Sa ajutam la terapia pentru Ema (4)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kid spune:

La multi ani, Ema, cu multa sanatate, bucurii si realizari.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

multumim pentru urari, sunteti niste dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

va dorim o primavara minunata si va multumim ca sunteti alaturi de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

in luna februarie 2011, cu ajutorul vostru , cumparand si donand lucruri pentru Ema am strans suma de 224 lei, bani folositi la terapia pt Ema. va multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Petru plagea, asa sunt bebelusii: vor atentie, vor in brate, ... Ema s-a dus la el in camera si statea aplecata deasupra patutului, l-a luat de mana si a inceput sa-i cante: nani-nani-nani, pt moment Pit se oprise din plans si se uita la sora lui si atunci Ema a inceput sa-l imite cum plangea...
Sper din suflet sa il imite si cand va incepe sa vorbeasca
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Mari LA MULTI ANI fie ca toate dorintele sa ti se implineasca si sa petreci frumos de 8 Martie alaturi de cei dragi.



mami de pui Alex www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

multumesc asemenea diana
ieri m-a incantat Ema cu o felicitare la care a lucrat impreuna cu terapeuta, e f draguta si a pus si o poza cu ea
(se vede la blog felicitarea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Mari am admirat felicitarea, pe tine si pe Ema cu Petru in brate! Sunteti minunati!
Va pup! Abia astept sa se incalzeasca si sa ne putem intalni!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR-produsele noastre-
POFTITI IN BAZAR-hainute de la Wakka-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilache71 spune:

Am o verisoara care a lucrat in Anglia o perioada cu copii autisti... Spunea ca ar vrea sa deschida un centru in Romania, ca la noi inca nu se mediatizeaza subiectul prea mult desi avem si noi copii cu probleme... In Anglia sistemul e f. bine pus la punct... ei au si un numar f. mare de copii autisti... Acum la noi nu cred ca exista statistici pe care sa le poti lua in seama... (dupa cum ajuta statul... ramane sa ne ajutam singuri... N-am putea strange semnaturi ca nu doar 2% din impozit sa fie donat, ci 10-25%? Oricum statul cam nu mai face nimic pentru populatie... o idee... trista...) Sa vorbesc cu ea ... poate va pun in legatura... am citit ca un tatic s-a ocupat de centru... Verisoara mea acum isi face o facultate (a treia!) medicina la Arad (pe langa fiziokineto si psihologie). Sa vad cum sta si ea cu timpul... eventual tinem legatura pe PM sau e-mail?

Si inca o intrebare... Cum e cu cei 2%? Am gasit formularul 230... e si pentru angajati? As putea da si eu sfoara in tara printre cei pe care ii cunosc... parca pana in mai se poate ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

vasilache71 multumes pt interes si pt ca ai citit despre Ema
am idee cum e in UK ca am vrut sa raman acolo acum 3 ani pt Ema ca aici lucrurile merg destul de greu si pana pune statul la punct ceva pt copiii cu autism Ema o sa fie deja adult...
In fiecare oras se deschide cate ceva pt copiii cu autism, problema e ca sunt costuri mari si f greu ne permitem sa le suportam, strangem bani facand publica povestea si necazul nostru, ne milogim... si gasim oameni cu suflet care ne ajutra si ne tragem sufletul pt o perioada scurta de timp apoi o luam de la capat ca sa nu intrerupem terapia...
acum depinde unde face verisoara ta centrul?
coordonarea e f scumpa, materiale, terapeuti...toul se ridica la sume mari lunar, nici nu am salariu la cat ma costa terapia Emei!!!
2% cam greu in acest momet ca deja lumea a semnat formularele
tinem legatura, adresa mea pe mess mari_paun, la fet si pe yahoo.com (mail)


Mergi la inceput