Prietene -88 LMA Miruna!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Lili, parea o poveste fara sfarsit ! sa fiti bine toti, fara alte intamplari neprevazute !

_
*Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare*
Magda,mami de topmodel categoria pana Liviu-Rares Andrei 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Neatza buna,
am o rugaminte la voi: aveti vreuna dintre voi cantar de bebelusi, pe care ati vrea sa il vindeti, sau poate imprumutati/inchiriati pentru cateva luni??
Daca da, astept informatii pe pm. Va multumesc de pe acum!

Eu sunt blue de tot, dupa cra-cra-nelile de zilele trecute (ma gandeam eu ca de fiecare data dupa ce l-am laudat, s-a rupt vraja binelui) cineva mi-a furat baiatul si mi-a adus altul extrem de miorlait, plangacios, cu fite la papa si la nani, de zau ca imi vine sa ies pe usa si sa nu ma mai intorc cateva zile . Alaltaieri al cedat nervos, coloana o simteam ca imi crapa in n-spe de durere si m-am ascuns in baie. Mi-am pregatit o baie fierbinte cu spuma, in care am zacut 50 de minute, iar Dominic s-a jucat/miorlait cu bunica paterna (vrand-nevrand) dar din 5 in 5 minute se chinuia sa deschida usa la baie . Mi se rupea sufletul de el, dar eu eram si mai varza.

Alta intrebare: gutuia ati fiert-o cu coaja?? Oare la bbk sau steamer iese buna...?



Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Lumi extra felicitari pentru reusita cu papica ! pentru mamica ambitioasa !

Angi, multumim pentru detalii, chiar ne pot fi folositoare. sa fiti bine repede-repede !

_
*Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare*
Magda,mami de topmodel categoria pana Liviu-Rares Andrei 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard

Intai explicatiile....de vreo cateva zile,am impresia ca pisicioasei ii miroase respiratia....in special cand ragaie(deci vine din stomacel,clar). Aveti idee ce/de la ce ar putea fi?
Oare o fi de la uleiul de peste?



E posibil sa fie de la uleiul de peste. Am observat ca in zilele in care papa peste, se modifica un pic respiratia. Cand papa pui sau vita, nu este nici o problema.
Oricum ai vrea, mirosul de peste este destul de tare. E greu sa fie acoperit de diverse arome.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot

Neatza buna,
am o rugaminte la voi: aveti vreuna dintre voi cantar de bebelusi, pe care ati vrea sa il vindeti, sau poate imprumutati/inchiriati pentru cateva luni??


Eu, sincer cred, ca nu ar trebui sa avem cantar de copii in casa. Daca as fi avut, ma duceam cu capul demult. Nu-ti lua/cumpara/imprumuta. E suficient o data pe luna sau o data la 2 luni sa vezi greutatea lui Domi la dr.
Deci, pt pshicul tau, e mai bine sa nu-ti iei.
Si ce o sa faci daca pierde cateva sute de grame? Crezi ca daca il cantaresti o sa pape mai bine? NU! Te vei stresa/enerva, o sa-ti transmiti starea asta copilui, care nu va manca si mai si. Iti sune Stan Patitu'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

neatza,

Liloasele - bine ati revenit, ufff ce experiente, e bine ca pitica e bine s-a vindecat buza?

Angi - ce povestesti tu acolo a avut si Renus, si dupa ce am umblat cu el pe uregente dupa ce ni s-au prescris toate minunine, am mers tot pe mana pediatrei adica enterol si linex baby pt refacerea florei, nu supozitor, nu nurofen care este mai agresiv, doar panadol pt febra de fapt contra ei, dat de cate ori trecea de 38.5-39. Pedi mi-a zis NU smecta, cica absoarbe chestiile administrate pe langa plus ca deshidrateaza. M-a sfatuit sa las febra sa-si faca treaba sa omoare brontozaurii. renus a facut si el vreo 2-3 scaune cu sange, asta se fac din cauza scaunelor dese, se irita micoasa si iese sange. Asadar regim, nu supa de carne si fara chestii care fermenteaza, si multa apa, eu i-am mai dat si cateva guri de ceai de menta. Sanatate

Gutuia eu o fac la abur cu tot cu coaja apoi decojesc, iese foarte buna si se face repede

Shtephy - pupam bubosii sa treaca odata

Licurici - tocmai ce ziceam aseara, ultimele 2 zile au fost iar cu greva generala de papa, deci nu a mancat NIMIK, din fericire nu mai tuseste iar muci tragem doar dimineata si seara

offff am tot sperat azinoapte sa ninga ma tot uitam pe geab si DEGEABA, acum dimineata am vazut 2 fulgi


EDIT - aho aho ninge cu fulgi mari

Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag
_
mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Neata!

Va ofer si eu niste dar mai astept si de la alte fete, ca nu-mi ajunge asta, am baut multa din ea.

Aseara dupa ce m-am intalnit cu Pinky si mama ei, care exagereaza cu greutatea (ii vine caciulita? Alex a ras o rondea aseara, sunt cele luate din DM? e vreunu prin zona?), Alex ma astepta miorlait acasa, asa cum a fost toata ziua. Am bagat o tura de aerosoli si l-am pus la culcare. o ora a durat frichineala si s-a trezit dupa o juma de ora . Am tot tinut-o intr-un culcate scoalate pana pe la 4 jumate cand i-am mai facut o tura de aerosoli ca respira greu si zgomotos. Evident ca a mai adormit abia la 6, iar la 7 jumate era fresh, n-ai fi zis ca a avut o noapte grea
Am vrut sa ma duc iar la spital, dar am zis sa-l las pana azi, cand la 2 avem programare la pedi, sa vedem ce mai zice si ea. Cred ca nu o sa facem vaccinul.

trimit ca nu ma mai lasa

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Neata!

Aseara nu am mai intrat ca am cazut lata. Pe David tot la 19:30 l-am culcat...diferenta de seara precedenta a fost ca s-a trezit din 2 in 2 ore ptr tzitzi.

Angi, prin ce ati mai trecut si voi...brrr...multa sanatate fetitei.



Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

Neata!

Va ofer si eu niste dar mai astept si de la alte fete, ca nu-mi ajunge asta, am baut multa din ea.

Aseara dupa ce m-am intalnit cu Pinky si mama ei, care exagereaza cu greutatea (ii vine caciulita? Alex a ras o rondea aseara, sunt cele luate din DM? e vreunu prin zona?), Alex ma astepta miorlait acasa, asa cum a fost toata ziua. Am bagat o tura de aerosoli si l-am pus la culcare. o ora a durat frichineala si s-a trezit dupa o juma de ora . Am tot tinut-o intr-un culcate scoalate pana pe la 4 jumate cand i-am mai facut o tura de aerosoli ca respira greu si zgomotos. Evident ca a mai adormit abia la 6, iar la 7 jumate era fresh, n-ai fi zis ca a avut o noapte grea
Am vrut sa ma duc iar la spital, dar am zis sa-l las pana azi, cand la 2 avem programare la pedi, sa vedem ce mai zice si ea. Cred ca nu o sa facem vaccinul.


si eu dau cafia , mergeti la pedi mai bine daca tot aveti programare, ca la spital

cum sunt tati si buni ?

Angi am uitat sa zic, cand cu enterocolita lui renus si el avea rosu in gat, nu i-am dat nimik, cica vine la pachet cu enterocolita, i-a trecut asadar odata cu burta


hai ca a nins cam mult

Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag
_
mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Ramona, am cantar, nu recomand, dupa cum spune si Dana. Oricum nu il folosesc mai mult de o data pe luna si inainte de controale (medicatia lui este ajustata in functie de greutate). Asa ca cei 300 RON dati pe el au fost mai mult pentru linistea mea de a avea cantarul. Tot pentru linistea mea, ma repet, nu il folosesc mai des de o data pe luna si acest termen este in crestere.

_
*Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare*
Magda,mami de topmodel categoria pana Liviu-Rares Andrei 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006

Mergi la inceput