divortul - ajutor!

divortul - ajutor! | Autor: b_carmen

Link direct la acest mesaj

Buna, sunt o mamica a unui baiat de un an si o luna, al carui tata -daca se poate numi asa- a binevoit sa ne alunge pe cand baietelul meu avea 10 luni. A iesit o chestie urata, un divort urat dupa 17 ani, un om pe care eu nu il mai cunosc...un divort in bucuresti, in conditiile in care eu am fost obligata sa ma mut la ai mei , la 300 km. departare...( el a ramas in apartamntul nostru, impreuna cu noua lui iubire, o colega de birou, care imi era mie prietena si imi dadea sfaturi)as vrea sa scriu o carte, am inceput de fapt sa scriu o carte pentru a ma elibera si pentru a arata si altora un anumit tip de oameni si comportament. Rugaminte...as dori sa includ in aceasta carte si alte cazur, alte divorturi, urate sau frumoasr, sa scot in evidenta ideea ca niciodata nu poti cunoaste un om, ca viata poate fi reluata de la zero. daca sunteti dispuse sa imi impartasiti experientele voastre poate imi trimite-ti un mesaj privat cu o adresa de mail sau un nr. de telefon. Va voi contacta eu. Va promit ca va iesi o carte plina de "pilde" care va folosi altora si de ce nu , chiar si noua, pentru a ne mail lua din amaraciune si obida.

carmen, in curand divortata, cu o minune de baietel de un an si o luna

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui b_carmen

Buna, sunt o mamica a unui baiat de un an si o luna, al carui tata -daca se poate numi asa- a binevoit sa ne alunge pe cand baietelul meu avea 10 luni. A iesit o chestie urata, un divort urat dupa 17 ani, un om pe care eu nu il mai cunosc...un divort in bucuresti, in conditiile in care eu am fost obligata sa ma mut la ai mei , la 300 km. departare...( el a ramas in apartamntul nostru, impreuna cu noua lui iubire, o colega de birou, care imi era mie prietena si imi dadea sfaturi)as vrea sa scriu o carte, am inceput de fapt sa scriu o carte pentru a ma elibera si pentru a arata si altora un anumit tip de oameni si comportament. Rugaminte...as dori sa includ in aceasta carte si alte cazur, alte divorturi, urate sau frumoasr, sa scot in evidenta ideea ca niciodata nu poti cunoaste un om, ca viata poate fi reluata de la zero. daca sunteti dispuse sa imi impartasiti experientele voastre poate imi trimite-ti un mesaj privat cu o adresa de mail sau un nr. de telefon. Va voi contacta eu. Va promit ca va iesi o carte plina de "pilde" care va folosi altora si de ce nu , chiar si noua, pentru a ne mail lua din amaraciune si obida.

carmen, in curand divortata, cu o minune de baietel de un an si o luna


am trimis PM.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_carmen spune:

revin: va rog nu va sfiitit sa raspundeti, nu este o rusine sa fi o mama divortata si sa iti cresti copilul sau copii singura, dimpotriva este o mare minune si un mare merit...de aceea vreau sa scriu aceasta carte. De exemplu parintilor mei le e rusine sa spuna ca singura lor fiica e edivortata, ca are 35 de ani si un copil parasit de tata, dar mie nu ime e rusine , este doar rusinea tatalui acestui copil...asta as vrea sa arat in aceasta carte...toate numele vopr aparea cu initiale si atat, doar cine isi exprima expres dorinta va aparea sub tot numele in carte, cine nu...nu. Am experienta lierara deci va iesi ceav frumos din care altii , poate chiar copiii nostri vor invata, sau poate altii, oricum nu va fi scrisa in batatie de joc sau un zadar. multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si eu ti-am dat pm.
Vad ca oradencele`s in prima linie

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=2" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

daaa, mai ales ca suntem 2 fete cu 3 div la activ

Carmen, cele care activam la aceste subiecte, nu cred ca suferim de rusinea divortului. Chiar daca avem o viata mai "altfel" decat cele maritate, eu cred ca traim mult mai bine decat multe dintre ele. (nu ma refer la bani, ci la sufletele noastre si ale copiilor)

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_carmen spune:

Nu este vorba de rusinea divortului, departe de mine acest gand... ideea era daca putem sa ne impartasim experientele si altora si de a ne usura poate noua suferinta...caci nu poti spune ca nu suferi dupa un divort . Atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

ok, eu sunt gata sa=ti raspund la intrebari.
Daca vrei, aici, ca nu ma deranjeaza sa zic in public, sau daca vrei, pe mess sau mail.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Buna.Eu abia astep cartea...sa ne spui cand e gata...o sa o cumpar cu siguranta...
Parca "mi-as spune" si eu posvea in cartea ta,dar nu cred ca ar avea cineva ceva de invatat din ea....
Laura,mamica de minune Bianca...sau doua suflete roz

Adevaratul camin nu este cladit cu mainile, ci cu inima.
Speranta este ea insasi un soi de fericire si ,poate, principala fericire pe care aceasta lume o ofera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Lala, fiecare familie se destrama in felul lui, fiecare caz, fiecare divort e altfel, dar daca cineva citeste intamplarile noastre, macar isi da seama, ca nu e singura pe lumea asta, mai sunt si altii in situatii asemanatoare.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

foarte interesant subiectul cartii ! felicitari!

ai putea sa incluzi (daca crezi ca e o idee buna) si experientele tatilor parasiti de mamici, care sint in situatia de a creste copilul singuri.

bafta si tine-ne la curent. eu o sa mai intru pe topic din cind in cind.

Mergi la inceput