Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 113

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

bravo, aerlilian,, felicitari pentru samburel;
Doamne ajuta sa fie totul bine pana la termen!
concediu placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmc_nd spune:

Neata, mai intra cineva pe aici? Ca eu una n-am mai fost demult. Felicitari noilor gravidute si sarcina frumoasa!

Am o intrebare urgenta: stie cineva daca il pot gasi pe dr T azi la cabinet. As avea nevoie de o echo edificatoare :).

Mersi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

azi il gasesti
maine si poimaine nu este
stiu asta pt ca trebuia sa ma duc eu joi si mi-a spus ca nu este
poti sa mergi azi ca il gasesti sigur pana pe la 17-30 sau si mai tarziu, in functie de ce aglomeratie este pe acolo

MTHFR C677 Homozigot
in 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

revin cu precizarea si sczele de rigoare
este si maine
joi si vineri lipseste
eram debusolata
nu stiam ce zi e azi

MTHFR C677 Homozigot
in 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Buna!

Nici o miscare pe aici? Ce fac mamicile,bebicii, viitoarele mamici?

Aerlilian, ce faci, cum te simti? Ai mai fost la eco? Ai aflat ce este? Eu sunt sigura ca este o fetita, asa simt eu

L-as vizita o data pe dr.T, cu fetele, sa-l salutam juma' de minut nu stiu ce fatza ar face...

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

Te poti duce dar sa ai nervi de otel
am fost eu azi si era lumee
ca niciodata de aglomerat

MTHFR C677 Homozigot
in 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

Buna,
sper ca mai intra cineva pe aici din cand in cand
vreuna dintre voi care a nascut recent, a facut amniocenteza cu tutunaru?
Ma intereseaza ca idee, nu mi s-a spus ca ar trbui sa o fac dar vreau sa ma documentez in ideea ca as face asa din proprie intiativa si sa fie si el de acord
se face la el la cabinet? cat costa?
ms anticipat

MTHFR C677 Homozigot
in 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anna85 spune:

Hello fetelor!
De la 1 aug 2011 sunt si eu pacienta dl dr Tutunaru...Am inceput direct cu monitorizare si prestatie la data recomandata!
Acum am avut ovulatie si ieri, la ultima monitorizare, mi-a zis sa am contact si apoi sa iau arefam 200 cate 1 pe zi seara... eu am inteles ca de azi, adik ziua urmatoare contactului... asa v-a mai zis si voua?
in plus de la hematologie mi s-a pus diagnosticul trombofilie mthfr dublu heterozigot si mi-a dat sa iau aspenter zilnic catte o tb, acid folic 5mg-2/zi, b6-2/zi si b12 50 gama-5fiole injectabile 1/sapt.
Am vazut ca Dannuza are mthfr homozigot...Tu iei tratament pt asta?... knd i-am zis dlui dr T. de asta, mi-a zis k nu am trombofilie, sa nu mai iau aspenter, ci sa continui cu vitaminele si ac folic, k toate femeile au mutatii pe genele astea...
Eu de 3 ani si 10 luni imi doresc copii si abia anul asta, in ian. am ramas, dar la 8 sapt am avut semne de avort spontan si la spital am aflat k sarcina e oprita in evolutie la 5 sapt si 2 zile...In acest timp, de cand tot incerc, am facut doar analize hormonale in z3,14, 21, desi am cm neregulat...(dr T mi-a zis k rezultatul analizelor e neconcludent avand cm neregulat), apoi am urmat tratam cu duphaston timp de 8 luni, 6 consecutiv, apoi pauza 1-2 luni si iar inca 2 luni intr-un an.De cand am pierdut sarcina mi s-a dat iar duphaston, pe care l-am luat 4 luni, pana sa ajung la dr T.In timpul tratamentului, nici acum cm, nu era reglat! Spermograma sotului era cu diagnosticul normospermie cu astenospermie usoara... dri mi-au zis k pot ramane insarcinata si cu "aceasta spermograma".
Nadajduiesc acum, dp aceasta monitorizare, sa se intample iar minunea mult asteptata, sa am o sarcina care sa evolueze si sa aduc pe lume un copilas sanatos!
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

Parca il si vad ... cand i-ai zis de trombofilie ... e satul
mie in preconceptie (adica vreo luna .. imi zisese sa nu iau nik in afara de acid folic .. dar eu am mai luat si aspenter si femibion) asa de capul meu (femibionul il iau si acum pt ca mi se pare foarte important)
dupa testul pozitiv .. mi-a dat de facut clexane (eu am o sarcina pierduta la 30 sapt si probabil ca nu a vrut sa riste).

MTHFR C677 Homozigot
in 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

DANEZZA - daca am nascut in nov 2007, este recent?
eu am facut amniocenteza, dar nu la cererea mea, ci la recomandarea dlui Dr. am facut amnio la cabinet; lichidul amniotic a fost analizat de genetic lab; nu cred ca mai au relevanta preturile...

Mergi la inceput