Bebelusi de Septembrie-Octombrie 2010 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui office

Tutz, si eu sunt pentru 2 ani la toata lumea! Dar asta nu e o tara in care sa functioneze vreo logica sau vreo lege! Fac si ei cum le e mai usor! sa nu cumva sa se deranjeze prea mult sa gandeasca sau sa calculeze ceva corect si coerent!

Meme de Maiu si Lulia


stiu office.. dar e pacat ca au de suferit copii deoarece unora le e lene sa calculeze.

Tünde, mamica fericita de Julia (13.10.10)

http://picasaweb.google.com/lantostunde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Am scris un mesaj luuuunnnggg, ce se duseeee ca mi-a picat curentul.
sa vad ce-mi mai aduc aminte:
BEBECRIS - insanatosire grabnica! Din experienta mea o viroza nu trece pana nu-si face damblaua, adica vreo trei zile de febra si inca 4 de maraiala. Ma gandesc ca nu de mult ati fost in colectivitate cu cel mic - nu era nimeni virozat pe acolo cu care a intrat in contact??

Stiati ca bebeii au reflexul de a strange degetele nu numai la maini ci si la picioare? M-am topit toata cand, pupandu-i talpitele, m-am apropiat cu buza de sus de degetelele lui si mi-a strans-o... tare dragalasi mai sunt!

Cand am fost la dr tocmai primise niste ghiduri de ingrijire a bebelusilor de la milupa si am luat si eu unul. Sunt despre alaptare si l-am citit intr-o doara necrezand ca mai pot afla ceva nou. Si totusi, ce mi-a retinut atentia. Daca mama ce alapteaza e racita sau gripata sa continue sa alapteze deoarece copilul va fi mai ferit de boala respectiva decat daca nu alapteaza. Organismul mamei creeaza anticorpi pentru boala respectiva care trec prin lapte la bebelus, ferindu-l - in general tendinta e daca esti bolnava sa nu alaptezi. Si inca ceva ce mi-a atras atentia: unul din semnele ca bebelusul suge bine si e satisfacut e daca o face linistit, cu degetelele stranse in pumn :).

mamica de Andreea Bianca si Victor Darian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

De la guvernanti ne putem astepta la orice

Bebecris sanatate la puiut

Office si mie imi plac hainutele de la Z. Acum i-am luat caciula, fular si cosmonaut. N-am asteptat reducerile ca mi-a fost teama ca nu mai gasesc marimea (pentru cosmonaut)

Ramona, merci de pont-ul cu salopetuta. Poate ajungem pana in Craciun la Iana. Stiu ca au hainute frumoase si la preturi super OK. Sotul i-a cumparat de la Roma, doua salopete de la Iana, bineinteles mai scumpe. F. bine a luat Adrian in greutate. S-o tineti tot asa

Cand citesc de greutatea copiilor vostri imi este si rusine sa va spun cat are Tudor. Noi ne invartim undeva pe la 5400.

Ana nu esti prea vorbareata azi

Camelia mamica fericita de Tudor (10.09.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

CAMI sunt zombi! Nu mai pot de somn,Maia e maraita, nu am chef de nimic, parca sunt de carpa azi. Parca nu mai am forta nici sa respir!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Citat:
citat din mesajul lui camisv

Cand citesc de greutatea copiilor vostri imi este si rusine sa va spun cat are Tudor. Noi ne invartim undeva pe la 5400.

Camelia mamica fericita de Tudor (10.09.10)

Darian are 4800...

mamica de Andreea Bianca si Victor Darian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanamera spune:

!

Mariuk multumim pentru cafeluta si micul dejun.

Arianna bine ai revenit in noua casuta.

Adelena,Camy felicitari pentru stelute,la cat mai multe.

Bebecris ma bucur ca David e mai bine.

Dupa ce mi-am facut un stoc impresionant de biberoane Avent,Medela,Tommee Tippee,am descoperit ca Printul meu mananca cel mai bine cu tetine ortodontice,de la Nuk si Babylove din DM(care costa doar 8 lei - bpa free).

Ieri am fost la control,toate bune,s-a mirat putin dr pentru ca nu mi-a venit inca ciclu.Mi-a zis ca daca raman insarcinata mai repede de un an nu e nici o tragedie,insa ar fi de preferat sa treaca un an de la cezariana.

O zi frumoasa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_25

CAMI sunt zombi! Nu mai pot de somn,Maia e maraita, nu am chef de nimic, parca sunt de carpa azi. Parca nu mai am forta nici sa respir!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia




Capul sus mamico! Bea o cafea, un suc,respira adanc si mergi mai departe! Stiu ca e greu, dar iti si vine sa o mananci de draga ce ti-i!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

BEBECRIS am citit de baietelul vostru! MUlta sanatate si rabdare!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pianna spune:

Fetelor cine ma lamureste si pe mine, ca eu nu mai pricep nimic.
De cand se aplica noua lege cu indemnizatia? Se tine cont de data de depunere a dosarului sau cand a fost nascut copilul? Asa ma enerveaza guvernantii astia!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Citat:
citat din mesajul lui pianna

Fetelor cine ma lamureste si pe mine, ca eu nu mai pricep nimic.
De cand se aplica noua lege cu indemnizatia? Se tine cont de data de depunere a dosarului sau cand a fost nascut copilul? Asa ma enerveaza guvernantii astia!!!!

***********


Nimic nu-i sigur, nici macar ce a anuntat Boc. Aia din opozitie spun ca ei nu au fost de acord cu ce a anuntat el. Asa ca acum (incepand cu ora 14) s-au adunat iar in sedinta de guvern sa ia o hotarare...daca or fi in stare...asteptam vesti din clipa-n clipa. Eu una ma uit la Realitatea.

mamica de Andreea Bianca si Victor Darian

Mergi la inceput