Fluturasi de martie-aprilie 2011 (88)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

buna dimineata burticitoate tare tare

Catank bafta la eco
mada treci pe la mine??unde la munte te duci??
Happi bafta la dr speram cai bn A
dorinut@ felicitari ptr cele 7 luni mai avem un pic


_
23 saptamani minunea data de dumnezeu

Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."

Omul se roaga de Dumnezeu sa il scape de necazuri si Dumnezeu se roaga de om sa mai lase pacatul. Acum, judecatii voi, cine de cine sa asculte mai întâi, Dumnezeu de om sau Omul de Dumnezeu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

merci frumos, iti intorc complimentul am mai pus un pic la copanele, inainte aveam niste picioare asa slabe...vad ca intr adevar se modifica si la mine corpul ca sa il sustina cum trebuie pe bebe :) nu-i bai, slabim noi dupa...

yasmi pe unde umblii? la panetone?

s 22, in asteptarea baietelului nostru minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Neatza Laura

Auzi ce aberatie au mai propus idiotii din parlament, ca angajatii pot fi concediati chiar daca sunt in concediu medical sau de maternizate!!
Va dati seama daca s-ar vota cate abuzuri vor fi??
Mi se ridica parul in cap de ce prostii le trec prin minte

------------------------------------------------------------------------------------------
27+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel

Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

asta cu concediatul in concediu de maternitate e o chestie tare delicata iar ei dau inca odata dovada ca nu gandesc prea profund.

din perspectiva oricarui angajator privat, sa recunoastem, o femeie care pleaca in concediu de maternitate e o problema: gasit inlocuitor, pregatit inlocuitor, multe lucururi deriva de aici. cunosc foarte multe cazuri de femei care dupa cei 2 ani, in mom in care s-au reintors la munca, au anuntat ca nici nu mai vin, ca si-au gasit in alta parte...

din punctul meu de vedere concediatul unei femei aflate in concediu de maternitate ar trebui sa nu existe. dar as propune niste intalniri periodice intre angajator si angajat pentru a verifica interesul, preocuparea reala si dorinta de a ramane in companie...e tare greu iar astia sunt batuti in cap

s 22, in asteptarea baietelului nostru minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

asta cu concediatul in concediu de maternitate e o chestie tare delicata iar ei dau inca odata dovada ca nu gandesc prea profund.

din perspectiva oricarui angajator privat, sa recunoastem, o femeie care pleaca in concediu de maternitate e o problema: gasit inlocuitor, pregatit inlocuitor, multe lucururi deriva de aici. cunosc foarte multe cazuri de femei care dupa cei 2 ani, in mom in care s-au reintors la munca, au anuntat ca nici nu mai vin, ca si-au gasit in alta parte...

din punctul meu de vedere concediatul unei femei aflate in concediu de maternitate ar trebui sa nu existe. dar as propune niste intalniri periodice intre angajator si angajat pentru a verifica interesul, preocuparea reala si dorinta de a ramane in companie...e tare greu iar astia sunt batuti in cap

s 22, in asteptarea baietelului nostru minunat



Si eu am prietene care la fel nu s-au mai intors la acelasi job. Eu consider ca o femeie care are un job bine platit si care are o anumita pozitie se intoarce mai devreme de 2 ani. Eu cel putin asa cred ca voi face, voi sta doar un an. Problema cu concediatul dupa parearea mea se poate intampla in companii mici, gen firme de bloc unde sunt si salariile mici, in companiile mari gen multinationale eu nu prea as crede ca se poate intampla asa ceva.
Oricum ideea e o aberatie pentru ca asa multe femei s-ar teme sa mai faca copii in ideea ca-si vor pierde job-ul..ceea ce nu ar fi normal in anul 2011 sa se intample!

------------------------------------------------------------------------------------------
27+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel

Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Buna gravidute frumoase

mami de Naty (10.04.2009) si s30 cuAlex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui dorinut@

Yohooo azi am intrat in 7 luni!!!!!!


Felicitari

mami de Naty (10.04.2009) si s30 cuAlex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

oho dorinut@ asa din prima mergea in picioare? lux si mie mi se pare ca mai e o eternitate, niciodata nu mi-am imaginat ca 9 luni o sa treaca asa incet...dar de fapt, e aproape un an! eh...ma inham cu rabdare si mai astept :)

am mai pus si eu poze pe contul meu, proaspat facute acum 5 min. ma intrebam eu unde ma ingras, ei bine noroc k m am lamurit cu pozele

s 22, in asteptarea baietelului nostru minunat


Arati super bine!!Burtica se contureaza ff frumos

mami de Naty (10.04.2009) si s30 cuAlex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Catank, deci os coti pana la urma...foarte ine...poate merge fara anestezie...EU mi-am scos una la git fara anestezie...depinde cit de mare si dificila e. DOamne AJuta sa fie ine si da...treuie sa alaptezi Drum lin si sa ajungi rapid langa sot.

Eu ma apuc de treaa pin casa, mincarica, calcat rufe, spalat rufe, spalat aie si ucatarie.
Apoi am drum la piata, al doilea pe ziua de azi. Pup fetele

Simona, mami de baieti David, Matei si 27 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


Spor la trebaluit!! Vad ca ai inceput concediul din plin.
Cum e Matei?

mami de Naty (10.04.2009) si s30 cuAlex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

alina.nneata

_
23 saptamani minunea data de dumnezeu

Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."

Omul se roaga de Dumnezeu sa il scape de necazuri si Dumnezeu se roaga de om sa mai lase pacatul. Acum, judecatii voi, cine de cine sa asculte mai întâi, Dumnezeu de om sau Omul de Dumnezeu?

Mergi la inceput