Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(54)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Sincere condoleante Fluturas!

Scuze ca ai dat buzna la voi in subiect dar deseara voi intra in poseia unui carucior pentru gemeni (care este donat de Larisel pentru cei 3 copii specialai din CT) maine il voi pune la bazar...daca stiti pe careva care are nevoie pls dati-mi pm ...o sa revin ci link dupa ce-i fac foto.




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luludani spune:

Fluturas:( imi pare atat de rau, iti suntem alaturi.
Multa putere sa va dea DD voua parintilor si puiului mic sa lupte sa creasca mare si sa va ajute sa treceti peste aceasta durere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

fluturas, imi pare teribil de rau pentru experienta ta... nici nu pot sa-mi gasesc cuvintele ca sa te incurajez.... trebuie insa sa fii tare pentru fetita ta!
va doresc sanatate multa si multa putere, aveti grija de voi!!! Dumnezeu sa aiba grija si de ingerasul vostru din ceruri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

buna tuturor,

Am nascut si eu prematur la 33 sapt + 3 zile pe 6 decembrie 2 baieti sanatosi:
Andrei - Tudor, 47 cm, 1900g, apgar 10
Dragos - Stefan, 48 cm 2100g, apgar 10

Dupa o intreaga poveste nu tocmai frumoasa care a plecat de la hemoragie puternica si transfuzii de sange pentru mine, am ajuns acasa pe 14 decembrie in formula completa.
Cei de la Giulesti au fost de mare exceptie, iar pentru prof Marinescu tot respectul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Fluturas2010 - sa-ti traiasca fetita! Sincere condoleante pt baietel.
Sa ai incredere ca totul o sa fie bine cu fata! Stiu acum si eu ce inseamna prematur dar la Giulesti sunt super dotati si personalul mi s-a parut chiar implicat.
Cat am stat acolo 1 saptamana nu am avut ce sa le reprosez.
te pup si sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adhnana

buna tuturor,

Am nascut si eu prematur la 33 sapt + 3 zile pe 6 decembrie 2 baieti sanatosi:
Andrei - Tudor, 47 cm, 1900g, apgar 10
Dragos - Stefan, 48 cm 2100g, apgar 10

Dupa o intreaga poveste nu tocmai frumoasa care a plecat de la hemoragie puternica si transfuzii de sange pentru mine, am ajuns acasa pe 14 decembrie in formula completa.
Cei de la Giulesti au fost de mare exceptie, iar pentru prof Marinescu tot respectul.


Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007), Andrei-Tudor si Dragos-Stefan (6.12.2010)



felicitari si sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

Fluturas, Dumnezeu sa te intareasca, sa iti dea putere sa treci usor peste aceasta imensa pierdere si sa va bucurati toata viata de fetita voastra. Plang, imi pare atat de rau pt tine, prin ce ai trecut... Sanatate tie si Mariei si putere din plin.
Adhanana sanatate la tie si bbilor tai. Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

Adhnana felicitari pentru baietei sa fie sanatosi si sa aiba mult noroc in viata!!!

elena fericita Radusi Tudor - 26.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Fluturas.Nu am cuvinte,nu am.....
Sa-ti traiasca fetita,bucurati-va de ea ,sa fie sanatoasa si iubita!

Adhnana,sa-ti traiasca flacaii,sacreasca mari si frumosi!

Am si eu o intrebare,cind incep sa miste in burta gemenii?Cum iti dai seama ca misca amindoi???Ma gindesc ca simti acolo miscarea,imi aduc aminte de la fetitza,dar oare poti sa iti dai seama daca amindoi sint activi si jucausi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui misspii

Buna seara!
Mi-am facut analizele si ceva nu a iesit bine.
Citomegalovirus IgG -pozitiv si IgM negativ?
Stiti ceva ? ca pana in 28 ,cand merg la medic,o sa o iau iar razna.
Va pup!


Stai linishtita ca eshti bine. Mai bine nu se putea! Igg-ul indica anticorpii pt o boala cronica (trecuta), iar igm-ul pt una in stare acuta (adica prezenta). Ai imunitate pe veci!




Mergi la inceput