Fluturasi de martie-aprilie 2011 (98)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

simo si eu tot cu mancarea dupa mine acum ma gandesc ce sa mai mananc usor si fara prea multe calorii la masa (cina) de la 17-18....ca de azi dimi tot mananc ....:(((

miki eu dormeam cel mai bine cand faceam amiaza cu iasmi acum doar vinerea si in wk ca iin rest e la gradi.


mami de fetita cu codite 3+ si s30


hmm, eu devorez niste stafide in cioco.. tare bune mai sunt

mami de Vlad 09.04.2009 si s29 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

miky nu dorm,nici eu nu pot dormi de pranz, acum o astept pe naty sa faca ochisori , a fost afara la pranz si s-a zbenguit printre fulgii de zapada

mami de Naty (10.04.2009) si luna 8-a 31+ cuAlex




da si noi am fost..tare mult i-a placut..si ne-am intors cu niste obrajori rosii rosii si reci..asa imi plac
dar aici in parc era cam pustiu..nu stiu de ce nu prea ii scot pe pitici afara parintii daca e frig..

mami de Vlad 09.04.2009 si s29 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

alina.n si eu am patit asa alaltaieri noapte cu antonia ... i se mai intampla din cand in cand sa se scoale noaptea sa stea vreo 2 ore treaza ... apoi baga somn pana la 11 iar eu ma scol pe la 8-9 ... si nici eu nu pot dormi la pranz decat f rar

speranta eu nu am contractii .... macar atat ... mai mergi la munca? ... cand intrii in prenatal?

viss asa va fi sotul ... stai linistita ... ca acum mai degraba se dragalesc ei sau eu cu fata ... e bine ca sunt doi ca veti avea fiecare cate unul .... pls mai trimite-mi odata id-ul ca l-am sters din greseala

SSAB offffffffffff ce ti-e si cu racelile astea sau ce or fi ele
imi vine sa fac orice
sa am eu
da ea sa fie bine
nu mai suport
acu i-am dat niste apa calda cu miere si lamaie
sa vedem

eu am calcat inca doua masini de bebe mic cat a dormit fata
mai am doar cateva
cele de iesit afara
mai groase si caciulite, sosetele etc.

dar sunt fericita ca am vb si eu cu fina din italia si ne trimite niste cosmetice de bebe mic ... nu stiu de care ... nu am pretentii ... macar sa mai scutesc si eu niste bani

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 22+ PETRA ADRIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

In sfarsit sunt la zi cu cititul!!!
Fetelor, eu unde va pot vedea pozele? si unde sa pun poze cu mine?


Si cui sa trimit nr meu de tel pentru listuta?
Am o propunere: in listuta, putem sa ne trecem si spitalul unde vom naste, respectiv doctorul. Ma gandesc ca ar fi mai usor sa sunam direct mamica care a nascut in spitalul in care vom naste si noi...
(sau poate proaspata mamica, numai de povesti si sfaturi nu o sa aiba timp )
Este doar o propunere

22+




irinuca, pt poze iti trimit pe PM adresa si parola..e un album facut pe picasa..
cu restul propunerilor eu sunt ok

edit:acum am vazut ca n-ai PM activat..intra in profilul tau si aciveaza-l..

mami de Vlad 09.04.2009 si s29 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

simo si eu tot cu mancarea dupa mine acum ma gandesc ce sa mai mananc usor si fara prea multe calorii la masa (cina) de la 17-18....ca de azi dimi tot mananc ....:(((

miki eu dormeam cel mai bine cand faceam amiaza cu iasmi acum doar vinerea si in wk ca iin rest e la gradi.


mami de fetita cu codite 3+ si s30


hmm, eu devorez niste stafide in cioco.. tare bune mai sunt

mami de Vlad 09.04.2009 si s29 cu


mikiiiiiiiiiiiii ce imi faci???!!!! pai eu tocmai ce am mancat vreo 8 biscuiti+ 1 mar mare ras ca sa nu mai atentez la cioco si tu imi maresti pofta
si am si eu ceva combnatii de arahide si stafide in cioco....

dar NU! pe ziua de astazi gata!! mai ceva usor la cina (iaurt, lapte cu cereale, fructe) si restul maine!


mami de fetita cu codite 3+ si s30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi
mikiiiiiiiiiiiii ce imi faci???!!!! pai eu tocmai ce am mancat vreo 8 biscuiti+ 1 mar mare ras ca sa nu mai atentez la cioco si tu imi maresti pofta
si am si eu ceva combnatii de arahide si stafide in cioco....

dar NU! pe ziua de astazi gata!! mai ceva usor la cina (iaurt, lapte cu cereale, fructe) si restul maine!


mami de fetita cu codite 3+ si s30


felicitari ca poti sa te abtii
dar la mine acum incepe ziua eu dimineata abia bag o cana cu lapte si o gura doua de ceva, ce gasesc..un biscuite, o bucatica de paine cu unt..si abia dupa ce il culc pe vlad, la 2-3 ma linistesc si ma ocup si de mine..iar pranzul nu-l iau acum ca nu-mi place sa mananc singura, asa ca ii astept pe ai mei, pana pe la 6..pana atunci ma tratez cu delicatese

mami de Vlad 09.04.2009 si s29 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miki la mine se termina ziua de mancat la 18 :)))
pai ma abtin ca azi dimi la 8 mancam tort :))))))


mami de fetita cu codite 3+ si s30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti burticute

am aparut si eu. ca n-am avut timp mai deloc. azi a venit mama si am terminat de tot cu curatenia si am facut si mancare si apoi am iesit la o plimbare. la noi este frig si ninge asa usor. ieri toata ziua a nins. este si zapada.

bb_yasmi lasa ca te tii bine cu greutatea asta, nu te mai tot plange

alina.n frumoasa burtica naty este o scumpica

scrish te asteptam cu vesti bune de la ecosi pozici a mai crescut burtica, prinde contur din ce in ce mai mult. tu arati foarte bine, chiar n-ai de ce sa-ti faci griji.

strumphitza a mai crescut burticuta putin sa te dai cu crema mai des poate ajuta putin la vergeturi.

madutza ma bucur tare mult pentru prietena ta ca este bine si bebe este bine si au plecat acasa. bine ca s-a terminat totul cu bine

mandreeac ti-ai facut orez ieri? mie tot fetele mi-au facut pofta. ca au facut orez cu lapte si cu nu stiu ce...ca nu stiu cum ...si mi-am facut si eu o oala si am mancat-o toata.

alina06, anamira burticutele sunt foarte frumoase si au mai crescut putin
anamira ce harnicuta ai fost, ai crosetat nu gluma

pisuc la fel stiu si eu cu cremele. nu au prea mare efect asupra vergeturilor. daca este sa faci, faci cu toate cremele. ma bucur ca bebe este bine si este grasunel si ce col lung ai, super. sunt curioasa al meu cat mai este dar aflu eu vineri

dorinut ai venit la BRasov? ce ma bucur ca bebe este super, lasa nu-i nimic daca acum are cordonul in jurul gatului. pana la nastere si-l mai desface si si-l mai pune de cateva ori nu-ti fa griji daca ti-a zis ca totul este bine.

ailed si eu mai primesc cate o data lovituri in vezica, dar le simt asa ca lumea de zic ca atunci ma scap pe mine cu mersul repede si eu la fel, nu mai pot merge repede, si merg si clatinat. lasa, mergi incet ca nu mai trebuie sa te grabesti niciunde daca la bebe nu-i place.

toate burticutele.

S-a intamplat minunea mult asteptata29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

viss sa te intreb si eu ceva de urocultura. daca scrie asa: numar total de germeni <100 - bacteriurie fiziologica nesemnificativa. asta inseamna ca este buna , nu?


S-a intamplat minunea mult asteptata29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

roxy mai ai putin si gata vei fi si tu on saptamana 30+ .... ce repede a trecut ... parca ieri iti faceam galerie la aspirante ....

eu am devorat jumate de borcan de compot de visineeeeeeeeeeee ... si acu fug sa mananc cevaaaaaaaaaa

revin apoi
la noi fulguieste iarrrrrr

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 22+ PETRA ADRIANA

Mergi la inceput