Fluturasi de martie-aprilie 2011 (99)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

speranta2008 - da, si eu am probleme cu colul
- cum am si capul fetei exact pe col, am simtit cum s-a mutat inainte cu o sapt de eco de la 22 sapt- la eco abdominala arata ca e inchis de 3,4cm , deci totul ok..la 23 sapt am fost la consult la dr gineco(morfofetala o fac cu alt dr.) si la eco intravaginal, s-a vazut ca s-a deschis in 1/6 partea interna exact ca un mic triunghi- palnie- in varful palniei tronand capul buburuzei. restul are lungimea de 3,2 si e inchis.
- verdictul stat la pat- m-a lovit drept in moalele capului, ptr ca nu m-asteptam..intre timp m-am obisnuit, dar dupa 3 zile in care nu ies deloc din casa, incep sa intepenesc fizic si psihic.noroc ca dorm si la pranz..si ca ma gandesc cat de frumusei or sa fie, si dragalasi..bla-bla-uri, ca sa nu ma deprimstatul in casa e ok, dar sa nu poti sa faci treaba, nici sa stai la scaun prea mult..n-ai multe optiuni, dar na..noi sa fim sanatosi cu totii

25 SA+ mami de 2 buburuze:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata!

De la 9 si jumate sunt treaza dar deja am dat o tura pe afara sa pun felicitarile la posta , ieri cica mi-a dat corect timbre si azi noroc ca m-am dus sa le cantaresc , ca a mai trebuit sa mai pun niste timbre pe ele ca cica-s prea grele sa mearga asa simple ... bun, m-am comformat, noroc ca am intrat inauntru ca afara nu stiu ce avea cutia postala si nu puteam sa le bag si tocmai era o masina de la posta in fata si am intrebat de sofer si cica sa ma duc sa le las la ghiseu si nenea ala de acolo zice pai stati ca s-ar putea sa fie mai grele si nu merg asa numai cu 60 pence mi le-a cantarit pe fiecare in parte si mi-a lipit el restu de timbre cate mai trebuia completare, eu numai am platit

Eu sunt putin racita, am luat-o de la barbat si incerc sa ma tratez, ma doar putin in gat si am o tuse seaca de simt cum ma tine in piept, dar am bagat repede homeopate, pentru gat Homeogene si raceala Coryzalia si acusi sa ma duc sa bag niste siropel Stodal, sper sa nu se agraveze O sa iau si niste vitamina C cu propolis ca am , mi-am luat din ro cand am fost in sept, fata precauta

yasmi sa stapaniti sanatosi carutul, imi place albastrul ala

Millie, felicitari pentru fetita si sa fie sanatoasa

deea, imi pare rau sa aud ca nu te simti prea bine, sper sa treaca repede si sa mai treci pe la noi, ti-am dus dorul..te-am tot strigat si iaca abia azi ai dat un semn Succes la doctor si sa vii cu vesti bune

Madutza si scrish, bataie vreti? de cand nu ati mai luat ? ce pofta mi-ati facut aseara cu carnatii vostri...au mama am mai luat eu de aici niste carnati de la magazinele poloneze dar nu sunt ca ai nostri de buni , plus ca ultima data cand am facut cu fasole mi-a fost rau si am stat pe buda a 2 zi deci nu-mi mai trebe nimic de la ei... o sa astept pana la anul cand voi merge in tara si o sa ma umflu de la atatia carnati

Andreea , dupa cum spuneam, un pic (c)racita dar las ca ii vin eu de hac

Irinuca, mamica subtirica si frumusicam te-am admirat in poze , si pe tine si burtica

Trimit asta ca vad ca netu` meu e cu pluta, adica merje` cu viteza melcului turbat!! cred ca au inghetat undele ca e ger tare afara eh pe naiba, e routerul meu de toata cacaoa ca nu stiu ce are de vreo 2-3 sapt numai figuri face

Ma duc sa pap ceva si revin mai incolo , sa imi incarc bateriile si sa dau de papa la bubulina , ca e tare linistita de ieri de dupa amiaza si nu stiu de ce, o fi vreun puseu de crestere si doarme? azi dimineata s-a miscat usurel de cateva ori, cred ca sa nu ma trezeasca pe mine

_
Mind the Bump!25+Sophia Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

multumim frumos.

am ajuns si eu acasa...m-am cumparat o pereche de bocanci

miki, si eu sunt hotarata cu alaptatul....dar cu toata rusinea o spun ca daca e vb de ingrasat in perioada alaptarii....eu nu stiu cum voi accepta asta...

millie felicitari pt fetita!!

copiloi felicitari pt fluturasul grasunel!

si acum sa am plang si eu..... am voie?? in 2-3 zile am pus juma de kil asta sigur de la dulciuri se trage si acum dupa pranzul luat in oras...am "topit" 6 gogosi (mici ) cu dulceata de visine


mami de fetita cu codite 3+ si s30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am plecat la nani... sper sa pot dormi. azi am luat-o si pe buburuza de la gradi sa facem nani amandoua...


mami de fetita cu codite 3+ si s30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Strumphy si eu am racit
Tot de la sot; este racit de vreo saptamana si eu eram atat de mandra ca nu s-a prins si de mine raceala si uite ca am patit-o si eu
Sunt la serv si nu am nimic la mine, nici Oscillococinum, nici paracetamol ; pana diseara cand ajung acasa cred ca voi fi numai muci

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

sanatate fetelor racite ... si eu mai trag inca de muci ... e a doua saptamana ..offffffffff

nu prea am avut timp de intrat azi ca e tanti la mine si robotim impreuna
acu fug la calcat

deea ai grija cu piciorul ca si la tine se pot sparge rau vasele de sange ca la mine

yasmi de unde ai zis ca ai luat carutul??????????chiar l-ai luat la super pretttttttttt
imi face cu ochiul desi noi avem pe cel al antoniei

fetelor alaptarea mie mi se pare cea mai buna metoda de slabit dupa nastere
eu am mancat ca spata
si am dat imediat jos kg luate
de la o luna la alta aveam alte kg pana am ajuns sa fiu mai slaba decat eram cand am ramas gravi
asa ca si eu prefer alaptatul care mi se pare divin si foarte comodcomparativ cu facutul de biberoane ... asta pt cele care au laptic

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 24+ PETRA ADRIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Nuuuuu, vai ce vesti proaste imi dai
Pai eu vreau sa alaptez si sa NU slabesc, tocmai ce ma bucuram si eu de cele 54 kg

Ca pana acum nu mersese nici o cura de ingrasare.

Daca nu vreau sa slabesc cum sa fac, sa le tin pe mine? Nu vreau sa fiu iar aschiutza

27 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

uhmm...ce bine e cu burta plina si am papat si desert , New York cheese cake

de acum sa ma duc sa bag niste siropel si sa bag rufele in uscator ... mi-e cam frig , incep si eu ca Nick, cand in weekend a bagat pana la refuz carbuni in foc... dar eu am acum centrala on si caloriferele sunt fierbinti, o sa ma duc sa fac focul si in semineu, sa ma incalzesc

Copiloi , ma bucur ca ai mai dat un semn si felicitari pentru grasunica si las sa fie fata inalta ca are cui semana cunosc eu pe cineva cat plopu` Pana cand mai mergi la munca? Nu iti iei concediu sa te odihnesti si tu ? Cum a fost zborul cu ?

Irinuca, da fuguta pana la farmacie in pauza de pranz si ia ceva, oscilo sau Coryzalia , daca te doare si gatu bag niste Homeogene... sa te faci bine repede

yasmi, sa treci iarna sanatoasa in noii bocanci

Cami, spor la treburi sper ca tu si Antonia va simtiti mai bine astept pozicile sa va cunoastem

Ma duc sa bag rufele la uscator si apoi sa fac focul in soba

Revin

_
Mind the Bump!25+Sophia Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Hallo , am aparut si eu pup burticile, sunt in urma cu un capitol deja..ati avut viteza nu gluma vad

mami de Naty (10.04.2009) si luna 8-a 31+ cuAlex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

ce liniste pe aici

unde sunteti ? in cautarea lu` Mos Craciun?

sau curatenia nu e gata ?

eu am revenit si mor de cald cred ca de la atata alergat sus jos pe scari... sau poate fac febra ? sper ca nu

va astept de dupa soba

ninge in Ro ?

aici cred de maine incolo o sa mai vedem ceva fulgi yuppiii abia astept sa vad multa zapada la soacra de Craciun , acolo mai la nord

_
Mind the Bump!25+Sophia Nicole

Mergi la inceput