Prietene la bine si la greu - 92

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Ionela multam!
Lidia, aici e blogul meu

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Incep cu meniul

Dupa ce am schimbat-o i-am dat un bibe de LP pe care l-a varsat in jet. Cum a terminat, a varsat o parte pe cuvertura de pe canapea. Strang, eu, cuvertura repede sa nu se ude si pernele de la canapea. Vine a doua rafala. Pe canapea. Trebuie sa spal husele. Si cum nr magic este 3, varsa si pe covor. Mi-am spus "ziua buna se cunoaste de dimineata" si ... am a avut dreptate. Am stiut ca o sa ma enervez azi.
Peste o ora am incercat perlute de la Covalact (vreo 5 lingurite) si un pic de iaurt.
LA pranz: fasole galbena de la congelator cu carnita de vita, la care am adaugat un catel de usturoi mic crud. Asta i-a placut, dar nu a mancat prea mult.
A mancat vreo 200ml de fructe: kaki+portocala+para+avocado+pruna+pepene galben
Lapte a baut doar vreo 90ml azi. Ma face cu capul. Nu vrea lapte si pace.
A mai mancat o rondea si un biscuite intre mese.
Sper ca maine o sa aiba o zi mai buna pt mancare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Licurici f bun blogul sa fie in ceas bun. Asa la prima vedere as zice sa pui etichete la produse ca sa fie usor de gasit si poti sa pui si un gadget in care sa fie pozele de pe blog


pe repede inainte... la culcare

pup you all si pe Pinky in special




Monis si piticutzul Santiago il asteapta pe Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Simina depinde de zile cu mancarea. Eu nu masor mancarea. I-o pun ba in castronel, ba pe farfurie, ba in cana. Ii fac cantitati variabile, la oki. Uneori ma surprinde ca papa tot si imi pare rau ca nu i-am facut mai mult, alteori de abia se atinge de mancare. Eu nu cred ca 500ml de mancare pe zi e mult pt varsta asta. Sa vedem ce mai spun fetele.

Laura Zbuciumix nu mananca peste din cauza sora-mii. Ea era gravi si habar nu avea. A fost in delta cu sotul si normal ca a mancat peste de toate felurile si in toate combinatiile. Varsa tuta de nu mai putea si zicea ca are o colica biliara de la peste. Cand colo, avea o colica cu oki. Drept urmare, nu a mancat peste toata sarcina; o enerva mirosul, ii provoca voma. Nici dupa ce l-a diversificat nu prea i-a dat peste, si asta nu mananca nici acum. Nici eu nu m-am omorat cu pestele in sarcina, dar mancam ceva-ceva. Pinky e lesinata dupa peste, mai ales daca este cu mujdei.
Parerea mea este sa cumperi un peste chiar doi, de pe la Carrefour sau Kaufland din Constanta. Portioneaza-i si pune-i la congelator. Asa am facut si eu. Iau cate un peste, pe care il portionez. Tai in bucati care sa-i ajunga la 2 mese. Eu am congelatorul plin pt Pinky. Am pui de tara, vita, peste taiate in bucati doar pt 2 portii. Scot cate o punguta si ii fac mancare fetii.
Pedi mi-a zis ca daca ma refuza cu un fel de mancare sa o las vreo 2saptamani si sa incerc iar. Sa stii ca in momentele ei de nemancare, aveam vreo 3 boluri pregatita cu diverse. Mergeam pe princiupiul, ceva-ceva o vrea ea. Nu-mi iese de fiecare data.
Felicitari pt blog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

linkul la blog e in aceasta postare intre zambaciosi

[quote]citat din mesajul lui laurairina13

....

ps. Monis astept nota de la tine

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop


Hi, hi....daca nu m-am benoclat la mesajul asta cand l-a postat Licurici de o mie de ori da n-am vazut ce trebuia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Ma duc la nani.Gata pe ziua de azi.
Am vazut un capsor de al lui Monis prin zona.Cred ca ne trimite ger.
Dankutza imi place ce papa Pinky.Al meu greu accepta usturoiul.Cred ca il trimit in vizita.Poate il invata micuta noastra gratioasa cum se mananca mujdeiul.


de George-Stefan (15.11.09)
l-am impodobit si pe il asteptam.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Eu la cantitati de mancare sunt pe afara. Habar n-am cat mananca. Nici macar nu folosesc acelasi vad de fiecare data ca sa-mi dau seama daca mai mult sau mai putin ca ieri. In fine, nici nu vreau sa ma preocupe asta. incerc sa merg pe principiul"stie piciul cat ii trebuie sa pape". Sper sa ma tina relaxarea asta

Merg sa dorm si eu... ca e slabutica miscarea aici si manie ma asteapta o noua zi...
Sper ca noaptea asta sa fie mai buna ca cea precedenta ( noaptea trecuta s-a trezit la 2 si s-a culcat la 4.30)


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunf23 spune:

buna laura,
Scuze ca intervin in discutiile cu alte mamici, dar ma uitam pe forum si am vizualizat si eu atat blogul cat si albumul picassa. Sunt superbe produsele tale.
Sa iti traiasca fetita si apropo, baietelul meu e nascut pe 4.11.2009
O seara buna si sarbatori fericite tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui grigore_tina
Dankutza imi place ce papa Pinky.Al meu greu accepta usturoiul.Cred ca il trimit in vizita.Poate il invata micuta noastra gratioasa cum se mananca mujdeiul.[/i][/blue]



Am inceput cu o bucatica mica de usturoi si tot am crescut pana am ajuns la un catel intreg. Eu ii dau usturoi romanesc. Este mai mic. Intentionez sa incerc si niste ceapa. Dar o sa-i pun putina, de frica sa nu o usture stomacelul.
Trimite-l pe Geo la Pinky. O sa imparte amandoi o bucatica de peste cu mujdei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Ionela sar'na de link

Licurici frumos blogul tau. Oare ai putea sa pui si o imagine ceva cu un croset in partea de sus? Ceva in genul asta http://ligiapop.com/2010/06/02/reteta-noua-de-raffaello/. Ma refer la imaginea cu caise si coaceze rosii.

Mergi la inceput