Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***283***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Ma enerveaza ca se repeta istoria, data trecuta cand trebuia sa venim la Moeciu tot asa s-a imbolnavit.

Printesa mea Teona

Mami fericita de printesa Teona si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adirys21

Am venit de la medic cu vesti proaste.
Teona are rinofaringita i-a prescris antibiotic si Humex in continuare, inhalatii.
Am intrebat-o daca putem merge la munte si ea a zis ca da, atata timp cat ea e vioaie si nu face febra.Cand i-am spus ca ne intalnim cu mai multi copii s-a strambat putin si a zis ca exista sanse sa se imbolnaveasca si alti copii, la fel cum e posibil sa ia alti virusi, pentru ca au perioada de incubatie si nu poti sti niciodata cand o persoana aparent sanatoasa este purtatoarea vreunui virus.
Acum suntem sub tratament, din ce am citit pe net din a 2-a zi de tratament cu antibiotic ar trebui sa se simta mai bine si boala nu mai e contagioasa. Sa vad evolutia ei si apoi hotaram cum e mai bine, venim sau nu la munte.

of, adirys, mai bine stai tu cumintica acasa cu fata; ca si daca mergi acolo, clar nu te poti duce cu sania cu fetele, nu poti iesi afara deloc..... si in plus... nu trece in 2 zile orice i-ai face. si mai e si varianta sa se inrautateasca starea fetei cu atata plimbat pe drum si scos in aer rece.... chiar vrei sa risti?

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
GANDACEL DE TOAMNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Gata...clar nu venim, mi-a facut febra.

Ia uite si visul meu ce insemna....nu ajungem noi la munte...nu voi.

Ramane pe data viitoare, sa faceti multe poze si sa petreceti un timp minunat.

Va pupam

Printesa mea Teona

Mami fericita de printesa Teona si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


La multi ani Andreiutilor


multa sanatate, bucurii, impliniri si pentru mamici, multe


Vreau sa urez fetelor excursioniste: drum bun, distractie maxima si copii exemplari. Asteptam multe poze

Insanatosire grabnica, celor bolnaviori!


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

La multi ani pui de Monica si pui de Bogdana! Sa fiti sanatosi si norocosi-icei si pentru mamici




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!

Intru si aud vesti proaste : Bianca si Adyris sa inteleg ca nu mai veniti ??!! nu de alta dar trebuie sa anulez rezervarile azi pt ca are solicitari tipul de acolo si m-a tot intrebat daca e sigura toata rezervarea
Imi pare rau !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tufete excursioniste, va urez sa va distrati pe cinste, ghioceii sa interactioneze cu drag, sa va jucati/ sa cantati/ sa dansati, sa va dati cu saniutza...si sa faceti muuulte muulte poze cu care sa ne hranim noi, cele ramase la vatra, ochii
De la primavara nu mai scapati de mine, asta-i clar! Alta intalnire nu mai ratam!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Si la multi ani vajnicilor fratiori mai mari, ambii Andrei, puiutzi iubiti de Petrean si m_monique
Insanatosire grabnica bolnaviorilor, a ramas intalnirea fara doua frumusetzi balaie, Teona si Vladimir...

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Novus...noi sigur nu venim, poti sa anulezi rezervarea, multumim frumos.

Eu sincer as veni dar ma gandesc ca e mai bine pt ceilalti copilasi, daca vreti sa va asumati riscul de a o aduce pe Teo in colectivitatea ghioceilor...venim, doctora a zis ca nu e bai daca sta un pic la aer de munte, dar....

Si noua ne pare tare rau, cel mai rau ii pare lui tati care astepta iesirea asta de numa...

Ilinca si Simona multumim de gandurile bune

Printesa mea Teona

Mami fericita de printesa Teona si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Hello !!

Intru si aud vesti proaste : Bianca si Adyris sa inteleg ca nu mai veniti ??!! nu de alta dar trebuie sa anulez rezervarile azi pt ca are solicitari tipul de acolo si m-a tot intrebat daca e sigura toata rezervarea
Imi pare rau !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)










Eu clar nu mai vin pentru ca domnul meu tuseste artistic tare

Imi pare rau

Mergi la inceput