Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***281***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Dyanna, referitor la bona si eu zic ca nu e de lepadat varianta cu anunturile lipite la scara blocuruilor, apoi vezi tu ce d-ne vin la interviu si mi se pare super bine gandita mentiunea Anei cu privire la varsta bonelor, intr-adevar cele super tinere nu vad in asta un job de lunga durata, si eu cunosc prietene de-ale mele care in lipsa unui job au mers bone pe la diverse familii dar nu se gandeau nici pe departe sa-si faca din asta o ocupatie pe termen lung

Aseara am vrut sa-ti scriu dar m-a luat valul mjosului, referitor la vizitatortii tai, pai ziceai ca tipul e prieten de-al lui Cristi sau ce a cautat un asemenea specimen in casa ta ??!! adica sa te jigneasca asa in fata ??!!cred ca pleca direct pe geam de la mine !!
Cristi il place pe tip sau de ce va intalniti cu ei ??chiar nu mi s-au parut de bun gust glumele sale la adresa Mutzului plus ca e Gica contra din ce zici, nu vad nici un motiv pt care sa-i tolerezi la voi in casa, zau asa !!
Sper ca nu te-ai suparat pe mine dar mi se pare de neacceptat sa vina la mine in casa un nesimtit si sa-l mai si tolerez !!


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Salutam cu respect!

Nu am mai apucat sa intru ieri sa raspund la tema de we, dar sa stiti ca m-am tot gandit la ea... De fapt, noi inca nu am tras linia pt 2010, ca am mai avea ceva de "bifat" pe anul asta.

L-am admirat pe Dei-Dei si cadourile lui de la Mos Niculae.

I-am vazut si pe "huni", impartindu-si "prada", tot de la Mos, desigur.

Noi am sarbatorit ieri cu cu shopping "profesional", adik tati s-a dus la job, si am mers si noi cu el pana la centrul comercial din apropiere, unde ne-am destrabalat pana a venit sa ne recupereze. Norocul lui ca nu a stat prea mult. Ne-am intalnit cu Moshu'de mai multe ori...

Moshu a venit incarcat la Adelake, dar dintre toate ea a apreciat cel mai mult cuburile... tot construim o gara la trenul pe care il primise la munte.

Tema de we...
(+)
avem un copil minunat, care ne bucura si ne surprinde in fiecare zi, sanatos si pupacios.
suntem sanatosi, linistiti, fericiti si luptam impreuna pentru celelalte "+"-uri
am reusit sa ne facem "casutza noastra" si sa o si amenajam in mare parte, cu putin noroc, pana la paharul de shampanie bifez si kestiile pe care mi le mai doresc in apartament
am dat comanda pt masina si la fel sper sa fie si asta finalizata pana pe 31 seara
(-)
mi-am cam lasat de izbelishte "dezvoltarea profesionala" si presimt un impact dureros la reintoarcerea in campul muncii...
nu am reusit sa ne plimbam cat am fi vrut si am ratat "strigarea" de Revelion...
Pt 2011:
sa fim la fel de linistiti, fericiti si sanatosi, sa ne mobilizam la fel de bine ca anul asta si sa reusim sa terminam de renovat casa de la Targoviste... sau macar sa facem pasi importanti in directia asta.
sa ne plimbam mai mult decat in 2010
sa reusesc "reintegrarea" socio-profesionala
sa... om mai vedea. Sa dea Dumnezeu sa fie bine.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Vazut pozici cu Vladimir si locomotiva "balonata".

Vazut si pozicile cu Maia si cadourile Moshului!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gina2008

Dyana, sa-i zic mamei ca ea le mai stie pe tantile alea din zona... Sa fie una blanda si rabdatoare. Nu ca tipa aia terorista cu minunatiilea alea doua de nepoti pe care ii cafteste de cate ori are ocazia...

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

saru'mana. chiar ma gandeam sa vorbesc cu tine poate stie mama ta pe cineva. o intrebare nu strica

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
GANDACEL DE TOAMNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Dyanna, referitor la bona si eu zic ca nu e de lepadat varianta cu anunturile lipite la scara blocuruilor, apoi vezi tu ce d-ne vin la interviu si mi se pare super bine gandita mentiunea Anei cu privire la varsta bonelor, intr-adevar cele super tinere nu vad in asta un job de lunga durata, si eu cunosc prietene de-ale mele care in lipsa unui job au mers bone pe la diverse familii dar nu se gandeau nici pe departe sa-si faca din asta o ocupatie pe termen lung

Aseara am vrut sa-ti scriu dar m-a luat valul mjosului, referitor la vizitatortii tai, pai ziceai ca tipul e prieten de-al lui Cristi sau ce a cautat un asemenea specimen in casa ta ??!! adica sa te jigneasca asa in fata ??!!cred ca pleca direct pe geam de la mine !!
Cristi il place pe tip sau de ce va intalniti cu ei ??chiar nu mi s-au parut de bun gust glumele sale la adresa Mutzului plus ca e Gica contra din ce zici, nu vad nici un motiv pt care sa-i tolerezi la voi in casa, zau asa !!
Sper ca nu te-ai suparat pe mine dar mi se pare de neacceptat sa vina la mine in casa un nesimtit si sa-l mai si tolerez !!

of novus, daca ai sti ce am avut eu in cap asearaaaaa!!!! nu ca-mi venea sa-l arunc afara, da' l-as fi aruncat pe geam; m-am abtinut pentru cristi, ca sunt prieteni din copilarie si macar asa, sa nu fiu cumplita!! dar clar nu mai calca veci la mine, o sa gasesc scuze de fiecare data, pana pricepe; ca dupa el ar vrea sa vina la mine oricand cu fetita ca sa se joace cu jucariile noastre, si nu vede vreo problema in atitudinea de cacat pe care o are;
doar ca eu n-o s-o tolerez si aia e!! am lasat de la mine de data asta, pentru ca eram turbata dupa fetita, si cristi si mai si, a stat numai cu ea in brate si a gugulit-o; si cel mai bine este sa pastrez distanta, ca altfel iese cu scantei, si daca-i scuip ce am pe suflet dupa 6-7 ani rabdati in acelasi ton..... nu o sa fie prea bine


Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
GANDACEL DE TOAMNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

ce faceti fetele? ati vazut legea??? ma intreaba cristi acuma ce am de plang, ca doar pe mine nu ma afecteaza...... probabil ca nu sunt multi cei care inteleg de ce ma afecteaza durerea altor mame....
nu pot sa nu ma gandesc la gravidutele de acum, ce trebuie sa fie in sufletul lor; stiu ca stimulentul de 500 ron suna foarte bine.... dar nu pentru toata lumea

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
GANDACEL DE TOAMNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Uuuuuuuuu!!! Nu e nimeni pe aici? Acum cand zburd si eu libera pe net, ca am culcat copkilu'si inca nu a aruncat zmeul buzduganul, sa ies cu vulpoiul? (ce viata de poveste am )

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Eu sunt ptin zona, ne pregatim de culcare imediat

Fetelor am trimis pe mail-ul comun niste poze cu bratari de vanzare, sunt facute de o mamica inimoasa care doreste sa mai castige un banut in plus, sunt super faine, pretul e de 15 ron/bucata, o sa le aduc la Moeciu daca doriti sa cumparati

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Eu sunt ptin zona, ne pregatim de culcare imediat

Fetelor am trimis pe mail-ul comun niste poze cu bratari de vanzare, sunt facute de o mamica inimoasa care doreste sa mai castige un banut in plus, sunt super faine, pretul e de 15 ron/bucata, o sa le aduc la Moeciu daca doriti sa cumparati


A-propos de Moeciu, nu-sh daca ai vazut postarea mea in care iti spuneam ca prietenii nostri nu mai vin... Ziceam ca te sun sa iti zic, dar am uitat...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Novusica sa nu te superi pe mine ca-ti fac "concurenta", dar vreau sa arat si eu fetelor, ceea ce poate face o mamica de fulgusor
papusele si ornamente de pom /hom made

Daca va place ceva de acolo lasati comment. Va multumesc



fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput