Fluturasi de martie-aprilie 2011 (98)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

simo, roxy pe unde umblati???


mami de fetita cu codite 3+ si s30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

yasmi, antibiograma eu stiu ca se face daca germenii respectivi depasesc 10000 u, adica peste o anumita valoare..mi-e la ultimele 2 uroculturi mi-au iesit sub si nu mi-au mai dat antibiograma, iar dr a zis ca e ok. acum cu ce poate afecta nasterea..depinde de bacterie..cea mai comuna si fara simptome este Ecoli, care trebuie tratata la fel ca orice alta bacterie pt ca la nastere naturala se paote transmite la fat si e pacat sa ia el antibiotice asa de micut.
oricum cred ca o sa te puna sa o repeti si atunci inainte, la 36 saptamani..
conservele-nu prea..ca mai contin is alte prostii nesanatoase..cea mai buna metoda de conservare din cate stiu e congelarea..mai bine le cumperi in stare congelata si le prepari tu..


edit:hai ca scriam la cap vechi..am copiat si aici

mami de Vlad 09.04.2009 si s28 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:

citat din mesajul lui SSABrya

DORINUTA.. fii fara grija si eu am patit acelasi lucru la prima sarcina. cand am facut morfo fetala era printesa mea infasurata cu totul in cordon, il avea de 2 ori in jurul gatului, iar la urmatoarea eco nu mai era. nSi in cazul in care ramane asa pana la nastere nu i se intampla nmk. Doar ca trebuie sa faci cezariana neaparat.

Bryanna 02.06.2009 si ...o noua fericire 22+ , adica Ayanna


cordonul in jurul gatului nu necesita cezariana neaparat..multi medici nici nu fac pt atata lucru...

mami de Vlad 09.04.2009 si s28 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

hello fete.
Lavi, ma ucur ca esti mai ine cu starea de spirit...Uite tzatoasa nu m-am simtit niciodata, dar ce mult as vrea...nu cred ca m-ar putea deprimaAzi am avut iar drum la case, de aceea am lipsit...apoi la cumparaturi, mi-am luat halva , o minune...mi-era poftaAcum rontai seminte si astept ora sa-mi iau copiii d ela gradi.Ninge si la noi...de pe la 12 asa...dar nu se pune, e firava, fulguieste mai mult.
Alina06...da tu erai cu curtea aceea impresionant de mare...Mi-ai amintit ca si eu t sa dezghet congelatorul...Sper s-o fac la sfirsitul saptaminii asteia, sa scap si de asta..
Alina.n, eu am facut aseara o mincarica de masline cu carne de pui...dar n-am gustat ca vreau sa ajung si eu sa ma impartasesc...SI mi-era o pofta...
Strumpfi, multumim ca ne-ai amintit de ziua fetei Deei La multi ani sanatosi si cu multe impliniri!
Andreea si noi cred c-am avut lumina oprita ca am gasit electonicele pe cu ora la 00...

Am intrerupt putin mesajul ca au venit de la o Agentie pt apartament..
SI am pierdut si sirul gindurilor...trimit asa

Simona, mami de baieti David, Matei si 29 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

multumim de capitol nou.
- eu sunt tare vesela, ca , azi dimineata cum m-am trezit, am si primit niste sutulete de la bebici, si mami i-a laudat, le-am vorbit- cu toate ca nu sunt obisnuita, mi se pare cam ciudat..si am primit niste suturi mai puternice, asa ca sunt atre incantata
- yasmi, bine ca s-a rezolvat.ar treb sa repet si eu ex. sumar de urina,urocultura, dar..mi-e lene sa ma duc la spital la minedupa eco de pe 22 sept. vb cu sotul- mai sunt 2 sapt pana la craciun, nu-mi vine sa cred..cu bebicii astia, suntem atemporali, traim intre 2 eco, nu stiu sa numar decat sapt. de sarcina..
- ieri mi-am dat seama..cat de frumos e..sa fii o familie..se intrezareste una si la noi..ma suna de la servici, si ma intreaba:" ce faci, esti bine?" apoi, nici nu respira bine.." copiii ce fac?"..doamne, cand ma intreaba ce fac copiii, mi se umple inima de bucurie, poate sa nu mai intrebe de mine nimic..sa-l vad cum vine cu cadouri ptr. ei de sarbatori, cum ii ia in brate , cum le citeste povesti...l-as iubi inca de o mie de ori peste cat il iubesc acum

25 SA+ mami de 2 buburuze:


au inceput sa joace fotbal copilasii tai..sa te pregatesti de acum incolo..
de familie, ce sa zic..e cel mai frumos lucru intradevar..uneori si acum stam si ne uitam asa ca prostutii la vlad si nu ne vine sa credem ca e al nostru si ca ne bucura asa, in fiecare minut..si sa-i vezi privirea lui tati cand s-o uita la ei..asa mandru..

mami de Vlad 09.04.2009 si s28 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

am ajuns si eu cu cititul la zi, l=am culcat si pe vlad dupa o tura prin parc prin ninsoare..nu vroiam sa rateze prima ninsoare se uita asa ciudat in sus si zicea apa, apa..

vad ca e liniste, toate dormiti la pranz ? eu nu pot..daca se intampla sa adorm totusi, noaptea stau de veghe..asa ca mai bine nu.

Deea, la multi ani pt fetita ta, sa fie sanatoasa si norocoasa



mami de Vlad 09.04.2009 si s28 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

simo si eu tot cu mancarea dupa mine acum ma gandesc ce sa mai mananc usor si fara prea multe calorii la masa (cina) de la 17-18....ca de azi dimi tot mananc ....:(((

miki eu dormeam cel mai bine cand faceam amiaza cu iasmi acum doar vinerea si in wk ca iin rest e la gradi.


mami de fetita cu codite 3+ si s30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

miky nu dorm,nici eu nu pot dormi de pranz, acum o astept pe naty sa faca ochisori , a fost afara la pranz si s-a zbenguit printre fulgii de zapada

mami de Naty (10.04.2009) si luna 8-a 31+ cuAlex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Alina06 . Sa ai spor! De cand m-am trezit nu am stat deloc, am bagat si 2 masini, mi-am calcat perdeaua, am facut curat intr-un dulap (mi-era o sila sa stau sa aranjez haine,dar neavand lumina m-am apucat) si acum mananc si eu pranzul.

Deea la multi ani fetitei tale, sa creasca mare si sanatoasa! Sa intri sa ne spui cum a fost la party si vb lui Strumphy, da-ne si noua de baut, macar o limonada.

Simo nu stiu ce tot fac astia, ca ma enerveaza la culme, pe strada nu am lumina de vreo 2-3 saptamani, tot facem reclamatii si degeaba.

Miki sunt eu pe aici!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 28 Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

In sfarsit sunt la zi cu cititul!!!
Fetelor, eu unde va pot vedea pozele? si unde sa pun poze cu mine?


Si cui sa trimit nr meu de tel pentru listuta?
Am o propunere: in listuta, putem sa ne trecem si spitalul unde vom naste, respectiv doctorul. Ma gandesc ca ar fi mai usor sa sunam direct mamica care a nascut in spitalul in care vom naste si noi...
(sau poate proaspata mamica, numai de povesti si sfaturi nu o sa aiba timp )
Este doar o propunere

22+

Mergi la inceput