Bebelusi de Septembrie-Octombrie 2010 (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Citat:
citat din mesajul lui pianna

Fetelor cine ma lamureste si pe mine, ca eu nu mai pricep nimic.
De cand se aplica noua lege cu indemnizatia? Se tine cont de data de depunere a dosarului sau cand a fost nascut copilul? Asa ma enerveaza guvernantii astia!!!!

***********


Cred ca nici ei nu stiu, dar noi. Eu l-am ascultat doar pe Boc la stiri si am ramas cu gura cascata ce a declarat (adica nu stie cu ce se mananca concediile astea): a spus ca dosarele in derulare raman neschimbate (aici eu deduc ca doar cine si-a depus pana acum) si apoi a spus ca noua lege se va aplica la copiii nascuti in 2011.
Si mie imi vine sa !

Camelia mamica fericita de Tudor (10.09.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Citat:
citat din mesajul lui tanamera
Dupa ce mi-am facut un stoc impresionant de biberoane Avent,Medela,Tommee Tippee,am descoperit ca Printul meu mananca cel mai bine cu tetine ortodontice,de la Nuk si Babylove din DM(care costa doar 8 lei - bpa free).

M-ai pus pe ganduri, ca si eu am biberoane de la Tommee Tippee si Tudor zici ca primeste otrava cand incerc sa ii dau (am renuntat sa ma mulg, ca oricum arunc laptele ... golesc doar putin sanul noaptea daca este cazul). Poate cumpar si eu din astea si ii mai dau o sansa, desi i-am luat suzeta de la Nuk si n-am avut succes nici cu ea. Initial si suzete i-am luat tot de la Tommee

Camelia mamica fericita de Tudor (10.09.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

noi am fost afara si nu ne mai venea sa intram.insa carutul era in masina , masina la tati asa ca mi-a rupt mana efectiv.noroc ca a adormit in brate si am stat pe banca la soare de si-a facut printul somnul.
fetelor, dar eu stiu ca din a 42 zi de concediu puteti depune dosarul nu e asa?ca atunci ne incadram pana in 31.12.2010.
ana, capul sus.mai sunt si zile proaste, dar trece.
eu maine stau sa lucrez, dupa care fac curatenie generala si poate maine seara sa fac pomul.abia astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanamera spune:

Citat:
citat din mesajul lui camisv

Citat:
citat din mesajul lui tanamera
Dupa ce mi-am facut un stoc impresionant de biberoane Avent,Medela,Tommee Tippee,am descoperit ca Printul meu mananca cel mai bine cu tetine ortodontice,de la Nuk si Babylove din DM(care costa doar 8 lei - bpa free).

M-ai pus pe ganduri, ca si eu am biberoane de la Tommee Tippee si Tudor zici ca primeste otrava cand incerc sa ii dau (am renuntat sa ma mulg, ca oricum arunc laptele ... golesc doar putin sanul noaptea daca este cazul). Poate cumpar si eu din astea si ii mai dau o sansa, desi i-am luat suzeta de la Nuk si n-am avut succes nici cu ea. Initial si suzete i-am luat tot de la erTommee

Camelia mamica fericita de Tudor (10.09.10)


Camelia nu arunca laptele,pacat de el,mai bine pune-l in congelator,pana la urma tot va accepta biberonul.Cred ca merge doar pe incercate,cum am facut eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina_feier spune:

Buna mamicutzelor.
Eu am decis mi-am mai luat concediu medical doar pana in 7 dec (desi mai am pana in 4 ian) si maine ma duc sa imi depun si eu dosarul pt indemnizatie.
In ceea ce priveste somnul de noapte al bebeilor, fetita mea doarme de vreo cateva zile cam 7-8 ore legate noaptea ii dau ultima masa pe la 22-23 si se mai trezeste pe la 6-7-8 dimineata dupa care papa si mai trage un pui de sumn pana la 10-11.Sper sa devina o obisnuinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanamera spune:

De 3 nopti Abert doarme 6 ore legate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

mai, deci gata, deja va invidiez.auzi la ele 6-7 ore legate.ce o fi aia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Nastasie,Alynta multumesc
Alynta ,chiar te admir ca te descurci cu trei ingerasi,eu ma plang ca nu mai pot cu unul,iar tu....jos palaria toata admiratia

Scriu cu ea in brate,si e fascinata de ecranul luminos, a inlemnit uitandu-se la el,parca-i statuie dar daca o pun jos,ma stie toata Timisoara.

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alina_feier

Buna mamicutzelor.
Eu am decis mi-am mai luat concediu medical doar pana in 7 dec (desi mai am pana in 4 ian) si maine ma duc sa imi depun si eu dosarul pt indemnizatie.


Si eu as fi facut la fel, dar eu imi luasem deja concediul pe decembrie, pana in 30 dec si am facut si cererea la servici. Deja mi-au iesit adeverentile si maine depun dosarul.

Camelia mamica fericita de Tudor (10.09.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andr33aaa spune:

Citat:
citat din mesajul lui eveline

Citat:
citat din mesajul lui camisv

Cand citesc de greutatea copiilor vostri imi este si rusine sa va spun cat are Tudor. Noi ne invartim undeva pe la 5400.

Camelia mamica fericita de Tudor (10.09.10)

Darian are 4800...

mamica de

si andrei are 4900g. intra in cosmonautul de 50cm, de fapt de-abia acum ii vine bine
la noi lucrurile se intampla putin pe dos. ma asteptam sa ne apropiem de puseul de crestere de la 12 saptamani, in schimb andrei a invatat de cateva zile sa scoata bibele din gurita cu limba. asa ca imi mananca 80-100ml, desi de ceva timp manca 130-140ml. el e vioi, fericit, zambeste si vorbeste, asa ca nu imi fac griji (inca). copiii vostri au avut perioade in care au mancat mai putin?
avem tema de la dr. sa ajunga la 5200g pana la 3 luni cred ca nu ne atingem targetul






Mergi la inceput