Iepurasii il asteapta pe Mos Craciun!! (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

andira sanatate fetelor. Imi doresc 3 copii dar daca ii apuca pe toti 3 odata boala nu stiu ce fac zau.
Foarte curajoase pisicile mari. La varsta lor cred ca doar cu anestezie generala ar fi putut sa-mi ia sange. Si acum ma vait.

Ma duc sa probez sania

Denisa & bebelunica Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

ANDIRA ce rau imi pare ca a trebuit sa luati din nou sange si ca Iris e iar pe aerosoli :( Sanatate multa!
Felicitari Irinei pentru laudele primite cat si pentru arta martiala practicata.
AMI eu am serbare marti de dimineata, la scoala, iar Luca dupa-amiaza (tot marti) la gradi. Abia astept!!
Am vazut pozicile Denisei, Roxanei si Andrei. Cat de frumosi si delicati sunt copilutzii!

Mami de doua minuni: Luca si Mara



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

Evamika, irinabobe multumesc frumos pt parole !

briza eu ii dau acum la 9 luni brinzica calcica facuta din 250 ml lapte de capra UHT. Ii amestec cu iaurt de capra, unul mic, credca 120 ml. Nu maninca tot mereu, alteori parca ar minca mai mult. O sa cresc acusi cantitatea la 300 ml lapte din care fac brinzica.

Poate cineva sa-mi zica cum se face brinzica din lapte prins? (cu lamiie din lapte dulce stiu, dar nu vrea, ca iese cred prea acra pt gustul lui). Din moment ce maninca deja iaurt, cred ca nu e nici o problema sa trecem la brinzica facut ain casa din lapte prins, ca vreau sa renunt la pastilele alea de calciu...

Multumesc de raspunsuri cu privire la spam! ma mai luminez si eu asa :)

Cred ca mai intru la noapte, nici macar nu am apucat sa citesc la capitolul asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

andira multa sanatate fetelor! si multa putere tie

denisa ma bucur ca sunteti bine! am admirat.o pe maya cum incearca sa se joace cu honey :)

rebiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leea111 spune:

Multumim tuturor , sper sa se faca cat mai repede bine. Cred ca s-a suprapus boala cu iesirea dintisorilor, noaptea doarme numai in brate daca il pun jos incepe sa planga sau doarme vreo 10 min si se trezeste tusind. Pe zi a fost la fel de marait, somn mai deloc. Acum am reusit sa il culc, deja a avut o trezire de la tuse, asa ca e in brate. De mancare nici nu se atinge, medicamentele sunt cah tare si e teroare sa i le dam. Trecem noi si peste asta.
Si eu as avea nevoie de o iesire, dar nu am cu cine sa il las. Acum cand e bolnav nici nu as pleca de langa el.
Trimit datele noastre userului mar_apr_2010.
Am facut si noi diploma de copil cuminte



Edward Gabriel 01.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leea111 spune:

Andira multa sanatate fetitelor, eu abia ma descurc cu un pitic bolnavior cu trei as lua-o pe campii.


Edward Gabriel 01.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Leea cam asa face si Maya nu o pun jos tipa. AM observat ca daca o las din brate pe burta e mai bine... dar mai greu de realizat fara s-o trezesc.
Maya are medicamente , 3 la nr, cu gust de: banane, portocale si capsuni. Nici nu-i mai trebuie fructe. Antibioticul e preferatul.

Roxi- defapt ce-i face maya lui honey e mai mult tortura. O trage de par dar pe de alta parte o impinge cu picioarele si moare de ras. clar nu au cum sa se inteleaga, cel putin nu acum

cred ca numai daca scriu des pot si eu sa fac fata si sa nu uit ce vroiam sa scriu

Denisa & bebelunica Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lindal spune:

Doua vesti bune pe ziua de azi:
- avem primul dintisor (de fapt o gropita in gingie)
- a facut primii pasi sustinut si m-a fugarit prin toata casa ca eu nu mai puteam dar el mai vroia. Acum a cazut la datorie si doarme.

Fetelor, vroiam sa va intreb daca ati trecut deja de la scoica la scaun de masina si ce tip/model ati luat, ca noi nu stim spre ce sa ne orientam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lindal spune:

Stanucel, e foarte simpatica Adelina cum adoarme ea mancand. Si Matei cam in acelasi stil, doar ca el baga degetelul in gurita si-l suge. Tot cand e foarte obosit adoarme si el asa, dar doarme bustean din primele secunde ca il pot misca, ii scot babetica de la gat, il mut in patut si el nu simte nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Buna,
Se vede ca e weekend, slaba activitate.
Eu am fost la cumparaturi azi si am luat cadou de craciun pentru Mihai, iar mie cizme . Sunt foarte bucuroasa ca am gasit cizme faine la pret super bun. O sa am si eu sub pom cadou .
Ramane Sofia si sotul. E mai simplu cu ei.
Acu ma gandesc la meniu de Craciun, liste de cumparaturi, bradut, ce frumos e. Desi obositor, da nu conteaza.
Rebiana ce zi incarcata o sa fie marti. Da si frumoasa. Asteptam poze.
Andira sanatate printeselor, offf atatea problemute si la voi. Eu stiam ca polipii se refac, nu? Reteta aceea de cornuri e super, as vrea s-o fac si eu, insa nu am inteles, au ceva la mijloc, de ce se ruleaza?
Denisa Honey e geloasa, altfel cateii accepta sa-i traga copii de toate alea si sunt multumiti doar ca se joaca cu ei. E greu cu fetele tale. Sanatate Mayei
Si chiar asa mi se intampla si mie, nu reusesc sa stau in fata calculatorului sa si citesc sa si scriu, apoi uit ce am citit, de fapt ce voiam sa raspund, renunt, e un cerc vicios.
Va pup pe toate, un weekend placut si fara muci.

Mergi la inceput