Fluturasi de martie-aprilie 2011 (102)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

shtrumph, pai se termina anul, chestii contabile, incheiat ultimele treburi, ocupat de documente si pot continua in nestire pe langa toate astea am ramas in pom cu curatenia de craciun, se pare ca nu o sa pot sa fac casa luna de la a / z cum vroiam, tb sa ma conformez cu o curatenie un pic mai profunda ca de obicei dar nu cum vroiam...eh, o sa fac eu casa bec dupa sarabatori...

nu pot sa cred ca de azi intr-o sapt o sa fiu la cina de ajun :)) eu una de abia astept ianuarie ca sa incep sa ma ocup de lucrurile pt bebe!

v-am spus ca urasc bucurestiul in aceasta perioada a anului? criza criza dar ce e in oras, pe strazi si la malluri, te ia capul...o inghesuiala teribila, e omor!!!

s 24, Luca Alexandru, de abia astept sa te tin in brate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

FelicitaRI Roxy pt gasunica!!!!
pai de aia nu se pun kilele pe tine se duc la bebelina caloriile
las sa creasca mare sa faca mami o fata bulanoasa numai buna de pupat

he he Mada si fiimea a facut la fel azi prin curte
toata zapada a luat-o la ca;lcat...da nu i-a ramas un coltisor
si cand s-o pun si eu sa dea zapada de pe scari cu matura, sa ies si eu la tomberon, cica nu mai poate ca e prea obosita

Stefy, hai ca m-ai facut sa rad....pai tu ce crezi, eu mai fac alt bebe..doamne...la cat sa-l mai fac ...nu vezi ca eu ii tot din 11 in 11 ani....daca eram mai tinerica mai ziceam

Scrish nu te ingrijora ..stare de lene am si eu..totul fac numai tras de mine..mi se pare o corvada sa aranjez si niste lucruri in dulap
eu ma rog sa imi revin dupa ce nasc..ca altfel e jale..cad in depresie si cu fata cea mare si cu un sot pe cap neindemanatic +o casa imensa..nu mai zic de bebelina care are cea mai mare nevoie de mine

eu si acum am citit pe foiaia aia de la consultatie si tot nu imi dau seama cat cm are bebelina....nu ma lamuresc de tot...oare e posibil sa aiba doar 24???...am intrat si pe site-ul postat de Dorinutza si acolo ar trbui sa aiba mai multi la 27s si mai putine grame decat are a mea
sau a mea la 990g pare asa frasa ca e pitica
hai ca am alta pasarica ce imi umbla prin cap la ora asta

------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....27+cronologic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza de data trecuta era intoarsa. acum chiar nu mi-a mai zis cum sta, dar tot asa este sigur ca eu o simt cum sughite si simt chiar jos in stanga.

S-a intamplat minunea mult asteptata30+

AMR 9 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

roxy pai de dim tb sa ma trezesc devreme (lucru care imi displace teribil sambata) sa ma duc sa platesc niste prime de craciun pentru angajati, mai stau de vb cu ei, mai rezolv niste chestii, ma duc iar cu sotul sa vedem mobila pt bebe si sa negociem un discount. pe urma ma rasfat, ca am o programare la coafor, la mani pedi, pensat...dupa care mers la metro si cumparat brad, mers la ikea sa ne mai uitam dupa decoratiuni si la cina ne vin niste prieteni si tb sa gatesc ceva bun si rapid...astea toate cand am chef doar de stat in casa la un maraton de harry potter

s 24, Luca Alexandru, de abia astept sa te tin in brate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

deea, din cate stiu eu nu se mai poate calcula exact cati cm au bebelusii, nu te stresa pe tema asta
Cristi dupa ce intram in casa ne cearta daca nu ne-am scuturat bine de zapada si mai dam pe jos in hol. Apoi vine cu matura sa faca curat

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 30+ cuCatalina Ioana

AMR 9 sapt

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Strumfule , pune mana de fa curat..pai daca ii vine vreo idee la motan sa isi invite gagica de craciun nu or sa rada de tine
lasa le si ceva bun de papa
mamca-l ar mama de frumos..eu nu l-as mai da afara pe frigurile astea

------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....27+cronologic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

roxy pai de dim tb sa ma trezesc devreme (lucru care imi displace teribil sambata) sa ma duc sa platesc niste prime de craciun pentru angajati, mai stau de vb cu ei, mai rezolv niste chestii, ma duc iar cu sotul sa vedem mobila pt bebe si sa negociem un discount. pe urma ma rasfat, ca am o programare la coafor, la mani pedi, pensat...dupa care mers la metro si cumparat brad, mers la ikea sa ne mai uitam dupa decoratiuni si la cina ne vin niste prieteni si tb sa gatesc ceva bun si rapid...astea toate cand am chef doar de stat in casa la un maraton de harry potter

s 24, Luca Alexandru, de abia astept sa te tin in brate!


wow, da ce program incarcat ai. Eu nu as mai rezista sa umblu atat. Luni merg sa-i iau cadoul sotului: m-am hotarat la un set de pix si un creion Parker...ca are un stilou tot de la mine si ii place mult. Si mai tb sa cumpar cadou pt mama si tata, dar sunt fff dezorientata...aveti ceva idei sa-mi dati?

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 30+ cuCatalina Ioana

AMR 9 sapt

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

lalely burticuta este tare frumoasa

deea nu cred ca este trecuta lungimea totala a bebelului. este trecuta asa pe bucatele: cap, abdomen, picior....eu asa am trecut pe foaie. nu stiu daca zic bine dar parca asa este

S-a intamplat minunea mult asteptata30+

AMR 9 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

ce baiat vrednic are mama...da are si cu cine semana..eu spre rusinea mea am ramas cu geamurile de la living nesterse...si cand te auzem pe tiune ca faci curat ..ziceam..gata de maine ma apuc si eu

pai Scrish , maine ai ceva de umblat...bebe luca sa te lase
eu nu mai pot merge asa mult
am zis ca bag si eu un metro pt niste matze crete si niste carne de vita dar cred ca pe seara tarziu ca o sa fie super aglomerat

------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....27+cronologic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza da, mai ninge toata ziua a nins si azi

nici eu nu mai pot umbla mult. imediat obosesc, vreau sa stau jos, de aia vreau sa termin cu cumparaturile cat mai repede sa nu mai am de umblat.

S-a intamplat minunea mult asteptata30+

AMR 9 sapt!!!

Mergi la inceput