Prietene -88 LMA Miruna!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Floricik, ce mai face Zburly? tot asa te chinui cu ea noptile?

Raluci, Bubu cum mai papa? sper ca a incheiat greva si se pune pe papat!

LauraA, spor la cele o mie de treburi maine!

Danku, Pinky e o scumpete, nu ca nu am sti deja asta!

Angi, sa speram ca o ocoleste macar varicela pe printesa ta, cat despre graviduta, nu stiu ce sa spun, dar aceeasi groaza o am si eu, daca cumva raman gravi si dau nas in nas cu vreun varicelat??


Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

La multi ani ,Pinky !!! Sa cresti mare ,sa fii sanatoasa si sa ai o viata minunata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Miany,si noi ne chinuim cu somnul seara de vreo 4 zile(sau 5,nu mai stiu)

Am pus-o pe seama haosului rezultat in urma incercarilor ei de a-si scoate un somn,si ale mele de a o face sa doarma doua.De acum o las sa doarma o singura data pe zi,ca am zapacit-o...si ea pe mine

Cu laptele...pai eu nu observasem ca e cu vanilie,de la tine am aflat...dar stiu ca imi placea mult cum miroase(si inca imi place!)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Stephy cum va simtiti? ce fac puiutii, au febra, papa , sunt mofturosi?dar tu??ca stiu ca la adulti e mai nasoala varicela

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Lumi, cum de te prind pe aici la ora asta?esti in direct cu R. ?

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Si acum,intrebare de baraj

Intai explicatiile....de vreo cateva zile,am impresia ca pisicioasei ii miroase respiratia....in special cand ragaie(deci vine din stomacel,clar). Aveti idee ce/de la ce ar putea fi?
Oare o fi de la uleiul de peste?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:

Lauriciule,ce stofa de detectiv ai!!!! Pai ce altceva as putea sa fac la ora asta pe net? Cam asa "suntem noi impreuna"....eu stau pana mai tarziu,el se trezeste devreme si pleaca tarziu la birou

Stefy,aveti varicela????????? Off,va pup dulce pe toti....abia ati scapat de enterocolita..... Sper ca sunt bine puiutii scumpi....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:



Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

fetele
Nu am citit decat capitolul asta pt ca nu ma simt bine deloc . Trag sperante ca voi recupera si capitolele restante .
Sunt sigura ca ati trimis ganduri bune catre noi ,le-am simtit si au functionat . Astia mici suporta bine boala ,mi se pare ca fac forme usoare .In afara de ceva mancarimi nu vad nimic schimbat la ei . Iustin are bubite multicele pe cap ,gat ,pe fata nici multe nici putine ,pe corp putintele . Stiu ca nu s-a terminat perioada eruptiva ,insa azi am vazut doar cateva bube noi . Sunt destul de mititele si fac doar putin lichid in varf .Unele au inceput sa se usuce deja .
Nici Stefi nu are multe bube si sunt tot mititele ,vreo 3 sunt mai mari si pline cu lichid .Astazi i-au aparut ei cele mai multe ,vedem si maine cum o mai fi . Are cateva si la pasarica saracuta .
Eu sunt plina de buboaie pline de lichid ,am o stare foarte proasta , o moleseala combinata cu nervozitate ,cu dureri de cap si cu mancarimi . Si in gura simt ca-mi ies ,de zonele intime nici nu mai zic . Dar ma incurajez ca am trecut in primavara printr-o perioada mult mai grea si mai dureroasa .Asa ca sper ca mai pot indura cateva zile de eruptii .

Angi imi pare rau ca ati avut probleme .De enterocolite mi-e si mie foarte teama .Sanatate multa fetitei ,isi va reveni in cateva zile ,ai sa vezi .
O astept si eu pe Monis cu mai multe detalii despre varicela .Noi suntem la inceput abia . Graviduta sa dea fuguta urgent la ginecolog sa ii recomande ceva .
Fetita daca face nu-i o tragedie .Cred ca nu fac forme urate la varste asa mici .
La Iustin am vazut luni seara ,adica in a 16-a zi de la contactul cu virusul ,dupa baita doua bubite ,de fapt doua pete mici pe caput ,deasupra urechiusei .De dimineata au aparut si pe fata ,cap si gat .Nu mi-am dat seama la cat timp apare lichid in ele .
Nu am observat nici un semn inainte ,copiii nu au facut febra deloc pana acum .Eu in schimb am avut si febra si dureri de cap si stari de somnolenta .Eu si Stefi am avut primele pete in a 17 a zi de la contactul cu uratania de virus .
Mai vedem cum evolueaza si iti mai scriu. Sanatate multa ,poate o fentati pe Duamna Varicela !


Fetelor ,ma gandesc la toate ,dar nu pot sa scriu mai multe deocamdata . Sunt si nerecuperata ,sper sa fie toata lumea bine dragi tuturor .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura - andreea
La multi Ani tuturor fulgusorilor sarbatoriti deja si lui Pinky dragutza noastra. Iti urez multa sanatate si putere sa o alergi pe fii-mea care s-a bagat sa-ti manance pufuletii



Mergi la inceput