nu iese intotdeauna crema tare (depinde f. mult ce mascarpone folosesti)

Bre da voi toate vreti doua liniutze?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lidia74

Dana dupa ce pui mascarpone folosesti telul? O prietena mi-a spus ca mascarpone e un pic pretentios si nu iese intotdeauna crema tare (depinde f. mult ce mascarpone folosesti)

Lidia


Lidia, asa este...dupa ce se adauga mascarpone trebuie foarte usor lucrat. Folosesc telul acela lunguiet, dar nu bat...amestec usor.
dupa cum am mai scris este foarte important sa fie un mascarpone de calitate.



Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Biara multumim si ptr. varianta ta de tort, trebuie sa-mi fac curaj sa ma apuc. Fetele din Ro care ati mai facut ce mascarpone ati folosit, care este de calitate? Despre Vlad ce sa zic, cand am zis ca suntem pe drumul cel bun, au aparut mucii si rosu in gat asa ca iti dai seama ce mananca, insa mananca zilnic nervii mei. Se catara de masa si trage tot jos, se catara in canapea si de acolo pe birou unde sare cu picioarele pe laptop, se infasoara in perdea si multe altele.Afara nu mai vorbesc, nu mai sta in carut, nici in brate, problema este ca daca il las jos trage de oameni. O "doamna" a fost deranjata ca-i zgarie poseta Furla Sa treci mai des cu vesti despre voi
Dana si tie iti multumesc, spor la infasurat sarmale
Mosule daca ne auzi ce a scris Licurici sa imi aduci si mie, ca tare imi doresc.
Azi am iesit putin am luat si restul de analize si am mers sa-i luam copilului cadou, dupa ore de umblat am luat cate ceva, sa-i punem sub brad. Apoi am facut sarmale si caltabos, restul am de la mama, asa ca mine facem bradul si poate mai iesim cu toate ca la cum se poarta Vlad imi vine sa stau cu el inchisa intre 4 pereti.
Cam atat, ma duc si eu la

PS cu toate ca eu m-am stresat foarte putin spre deloc, am primit asa cadouri frumose, de la sot si o prietena, cred ca sunt cele mai frumoase si valoroase de la brad, dar ar mai fi loc si de altele


mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Lidia, nu chiar toate, doar io, Raluci, Many, Dankutza vrem acu, mai incolo am inteles ca se inscriu Ava, Tina, Ramonika.


Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Lidia, nu chiar toate, doar io, Raluci, Many, Dankutza vrem acu, mai incolo am inteles ca se inscriu Ava, Tina, Ramonika.


Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

BLOGUL MEU


Si eu ma inscriu...de protejat nu ne protejam, dar la mine sunt sanse minime sa reusesc fara tratament...dar cine stie...poate avem noroc.



Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna ,fetelor!!!

ma prezint si eu prin zona..am baut o cafeluta mai tarzior asa si acu nu pot sa dorm...ma dreg cu un pahar de vin ..poate-poate...

am terminat 1000 si una de trebi ,dar au mai ramas 999 nefacute,dar asta deja devine o traditie la mine ..macar acu am un "motiv" serios sa nu termin toate cate mi le propun...deci..sa vina Craciunul cu sanatate,ca restul le-om rezolva noi toate!!!! (na,ca m-am dat in versuri)

am citit in "goana calului turbat" si nu am retinut prea multe...vreau doar sa felicit si eu ultimul ,dar nu cel din urma fulgusor al odiseei :Andra,sa cresti mare,sa fii sanatoasa si sa fii mereu bucuria parintilor tai!!!!

edit: m-am ramolit rau: am ajuns sa ma autocitez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Primiti cu colindul?

Colinde, colinde!
E vremea colindelor,
Caci gheata se-ntinde
Asemeni oglinzilor
Si tremura brazii
Miscānd ramurelele,
Caci noaptea de azi-i
Cānd scānteie stelele.

Se bucura copiii,
Copiii si fetele,
De dragul Mariei
Īsi piaptana pletele.
De dragul Mariei
S-a Māntuitorului
Luceste pe ceruri
O stea calatorului.

....Craciun fericit mamici de cat si micilor, iubitilor si uimitorilor !!!!!!!!!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

neataaaaa

fetili, sper sa gasiti sub brad (sau in pat) cele 2 II si tot ce va doriti! Iar piticutzii sa se bucure de cadouri

va mai las o mare de tot ca sa aveti putere sa terminati tot ce aveti in plan.


Chiar, Mosul vine la copilasii vostri diseara sau maine dimineata? La noi tati a votat maine dimineata (si bradul o sa-l facem dupa ce adoarme Iulian). Ma gandesc ca asta e un plan bun nu neaparat acuma, cat in anii urmatori, cand s-ar putea sa nu mai adoarma din cauza entuziasmului provocat de jucarii




Monis si piticutzul Santiago il asteapta pe Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

mneata si de la noi

In mare graba scriudoo doua vorbe.

Citit temeinic pe diagonala, asa ca raspund cum apuc:

Licurici nu fi suparata ca e dulce si prea insiropat. Lasa treaba descoperita si in frigier. Dulce tot o fi... dar sa stii ca e mlt mai buna superinsiopata decat uscatica. Din experienta spun

Dankutzainteleg ca esti tare dezamagita ca nu prea functioneaza treaba. Ideal e ca bebeii sa stie ca apa e apa, nu cu gust de chestii. Eu una cu ceaiul nu sunt de acord. Pai, daca cel de musetel e penru constipatie, cel de menta ca sa combata scaunele proaste, cel de tei usor sedativ... etc... pentru copii sanatosi care e??? Mereu am impresia ca un ceiut deregleaza ceva ( acu' imi dau seama ca multi copii beau ceiuturi si nu au absolut nimic, ba chiar le e bine asa, dar cred ca nu accepta usor ceiutul neindulcit la varsta asta, ORICUM, BAFTA! trebuie sa incerci si asta daca e stresezi atat de tare)
Cat dspre micuta gagalice care iti face nervipraf copilul istet si descurcaret care stie ce vrea!!!

Bafta sa vina mosul cu II la toate doritoarele.
Sa va aduca fiecareia Mosul ot ce va doriti, sa aveti un Craciyb Craciun linistit si fericit alaturi de cei dragi, iar copii nostri dragi sa se bucure de darurile pe care le vor primi peste noapte
Va pup pe toate si pe toti fulgusorii si sa ne "auzim/vedem/citim" sanatosi in zilele ce vin.


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Buna dimineata la Mos Ajun!

Spor la treburi dragelor, multumim de colind

Pup tare tare puiutii bolnaviori.

Eu ma apropii cu pasi repezi de perioada fertila, scuzati absenta , asa ca poate fericirea o prmesc de la Sf Ion

Cadourile clar maine dimineata, asa cum zice Monis, nu se mai culca de entuziasm



Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag
_
mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput