Dovlecei veseli in asteptarea Mosului (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Neata! Inainte sa citesc din urma, MOni vezi ca linkul care ar trebui sa trimita la capitolul 11 imi deschide capitolul 10.


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13
Geneza 1:29 Si Dumnezeu a zis: "Iata ca v-am dat orice iarba care face samβnta si care este pe fata ξntregului pamβnt, si orice pom, care are ξn el rod cu samβnta: aceasta sa fie hrana voastra."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

PEntru ca este chiar capitolul 10 defapt . 11 este cel in curs . O sa modific, eram imbatata de ninsoarea de afara care acum nu mai e , e un mare soare...

Monica de Zgatie cu Blog
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

La noi e zapada si ninge

Ralu te-am vazut in filmarea asta, am impresia ca Rox Dudus a filmat cu un aparat televizorul. A zis pe FB intr-un grup restrans despre ea si a spus ca inca nu stie daca are voie s-o faca publica din cauze de copyright. Eu i-am zis sa-mi spuna cand am voie s-o fac publica, pentru ca abia asteptam sa o arat la fete!!! Mi-a placut asa de mult! Mai spunea Rox cum realizatoarea l-a sunat pe tipul de la politie inainte si s-a fastacit, dar uite ca pana cand l-au filmat s-a interesat si tare fain a vorbit!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13
Geneza 1:29 Si Dumnezeu a zis: "Iata ca v-am dat orice iarba care face samβnta si care este pe fata ξntregului pamβnt, si orice pom, care are ξn el rod cu samβnta: aceasta sa fie hrana voastra."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aricelul spune:

Neata,

e un soare afara, dupa fulgii de dimineata ....

Mamideandrei votat 124

Techila am trimis sacul pe reni . Abia astept sa-i vad la plimbare.

Apropo de plimbare ma bucur ca e soare ca pot sa o scot pe Maria toata ziua pe afara, dar pe de alta parte mi-ar fi placut si putina zapada, macar sa probam si noi saniuta achizitionata...ei dar lasa iarna e lunga...

O zi frumoasa!


_

Ho ho ho ...vine Craciunul !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Mai bifez o noapte nedormita. Pe la 2 jumate am atins prima data perna... si tot trezindu-ma in plansetele lui am mai prins cate un somn chiar si de o jumatate de ora!

Nu stiu ce poate fi. Chiar il pot chinui asa tare premolarii aia care nu mai vor sa iasa? Aaa, ii dadusem si nurofen pe la 1 noaptea numai sa se opreasca din plans si zero efect! Inseamna ca nu sunt dintii, nu? Poate l-a durut burta si eu am mai pus si nurofen. Eu am mancat alaltaieri fasole, dar asta ar fi insemnat sa nu doarma ieri noapte, nu? Am baut ieri o cafea, dar nu e prima data cand fac asta... Plus ca am o gramada de simptome ingrozitoare de sindrom premenstrual, e posibil ca laptele sa-mi fie altfel si el sa planga asa? De curs imi curge, am lapte de numa, chiar daca el toata ziua ma suge. Cand sunt cu el nu trec 10 minute sa nu se ceara la san. O iau de la capat, or fi dintii? Sau burta?

Ma ingrijoreaza si ce am citit aici: http://www.cojocarii.ro/2010/12/09/primul-control-neurologic-al-mariei/ . Se dusesera la doctor pentru ca fetita nu prea doarme... suna cunoscut...

Asa ca Monis nu vad cum sa aplic no cry acum... cand el doarme de pe la 3 noaptea si apoi se trezeste tot la 5-10-30 de minute... Am avut acu doua saptamani o saptamana in care s-a trezit doar de 2 ori pe noapte!!! Ai putea spune ca atunci as fi putut aplica la cele 2 treziri . Dar nu, eu eram in Rai si savuram situatia, nu voiam sa stric nimic...


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13
Geneza 1:29 Si Dumnezeu a zis: "Iata ca v-am dat orice iarba care face samβnta si care este pe fata ξntregului pamβnt, si orice pom, care are ξn el rod cu samβnta: aceasta sa fie hrana voastra."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Salutare!

Irina, daca ieri nu ai spus nimic am uitat sa votez dar pana ieri am votat in fiecare zi.

Raluca, asa de rau merge filmul dar v-am vazut pana la urma. Stefanut e tot asa blondut. Te cred ca esti mandra de fetita ta. Ce a spus ciocan despre alaptatul in publi?

Eu pe matei nu l-am prea alaptat in public dar pe David l-am alaptat fest pe bancile orasului pt ca fiind vara stateam foarte mult afara. Eu chiar nu vad care e problema ca daca alaptezi nu inseamna ca-ti arati podoabele, se poate face foarte discret fara se se vada nicio bucata de piele. Intradevar am vazut si eu o faza tare scarboasa in gara, o tiganca isi alapta puradelul in timp ce vorbea cu un mos care saliva langa ea pt ca ea nu avea nicio treaba sa-si ascunda podoabele.

Si la noi a nins putin, nu s-a pus dar macar a nis cu fulgi mari si ne-am bucurat.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Fereste-te de rau si fa bine, cauta pacea si o urmeaza pe ea.(Psalmul 33:13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Irina am votat si eu!

Succes!


Mami si puiul asteapta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

neatza

fetelor, dana n. de la noi asteapta si ea contul (a scris in cap trecut), daca Techila nu e pe faza, poate Duamna Luci?

senchiu

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Salutare!
As vrea sa contribui si eu cu ceva banuti la achizitionarea caruciorului. Am citit ceva de un cont paypal...ar fi perfect ptr mine. Astept detalii pe pm.



Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)





Monis si piticutzul Santiago il asteapta pe Mos Craciun


neata

s-a rezolvat cu paypalul, am trimis PM. cine mai doreste, cine mai pofteste?
inca nu a intrat indemnizatia, nu am facut plata (probabil luni), dar anunt si eu, pt depasirea sumei propuse pt azi, un 300 de la mine si 100 de la fratele meu ...a, si cei 50 de la anonima
deci suntem bineee...
va rog sa stabiliti alt target pt azi, da?



...........................…………(―`•΄―)
..........................…………•./ | \ .•
..........................…………...•~•.
..........................………, • '*•* ' • ,
..........................……. '*• ~~~•*'
..........................….. ' *, • '~ ' • ,* '
..........................….' * • ~*•*~• * '
....................... ...…' * , • Merry • , * '
........................…' * ' •~~*•*~~ • ' * '
..........................' ' ' • . Christmas . • ' ' '
........................' ' * • ~~~•#•~~~• * ' '
.......................... ………….....#
……………............................===

.................... Carina put the C in Christmas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui aricelul

Neata,

e un soare afara, dupa fulgii de dimineata ....

Mamideandrei votat 124

Techila am trimis sacul pe reni . Abia astept sa-i vad la plimbare.

Apropo de plimbare ma bucur ca e soare ca pot sa o scot pe Maria toata ziua pe afara, dar pe de alta parte mi-ar fi placut si putina zapada, macar sa probam si noi saniuta achizitionata...ei dar lasa iarna e lunga...

O zi frumoasa!


_

Ho ho ho ...vine Craciunul !!!



ce fac frumoasele?
ce saniuta i-ai luat? scuze,parca ai mai spus? nu am retinut!
pup



...........................…………(―`•΄―)
..........................…………•./ | \ .•
..........................…………...•~•.
..........................………, • '*•* ' • ,
..........................……. '*• ~~~•*'
..........................….. ' *, • '~ ' • ,* '
..........................….' * • ~*•*~• * '
....................... ...…' * , • Merry • , * '
........................…' * ' •~~*•*~~ • ' * '
..........................' ' ' • . Christmas . • ' ' '
........................' ' * • ~~~•#•~~~• * ' '
.......................... ………….....#
……………............................===

.................... Carina put the C in Christmas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aricelul spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Citat:
citat din mesajul lui aricelul

Neata,

e un soare afara, dupa fulgii de dimineata ....

Mamideandrei votat 124

Techila am trimis sacul pe reni . Abia astept sa-i vad la plimbare.

Apropo de plimbare ma bucur ca e soare ca pot sa o scot pe Maria toata ziua pe afara, dar pe de alta parte mi-ar fi placut si putina zapada, macar sa probam si noi saniuta achizitionata...ei dar lasa iarna e lunga...

O zi frumoasa!


_

Ho ho ho ...vine Craciunul !!!



ce fac frumoasele?
ce saniuta i-ai luat? scuze,parca ai mai spus? nu am retinut!
pup



...........................…………(―`•΄―)
..........................…………•./ | \ .•
..........................…………...•~•.
..........................………, • '*•* ' • ,
..........................……. '*• ~~~•*'
..........................….. ' *, • '~ ' • ,* '
..........................….' * • ~*•*~• * '
....................... ...…' * , • Merry • , * '
........................…' * ' •~~*•*~~ • ' * '
..........................' ' ' • . Christmas . • ' ' '
........................' ' * • ~~~•#•~~~• * ' '
.......................... ………….....#
……………............................===

.................... Carina put the C in Christmas




Buna,

suntem bine. Maria sta pe afara toata ziua cu ai mei, iar eu la
N-am zis pana acum nimic de saniuta ca abia ieri am luat-o mai ales ca ne-am grabit, vazand atentionarea meteo ca de aseara de la orele 20 o sa vina iarna ....iar acum e un soare de nu-ti vine sa crezi..www.bestreclama ilegala - avertizare/p-6764-saniuta-piccolino-cu-saculet.aspx" target="_blank"> asta este saniuta, e cam scumpa dar mi-a placut tare mult (si am luat-o putin mai ieftina).

Voi ce mai faceti? Cum va mai descurcati cu somnul?

_

Ho ho ho ...vine Craciunul !!!

Mergi la inceput