Dulceturi si papanasi in asteptarea lui 2011(417)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

io n-am timp de amabilitati acuma, deci, valentina, eu nu pricep de ce nu te duci la Fundeni unde sunt cei mai buni si stai aici sa vb despre cateva luni sau ani pt o anemie pe care o ai de cand te stii!

In locul tau as cauta toate procedurile posibile, daca tratamentele tale sunt acoperitw de casa de asigurari potio lua formularul E112 si te duci la cea mai tare clinica din Europa pe hemato, eu nu cred ca e destul ce e la municipal.

si pana acolo, oricum Fundeniul e top!


si sa nu te superi ca te-am luat tare, dar sa stii ca toate tratamentele la care au avut acces au fost din cauza ca eu personal m-am zbatut si a fost foarte, foarte greu, n-am mai zis eu pe-aici, dar nu va puteti inchipui ce inseamna sa treci prin toste procedurile fara sa te tina NIMENI de manuta.
Am avut sustinerea materiala, m-am luptat ca o leoiaca ce sunt sa obtin cele mai ieftine posibilitati , cele mai multe reduceri, dar sotul meu a ingrijit copiii si am avut sustinerea lui si a familiei si a voastra doar virtual, care a insemnat enorm, dar la momentele zero SINGURA am luptat, in afara de tine, Valentina, nu mai cunosc pe nimeni care sa fi trecut prin spitalizari si tratamente din astea pe cont propriu, cat am fost la viena nu mi-a dat nimeni o cana de ceai (prima data, cat am stat o luna vreau sa zic, la asta din decembrie am avut totusi o groaza de rasfat)
asa ca trebuie sa te zbati sa iesi din chestia asta pe cat se poate.


Deci zi si mie de ce ai renuntat la dr de la Fundeni ca nu o sa inteleg niciodata.....


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Cu tot respectul Sabina, cred ca am ales ce-i mai bine pentru mine in momentul de fata. La Fundeni sunt medici de top, dar si cadre a caror nepasare te lovesc crunt. Eu una sunt patita. As putea sa acopar multe pagini despre cum m-au tratat in cei 7 ani de cand sunt in evidenta lor, dar nu-i nici locul si nici momentul. Important este ca acum am gasit intelegerea pe care mi-o doream si un medic cu care pot discuta pot ce ma framanta. Este seful clinicii de hemato si am numai cuvinte de lauda la adresa sa. Si nu sunt singura.Cel mai important pentru mine este ca se contureaza un diagnostic final, fie el bun sau rau. Conteaza enorm pentru mine sa stiu impotriva cui duc lupta (din care sunt conviinsa ca voi iesi invingatoare), decat sa ma pierd, iar in intrebari fara raspuns.
Cu siguranta voi lupta din toate puterile mele si prin orice mijloace , daca situatia o va impune. Nu ma supar ca ti-ai spus punctul de vedere, asta inseamna sa fii un prieten. Insa raman tot la parerea mea, nu vreau sa dau siguranta pe care o simt acum pe timpul pierdut la coada in fata cabinetului, asteptandu-mi randul la control.
Si astea fiind zise fug la piftia mea!


_

Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.




Vale, mami de ALEXANDRA si ANDREI

cum creste Alexuta
cat de mare este Andu



ChicAlexa – val-1.jpg

ChicAndrei – val-2.jpg



BAZAR DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

io nu de Fundeni ma cramponez, ma speriase un pic faza cu luni sau ani....dar daca esti hotarata sa-i dai de capat, inseamna ca asa va fi.
Vroiam sa ma asigur ca nu te lasi, tocmai pt ca eu am avut de zic de ori tendinta sa ma las si gata
(si nici acum nu ma simt prea bine )

acestea fiind zise, Piftie fericita tuturor :)))



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

(PS, am zis de Fundeni pt ca acolo au centrul de transplant..daca cumva va fi cazul pt SMD? si dr la care am fost eu nu e din aia...si e sotia sefului de la centrul de transplant, in rest, stiu despre cine vb, sunt specimene in spitalul ala despre care nici nu vreau sa aud, ce-am putut sa vad si sa indur dpdv lipsa de cea mai elementara politete fata de bolnav m-a terminat)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:


Noroc ca-s la birou, sa apuc sa intru sa va imbratisez si sa va doresc

CRACIUN FERICIT!

Un mos darnic sa va puna sub fiecare bradut multa sanatate, iubire, umor, optimism si energie,
ca sa ajunga pentru tot anul 2011!

Va imbratisez cu drag si dor
Silvia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Of, m-am ingrozit. E cumplit si cu, si fara doagnostic.
Dar si mai cumplita e nepasarea, lipsa de omenie, trenarea din spitale. Valentina, iti doresc sa gasesti o rezolvare rapida, sa poti iesi din incertitudine. pentru puterea si devotamentul pt familie. Nu stiu de unde mai gasesti atata putere sa ne impartasesti si noua

Sabina, omenoasa cum te stiu! Sunt convinsa ca doresti sa ajuti mai mult. Din pacate usile nu se deschid tuturor cu aceeasi repeziciune.

Nu acuz pe nimeni cu nimic, pur si simplu, inca!!!, asa functioneaza sistemul sanitar la noi.
Prestigiosii nostri medici prefera pacientii cu resurse financiare importante, care se pot supune rapid si la costuri mari unor analize de amploare. (sunt imense listele de asteptare pt investigatii la tomograf sau rmn).




Alina, Doris Maria (02.09.2009, ora 22.00)
si Iulius Teodor (10.10.2007)

iulie 2010 - dovezi de iubire - Teo 33+ Doris 10+


Iubirea are puteri extraordinare!
Transforma inima, renoveaza spiritul, da speranta celui care a pierdut-o, ridica pe cel cazut, reda sanatatea si fericirea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Dragelor, incep cu o imbratisare tare pentru Vale si urari de sanatate cat cuprinde, si acelasi lucru pentru Sabina. Sabina, nu cred ca reusesc sa trec, sunt pe mare fuga, plecam in reprize si ne intoarcem la fel, iar cat stau acolo am deja program intensiv cu copiii. Ne asteapta finii si nasii prin zona si am zis si la ei pas. Dar va dorim toate cele bune si sa petreceti frumos!

De altfel vreau sa dau un pupic mare tuturor si sa va urez de acum sarbatori fericite, cu caldura, bucurii si cadouri multe, sa aveti un an nou fericit, cu sanatate si bucurie, cu impliniri si zambete!

Nu stiu cat mai apuc eu sa accesez netul, de aceea mi-am luat o marja de siguranta. Un pup mare si pentru Annisia, te-am sedus si abandonat din motive obiective. Nu mai povestesc pe acilea, dar nah, socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ si am ajuns sa alerg inca la cumparaturi si sa mai muncesc la ora asta.

tare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Vale ma bucur ca ai reusit sa ajungi la un rezultat si sper sa primesti un traTAment eficace

Erina multumesc ca mai facut sicoasa...ce dureri aveam de spate si burta...peisajul e cel din fata casei, la tara cica, dar fara animalute
nu te ambala ptr raceli si alte minuni , gandeste-te ca alti stau mai prost cu sanatatea...mamica harnicuta

somn usor mamici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceamica spune:

vroiam sa va uram si noi sa vina Moshul cu tot ce ati visat !
Craciun fericit !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Na ca am pris si eu o bucatica de net.. de care profit pentru a va imbratisa si ura sa aveti un An Nou asa cum vi-l doriti!

Sarbatorile cu bine!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput