Floricele de liliac Mai_Iun !Vin Sarbatorile(43)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Nana, o sa trec si eu maine sa pun niste banuti in cont. Sunt toate datele pe mail-ul comun?

Sorana, si eu cred ca pozele vor fi foarte reusite! Instantaneele sunt cele mai cele.

Tatyana, uita-te la lista de ingrediente, sa vezi ce are untul ala de shea in el. In principiu, cu cat mai putine ingrediente, cu atat mai bine. De prefereat e sa fie chiar unt de shea, nu crema de corp cu unt de shea.

uf... voua va vomita puiutii cand le dati fier? Ca mie Maia mi-a vomitat tot ce mancase inainte si nu stiu cum sa-l administrez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

nana la prune tu le scoti coaja?iar la banana semintele?
ma bate gandul sa-l trimit pe sot sa-mi vina in dinti cu niste prune sa incep maine sa-i dau cate putin in para....poate o sa-i explodeze fundul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:


Sorana, sunt convinsa ca vor iesi super pozele voastre! La noi tot asa a venit, doar cu aparatul si ai vazut ce misto sunt.
Dar tu ai discutat cu Alexandra despre accesorii si ea nu le-a adus?

Ha, si eu am forme din alea de la Ikea cu ren si arici
Ieri am facut turta dulce cu ele. A iesit


Corina, mami de Maria (14.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Mira, datele sunt pe prima pagina.

Tatiana, prunele le curat de coaja (ma gandesc ca-s stropite), dar bananele le las cu seminte cu tot.

povestea stelutei de mare
Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010
www.sos-animale.ro/?x=show&sel=11" target="_blank">poti ajuta si tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienutza spune:

Corina mult succes cu autodiversificarea! Se ne povestesti si noua cum merge.


Mira dar pe site scrie ca nu mai este in stoc. S-o mai gasi? Ca e tare dragutica.

Am introdus astazi si iaurtelul. A fost OK, mi s-a parut ca ii place. Mai vedem si in zilele urmatoare.

Chiar, vorba pediatrei la care a fost Mira, voi la cate mese ati introdus hrana solida. Eu am introdus pana acum la 2 si ma batea gandul sa ii dau de la 7 luni si a treia masa care sa constea din iaurt + ceva - fructe sau legume, ma mai gandesc ca anume exact. Este prea devreme? Sa mai asteptam?
Eu oricum o mai pun la san dupa fiecare masa pt. ca noi avem problema cu bautul apei - nu reusesc sa o fac sa bea apa. Voi cum le dat apa (sau ceai sau un alt lichid care sa ii hidrateze)?








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Buna seara!

Ne primiti si pe noi?
Suntem 2 fete cucuiete, Mara si Maia ,si avem 6 luni si 8 zile.
Mami va citeste de pe vremea cand noi ne cuibaream la ea in burtica, doar ca nu si-a facut “curaj” sa scrie, dar nici foarte mult timp liber n-a avut, ea e mai mult cu cititul, decat cu scrisul.
Va stie mai pe toate si v-a citit cu drag.
De cand cu vremea asta rece, mai are si mami timp de calculator, asta pana om lua-o noi din loc.


binecuvantata cu gemanutele Mara&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinasmile


Sorana, sunt convinsa ca vor iesi super pozele voastre! La noi tot asa a venit, doar cu aparatul si ai vazut ce misto sunt.
Dar tu ai discutat cu Alexandra despre accesorii si ea nu le-a adus?

Ha, si eu am forme din alea de la Ikea cu ren si arici
Ieri am facut turta dulce cu ele. A iesit


Corina, mami de Maria (14.06.2010)



Eu o intrebasem pe Alexandra ce sa pregatesc pt baieti ca hainute si accesorii si ea mi-a raspuns ca ne trebe maxim 2-3 tinute si cam atat. Si eu i-am zis ca m-am gandit ca o tema a pozelor sa fie Craciunul, si inca vreo alte 2 teme, deci banuia ca pregatesc eu ceva, in orice caz nu a spus ea ca aduce ceva, doar ca eu ma asteptam, pt ca la sedinta foto de care va povesteam fotografii au adus toate accesoriile, lumini, etc..

Poti sa-mi dai si mie te rog reteta de turta dulce, daca nu e complicata?? Ca n-as indrazni ceva dificil, dar sunt incurajata ca biscuitii au iesit ff buni..E drept ca am avut si ajutorul mamei pe ici, pe colo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Lumy, bun venit!

Si noi avem probleme ca Tudor nu bea apa deloc, nici din bibe, nici din canuta, de pai nici atat; habar n-am cum sa i-o dau, dar cred ca nici tare sete nu-i e, ca altfel imi inchipui ca ar bea el..

Azi i-am dat prima data iaurt, nu facut in casa ci cumparat (numa bun - napolact) si nu i-a placut deloc. E prima data cand refuza ceva de mancare Acum va intreb eu: ce iaurt dati la bebei, ca sa mai incerc..As fi vrut sa-i fac in casa, dar nu am apucat, asa ca am furat din iaurturile lui Matei, pe care el le mananca cu mare placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:


Turta dulce am facut-o dupa reteta asta.
A iesit fff buna.


Corina, mami de Maria (14.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienutza spune:

Sorana eu i-am luat Evei iaurt Andechser bio de vaca 3,8% grasime. Cica ar contine si bifidum si acidophilus (care nu stiu ce este). Mie mi se pare cam acrisor pentru gustul meu, dar ei i-a placut. L-am gasit mai ieftin la cora, parca 2,5 lei / buc.

Mergi la inceput