FIV in Ungaria 121

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

va pup unguroaicelor

adc,bine ai venit la unguroaice...iti doresc sa stai cat mai putin pe aici.

tanoo

alla,sper ca esti mai bine.
eu pot sa ma declar scapata de hiperstimulare.
de ieri am inceput sa-mi simt burta...pana acum nu prea o simteam din cauza ca era umflata.

denisa,cat mai ai pana la test???

va sarut si sper ca a trecut Mosu' pe la fiecare dintre voi.

radeam cu sotzioru' aseara si spuneam ca pe la noi anu' asta trece Mos' Kovacs...adica am fost noi la el si ne-am luat darul


3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Tannoo, multumesc! Si pentru informatii si pentru promptitudine.

Samira, mersi de urare, asa sa fie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33
denisa,cat mai ai pana la test???


3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS


Facu-si un test astazi dar nu sunt nici calare nici pe jos, ii mai dau 4 zile

Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asb77 spune:

laura 40 - de platit platesti prima consultatie si apoi nu mai platesti nimic pana la final. Totalul a fost in jur de 11000-12000 ron (plata la clinica, tratament si hotelul 2 nopti). Eu nu am stat acolo decat dupa transfer, in rest nu am platit cazare.
Eu am avut 4 embrioni, 2 transferati si 2....din pacate nu au rezistat pt congelare.
Tratament am avut Gonal si ultimele 2 zile si Merional.
Daca te mai pot ajuta scrie-mi un PM. Activeaza-ti si tu PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

cum asa deniso???
vin cu batzu si amenintz Beta...sa creasca de frica pana data viitoare.


3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

adc, noi am gasit Merional la prima farmacie din Szeged in care am intrat, chiar pe pietonala - Kigyo Patika.
Si in prealabil sunasem la Dom Patika si ne-au asigurat ca au pe stoc.

Stai linistita ca in Szeged gasesti sigur, fara comanda in prealabil, pt ca fiind clinica de fertilizare si orasul mic, au farmaciile importante din oras tot timpul Merional.

Noi era superstresati, in drum spre Viena, cu stimularea inceputa, asta pt ca un "prieten" ne-a promis ca ne aduce 5 cutii si in ultimul moment ne-am trezit ca ne-a adus doar o cutie..

iti doresc sa fie FIVul norocos, ca la mine asa a fost! cu tot stresul aferent

Gabi+22
placenta previa centrala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Gabi_B, multumesc, voiam sa ma asigur ca nu ma duc sa bajbai prin Szeged, mai ales ca nu vorbesc limba, daca e asa, ca tot spuneai de stresul aferent, macar de unul am scapat! Felicitari pentru sarcina si numai bine de acum inainte iti doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mocanitza spune:

Dragele mele,
Eu ma pregatesc de FIV cu dr. Peter Kovacs, sunt programata pentru prima consultatie pe data de 20.12.2010 la ora 12.30.
Pana acum am facut doua FIV-uri cu Dl doc Ispasoiu de la Polisano Sibiu, nereusite.

Acum incerc sa gasesc informatii despre cum sa ajung la clinica de la gara. Ajung dimineata cu trenul si plec seara...in aceeasi zi.
Am aflat ca prima consultatie si ecografie costa in jur de 21.000 forinti si ca trebuie sa am banii cash la mine.

Am inteles ca o sa-mi dea o reteta si pot cumpara medicamentele de la ei, pentru ca este mai convenabil pretul.
Trebuie sa fac ceva cumparaturi in perimetru gara-clinica, si sa mananc la pranz si seara. Poate cunoasteti locatii convenabile ca pret.

Forinti de unde cumpar in Bucuresti? Am fost la doua banci pana acum si nu aveau.

Astept comentariile voastre,
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Mocanitza tin pumnii, DOAMNE AJUTA!!! Ma bucur ca vrei sa incerci din nou.



Caut pregnyl !


Miki

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari,
2 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 sapt fara clexane, 5 sapt cu clexane 0.4)

Vine Mosu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Buna Mocanitza!
Bafta multa la acest FIV!
Prin urmare:
- forinti din Bucuresti poti cumpara de la OTP
- banuind ca ajungi in gara Keleti: iei metroul pana la DELI (7 statii...oricum e capatul la Deli); apoi traversezi vis-a-vis de gara si vei gasi staia de autobuz 90 sau 90A..nu stiu sa-ti zic a cata statie e exact(a 4-a parca) dar nu mergi foarte mult( o sa intri intr-o zona de case si la un moment dat se vor vedea pe stanga 3 blocuri inalte...acolo langa ele este clinica...).
- cand te intorci, daca iti da reteta te poti opri la Deli unde o sa gasesti farmacia (este pe partea cu statia lui 90 sau 90A de unde il iei spre clinica); merionalul merita sa-l iei de acolo(in loc de menopur care se gaseste si la noi si e de 3 ori aproape mai scum)
- de mancat...ar fi destule locatii...acum nu stiu ce program ai tu...te mai plimbi nitel prin oras...(asta inseamna sa mergi si cu alte mijloace de transport)...daca vrei iti pot da detalii despre cateva

Te pup si daca mai ai nevoie de orice informatie cu mare placere!

o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani
2 IA nereusite, 2 FIV nereusite
"Nu pot schimba directia vantului, dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeuna la destinatie."
"Aminteste-ti ca toate lucrurile sunt posibile pentru cei care cred. "

Mergi la inceput