Strumfi de iulie-august 2007(205)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Adaug ca si homeoptate ptr ureche, protector, DULCAMARA.

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


Am reusit sa citesc pe diagonala.
Alex e bine, se pare ca s-a adunat mult stres: mutare in casa noua, inceputul scolii, operatia. Ar trebui sa ii mai facem un EKG pt efort al Fundeni dar il mai lasam putin.
Multumesc ca v-ati gandit la noi .
Carla ma bucur ca Sabi e mai bine. Sper sa scapati de toate cat de curand .
Sanatate multa si nasului Sabinei.
Ioana refacere rapida mamei.
Vivela tare frumos Mosul . Multumim si pt noul capitol .



Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Pupam fetele, suntem acasa, Saby merge spre bine, am trimis acasa asistenta si e diseara ramanem pe antibiotice normale, tot prin branula. Larisa are rotavirus si sa vedem ce mai iese la analizele de sange, trebuia internata fiindca este la limita cu deshidratarea, dar nu am vrut eu. Sotul este la pat cu o gripa care l-a intors, eu trebuie sa merg cu Saby de 2 ori pe zi la tratament, daca m-as interna cu cea mica nu ne-am descurca pentru Saby. De ajutat nu ne ajuta nimeni, singura care ar mai fi putut este finutza, dar este insarcinata si vreau sa o protejez.
Multumesc tuturor pentru gandurile bune, incerc sa o tin hidratata pe cea mica si pe mine sa ma tin pe picioare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Carla, ma bucur ca sunteti mai bine. Imi pare rau pt cea mica! Sper sa treaca si ea bine peste acest hop... Rotavirusul asta de unde se ia? E viral, nu? posibil tot de la Saby de la gradi? Dar ea totusi nu a avut asta...

Finuta ta, asa daca te poate ajuta asa, cu chestii marunte, dar pentru tine atat de necesare! Sau mama ta....pensionara fiind, ce treburi are? Sau are vreun angajament? Ca daca lucreaza, inteleg cu timpul altfel, mai greu.... De ex ar putea ea sa mearga cu Saby la tratament, ti-ar prinde bine, mai ales ca zici ca a lucrat acolo, deci ar fi intr-un loc f cunoscut...

In fine, sanatate multa tuturor!

Vivela, cel din poze e Damian??? Mama da' ce seamana cu David! Tot asa era si el, aceiasi culoare la ochi, la fel forma capului, parul, gurita.. tin minte perfect pozele lui David mic

Noi am avut luni serbare la gradinita, pentru copii a fost f frumos, pt noi parintii, cam inghesuiala (s-a tinut pe hol, si va dati seama ca la fiecare copil au venit 2 parinti si nu numai). Andreea si-a spus poeziile, a cantat si dansat cu copiii, a fost super pt ea, i-a placut mult, dar se vedea ca era emotionata. Au fost si copii care au plans si nu au vrut sa-si spuna poezia, deh, copii, s-au speriat, s-au emotionat...

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

ioana, imi pare rau pt mama ta! spor cu planurile de sarbatori!
nico, ma bucur ca a iesit bine! . of, ca in cazuri de astea te duci cu capul pana afli rezultatul.

carla, sanatate si putere! treceti voi si peste asta!

eu ma pregatesc sa plec acasa. mi-e ciuda ca anu asta n-am ajuns la vatra de sarbatori. sper sa ajung in ianuarie vreo 2 saptamani sa se bucure si andrei de zapada.
monica, acolo unde stiam eu de pensiune nu mai au locuri. eu cred ca cel mai bine v-ati duce dupa sarbatori cand se linisteste lumea si scad preturile.

cica vine geru!!!!!!!!!

d'ale lui Andrei: "mancarea care vorbeste nu se mananca!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Mychy, pai atunci tine-ma la curent vis a vis de pensiunea aia pt dupa sarbatori, ian-febr, te rog, ca poate ajungem si noi, dupa nebunia cu sarbatorile.

Carla, apropo de finuti, cum facem cu obiectele? Chiar daca inca nu il au pe bebe, am zis sa fie...

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Monica, ma bucur ca a iesit bine serbarea.
Apropo de finuti, cand esti tu gata, lasa-mi mesaj si il rog pe Sorin sa te sune si sa stabiliti.
Mama... in afara faptului ca o iau de fiecare data de acasa pentru ca sa vina cu noi, ma ajuta cu multe chestii, de exemplu azi mi-a explicat ca a cugetat ea si fetele sunt bolnave din 2 motive:
1 - nu le-am impartasit niciodata
2 - noi nu am vrut sa fim "modesti", ca ea, am vrut sa avem mai multi bani decat au avut ei, drept pentru care am fost pedepsiti, trebuia sa ne multumim sa fie copiii sanatosi si atat, nu sa ne dam peste cap sa castigam mai mult .

Apoi, fetele se dadeau cu fundul de pamant ca vor la mine in brate amandoua si ea statea la 20m distanta si se uita, n-ar fi spus 2 vorbe uneia din ele. Si sa ma vedeti pe mine, la 50kg, cu amandoua in brate in acelasi timp, urcand 4 etaje pe scari, adica ducand in brate jumatate din greutatea mea...

Cam la asta se rezuma ajutorul, la scoaterea ochilor mei si la vaitatul ca nu poate dormi de grija fetelor, e ceva gen soacra lui Michy.

Am uitat sa zic, eu cred ca Saby a luat rotavirusul acum 2 ani in Bulgaria de la restaurantul de 5 stele, nu i-am putut face atunci analize, dar probele de acum 3 zile erau negative. Larisa l-a luat de la gradinita, Saby doar aducandu-l sau de la spital.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Carla, pai atunci iti dau eu un mesaj cat de curand, trebuie sa mai fac ordine la niste jucarii, si sa mai vad de niste hainute mici si cam gata. Ca sa rezolvam problema...
Cu mama ta, da, te inteleg, e f greu sa "tii aproape" de cineva care iti scoate ochii pentru orice... N-am suferit niciodata "scosul ochilor" si a criticilor si comentariilor fara rost... Asa ca da, ia-o ca atare si asta e... Bine macar ca v-a putut ajuta cu spitalul, ca aveti relatii acolo...
E adevarat insa ca un ajutor v-ar prinde bine... mie chiar imi pare rau ca stam asa departe, ca poate as mai fi reusit sa te ajut, mai ales ca avem fete cam de-o varsta

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Monica, esti prea draguta, ar fi chiar culmea sa accept ajutor de la tine, care cresti doi copii si mai si muncesti, multumesc pentru intentie . Si da, relatiile mamei ne-au ajutat in perioada asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

cica vine geru!!!!!!!!!

d'ale lui Andrei: "mancarea care vorbeste nu se mananca!!!!"




sigur vine ... la noi la geam sunt deja -8 grade
ma pun in pat, la mine e liniste, trupa deja doarme
noapte buna

Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)
_
"Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate

Mergi la inceput