Dovlecei veseli in asteptarea Mosului (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aricelul spune:

Raluk offf mi-e tare mila de tine, as vrea sa pot sa gasesc solutia salvatoare, sper sa reusiti cumva cu somnul. Ati incercat diverse variante? Sa schimbati locul, camera, orientarea patutului, nu stiu ce sa zic, orice ar putea sa fie diferit...poate nu-i place ceva...nu stiu, zic si eu, poate voi saracii ati incercat deja toate variantele...
Va pup si sper totusi sa reusiti sa va odihniti mai bine!

_

Ho ho ho ...vine Craciunul !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

ralux

aricel,, nu merge linkul ..sanuiuta piccolino , atat vad
Noi suntem f bine, a inceput sa pape singura cu lingurita si nu-si mai baga in urechi .. La ciorba/supa e scandal mare cu ea, ca nu o las decat la mancaruri mai solide, dar cum sa inteleaga ea motivele mele?
Cu somnul..cred ca v-am indus in eroare, fara sa vreau, si nu am revenit sa explic. Carinu doarme exemplar, nu cu ea este problema, eu am niste insomnii groaznice , nu adorm inainte de 2 iar pe la 4 ma trezesc .. adorm iar pe la 6 ..nebunie! E adevarat ca nu in fiecare noapte, parca sa indraznesc sa cred ca imi revin
Nu cred ca va ninge in Cta, dar mergem la munte de revelion si vreau sa-i cumpar.. Numai pe asta n-o s-o avem in bagaje ..Mai bine cumpar de acolo
Va pup!



...........................…………(¯`´¯)
..........................…………./ | \ .
..........................…………...~.
..........................………, '** ' ,
..........................……. '* ~~~*'
..........................….. ' *, '~ ' ,* '
..........................….' * ~**~ * '
....................... ...…' * , • Merry • , * '
........................…' * ' ~~**~~ ' * '
..........................' ' ' • . Christmas . • ' ' '
........................' ' * ~~~#~~~ * ' '
.......................... ………….....#
……………............................===

.................... Carina put the C in Christmas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

olaaaa

este ora 16.00...pana la ora asta, pe ziua de azi s-au adunat 450 de lei

plus aia de ieri 280=
730

editez ca sa zic ca azi am avut 6 bucati mosi craciuni
Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank">afacerea lui david

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

olaaaa

este ora 16.00...pana la ora asta, pe ziua de azi s-au adunat 450 de lei

plus aia de ieri 280=
730

editez ca sa zic ca azi am avut 6 bucati mosi craciuni
Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank">afacerea lui david




Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag
_
mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

asteptand sa ninga am mai descarcat oarsece poze luto ai si tu la sfarsit vreo 2-3

Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag
_
mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Raluca_u

neata minunatelor

venim cu stiri de ultima ora - ninge si in sectorul 1 - e adevarat ca e un fulg pe minut dar sunt acolo...

sper ca toti dovlecei sunt sanatosi, razaciosi, mananca bine si dorm bine. eu le bifez pe primele 2, la a 3-a suntem asa si asa papa - dar compensam din plin cu titi. la punctul 4 suntem fara comentarii - oricum nu ma mai chinui sa numar de cate ori se trezeste pe noapte ca nu are sens.

pt ca nu reusesc sa intru desi imi propun mereu va rog sa ma iertati ca dau copy paste de la clubul scutecelor de la Adina

Am avut o saptamana foarte plina. zilnic repetitii balet sau inot, plus alte activitati mancatoare de timp. suntem bine, sanatosi, voiosi si nazdravani nevoie mare.
Maine la ora 11 Adina are spectacol la Palatul Copiilor cu Ansamblul Balet Arabesc. Va fi prima ei iesire pe scena si mai este si in linia intai. ea nu are nici o emotie, eu in schimb abia astept sa o vad... deja imi dau lacrimile. Oare cand a crescut Adinelul meu scump si drag si buflici, in domnisoara de astazi care imi spune: reverence dreapta, reverence stanga... pozitia unu, pozitia doi, pozitia trei... si tot asa - intinde piciorul, arcuieste spatele, gatul intins... acum chiar plang. Miercuri inainte de repetitia pe scena mare i-am spus mami sa fii atenta la ce explica doamna Anca si sa incerci sa faci cat mai bine, mami e tare mandra de tine. cand a iesit la sfarsitul repetitiei era tare bucuroasa, sarea in sus - a laudat-o doamna Anca in fata tuturor grupelor ca a fost foarte atenta la repetitie si a executat corect succesiunea de pasi.
o iubesc atat de mult si impreuna cu Stefan imi umplu zilele si viata de atata bucurie cum nu pot descrie.
So, cine doreste, cine pofteste si cine are timp va asteptam cu drag la debut.
cu inotul ne merge de minune - mergem de o luna si jumatate si inoata singura pe spate bazinul semiolimpic. de luna viitoare antrenoarele ei imi recomanda sa o duc la grup de copii pt ca se descurca foarte bine si va fi ok. noi acum mergem la minigrup - adica doi maxim 3 copii cu antrenor in apa. noi nu am nimerit niciodata sa fim 3, doar 2 sau de cele mai multe ori a fost Adina singurica, ultimile dati nu a mai intrat cu ea in apa ca nu a mai fost nevoie. la grup copiii cei mai mici sunt de vreo 7 ani jumate si sunt vreo 5, 6 din cate am vazut eu. chiar nu stiu ce sa fac... ma gandesc ca pt ei e mai ok daca o tin la minigrup, ca dau mai multi bani si nu mi-ar recomanda sa o trec la grup daca nu ar fi ok pt ea...
Stefan ca de obicei neastamparat - a reusit performanta sa nu mai aiba nici o vanataie pe fata ieri si eram chiar bucurosi, azi de dimineata s-a lovit la ochiul drept, e zgariat rau de tot... asta este el e urmasul lui Rambo asa ca i se potriveste. saptamana trecuta am aparut intr-o emisiune la TVR - azi am primit si eu link-ul ca nu am reusit sa vad emisiunea cand a fost transmisa.

http://www.youtube.com/watch?v=rmCsYwGymrQ&feature=player_embedded

azi de dimineata s-au trezit la 6 si 20 asa ca acum stefan doarme si eu am avut timp sa va scriu tot cearsaful asta.

pupici cu multa sanatate



Raluca mamica fericita de Stefan Alexandru (20.08.2009) si Adina Andreea (12.11.2006)


Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.



Buna seara!!

Atat de frumos ai povestit de mi-au dat si mie lacrimile.Bravo Adinut!!Va felicit din suflet si va admir din tot sufletul!

Iuliana, mami de cretulin Bruculin(14.08) si 27+ cu cu fundita

Vine,vine Mos Craciun!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Ce fac fetele mele??

Va pupå Iulika cu drag si sincer v-as trimite zåpada de la mine ca am in balcon de nici nu pot deschide usa.


Ralukule mami si noi suntem la capitolul canini si e jaleeee.Sincer!Adica eu am un alt Bruce acum.Dar il astept cu nerabdare så se intoarca inapoi Bruculinul meu dragalas si prietenos.Nu ajuta absolut nimic.Sincer il si inteleg la cum arata gingia la canini.

Eu zic så mai astepti putin (så nu iti faci griji/ganduri) så vezi dupå ce ii ies toti caninii cum se comporta si cu somnul si cu starea lui in general.E mult, f mult probabil ca dupå ce ii ies dintisorii så se linisteasca mai ales pe timp de noapte.

Anomis mi-am adus aminte ca ma intrebai daca imi place Milleniumm.PÅi så iti mai spun ca azi dimineata am trecut de statia mea unde tb så cobor pt ca eram ff concentrata så citesc in carte?! Asta m-a costat inca 15 min in plus de citit in sala de asteptare så iau trenul inapoi.
Asa mult imi place!!

Pup!

Uka sper så rezolvi cu insomniile!

Diamar vrea si ochiul meu så vada frumoasle poze!Pe care mail le-ai pus?

Iuliana, mami de cretulin Bruculin(14.08) si 27+ cu cu fundita

Vine,vine Mos Craciun!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

În perioada 9-23 decembrie 2010, Ministerul Muncii, Familiei si Protectiei Sociale va asigura functionarea unui CENTRU DE INFORMARE, al carui scop va fi relationarea cu parintii interesati de toate amanuntele si prevederile noului act normativ. Functionari publici din cadrul Directiei Politici Asistenta Sociala vor comunica în intervalul orar 8.30-16.30, de luni pâna; vineri, cu toti cei interesati de detalii suplimentare sau de furnizarea unor clarificari privind acest act normativ. Date de contact: Florenta Musat si Aneta Gheorghiu, telefon: 021.315.85.56 interior 770 si interior 832


1. daca mamica naste dupa 1 ian al doilea copil in timpul concediului de ingrijire a primului copil, CIC 2 reprezinta 75% din CIC1, indiferent pt. ce varianta opteaza. Am insistat cu vechea lege unde se facea continuarea cu 100% si mi-a zis clar ca pt. copiii nascuti dupa 1 ian 2011 nu se mai aplica. Imi pare rau. Am intrebat-o si de varianta aia de la proiectul de cod social cu 600 lei pt. CIC2 in continuarea CIC1 si a zis ca nu stie de asa ceva si ca ordonanta prevede 75%.
2. daca mamica naste dupa 1 ian al doilea copil dupa expirarea concediului de ingrijire a primului copil - intercalare intre CIC1 si CIC2 de prenatal sau cateva luni de munca, calculul se face tot asa, 75% din media veniturilor pe ultimul an, veniturile fiind indemnizatia din CIC1, prenatalul si daca e cazul si lunile muncite.
3. Stimulentul de 600 lei intre primul si al doilea copil (daca se naste al dopilea copil in timpul CIC1) se acorda pt. viitor, atunci cand atat CIC1 cat si CIC2 se acorda pe legea noua. Deci in cazul vostru nu se acorda, caci CIOC1 e pe vechea lege.
4. pe legea noua stimulentul de 500 lei pt varianta 600-3400lei- 1 an se acorda daca mamica se intoarce inainte de implinirea de catre copil a varstei de 1 an, chiar daca se face de ex. la 11 luni jumatate (am intrebat eu ex. asta). Stimulentul de 500 lei se considera prestatie sociala, este net si se plateste prin angajator.
5. ce e nascut inainte de 1 ian se face doar pe legile existente la momentul nasterii



Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag
_
mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

si cu inca 100 ron intrati pe final de zi, obtinem magnifica suma de....
830 RON

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank">afacerea lui david

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

si cu inca 100 ron intrati pe final de zi, obtinem magnifica suma de....
830 RON

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank">afacerea lui david


Bravo fetelor

Mergi la inceput