Sa ajutam la terapia pentru Ema (4)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Iata si Craciunul trece, Nu-i zapada si e rece. Doar in inimi este cald si in verdele din brad. Si-a trecut o sarbatoare Ce-a lasat in urma oare? Sper ca numai lucruri bune, sa fii fericita,lume!
Asteptam sa vin-acum Anul Nou,este pe drum. Spor s-aveti la pregatire si distractie din plin! La multi ani!


MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

va multumesc pentru urari si noi va dorim numai bine si multe realizari

noi am inceput anul rau sotul meu a avtu un acident de munca si e imobilizat la pat pt 4 saptamani are piciorul rupt chiar la calcai...a plans aseara ca un copil, Petru voia in brate si Ema voia de mancare
Vom trece si peste asta dar imi este greu mai ales ca e si Ema in vacanta, mai vine socara pe la mine ca sa merg la cumparaturi sa gatesc ori sa iasa un pic cu bb afara...

Ema e bine, de revelion s-a distrat, a dansat si a fost foarte fericita, am iesit cu ea ca sa vedem artificiile...sper sa fie binedispusa tot anul asa cum fost in noaptea de revelion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

revin mai greu pe forum, am grija sotului imobilizat la pat, bb si Ema , sunt ametita ziua, uneori simt ca ma depasesc problemele si ca nu fac fata insa trebuia sa ma adun si sa raspund cerintelor fiecarui membru din familie, pentru ca toti 3 au nevoie de mine si am nevoie sa fiu ok ca sa se revina repede la normal
Doamne ajuta! Ema e ok, e cuminte si nu ma cere prea mult, Petru este dependent de san si e la varsta in care cere f multa atentie, sotul ma straga sa-i aduc una alta si se supara pe situatie ca nu este activ...
trecem si peste asta si ne vom ridica mai puternici

Luna decembrie nu am produs nimik din bazar de aceea nu am facut raport
am refacut preturile la produse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=mari_paun&searchtype=2
am scazut preturile la pt Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Ema a inceput scoala supa 3 saptamani de vacanta- relaxare , adormit la miezul noptii si trezit foarte tarziu...ea a inceput numai orele de terapie din 9 ianuarie. Acum are program full, mai putina plimbare din cauza vremii si joaca mai multa cu fratele ei in casa. :)
Petru se dezvolta frumos, spune cateva cuvinte si imita tot, o trage pe Ema sa se joace cu el, ii da lucruri ori o pune sa deseneze, de cele mai multe ori Ema intra in joc, alteori il pupa pe crestet si isi gaseste preocupare de una singura, se retrage in dormitor si se tolaneste in pat, canta ori rasfoieste o carte...insa fratele ei n-o lasa singura asa ca e un dute-vino prin toata casa, in rest, tot sot imobilizat la pat, vreme de iarna, luna ianuarie care n-o suport, insa trec si peste asta si cu ajutorul lui Dumnezeu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

CALENDARUL MEU NU FUNCTIONEAZA.
Sunt in ingrijire copil, sotul meu are piciorul in gips si sta acasa...Ema are program incarcat insa tot nu stiou cand e prima zi din luna, mijlocul ori finalul... :) Azi gandindu-ma ce zi este si ce evenimente am avut de-a lungul anilor, mi-am amintit ca in urma cu 10 ani ,pe vremea asta ,eram la Bucuresti, asteptam sa nasc...a fost o perioada dificila, singura, ...fara mangaiere si fara suportul moral al familiei...Nu-mi place deloc sa ma gandesc la acea perioada insa ...nu peste mult timp fata mea, prima nascuta , va implini un deceniu. Ema este nascuta in preajma sarbatorii de dragoste, de DRAGOBETE. Trebuie sa ma mobilizez si sa-i fac o petrecere frumoasa: tort, confeti...poate si clown, baloane, muzica si veselie... Ema adora muzica si cand asculta ceva ce-i place, fredoneaza si se linisteste...am fata mareeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Au trecut multi ani...uneori mi se par prea multi, alteori...un fleac, azi ma jucam cu mana Emei, cand era mica avea manutele ca 2 petale calde, azi 2 maini cu degete lungi asa cum mi-a placut intotdeauna sa am eu, maini de domnisoara cam reci pt varsta asta :) , le-am mirosit si incercam sa simt mirisul de copil mic..dar nu, mainiel Emei miros a crema de maini, deja suntem la alta etapA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Intr-o luma in care cu greu reusesc sa vad partea luminoasa si bunatatea, in luna in care Ema implineste 10 ani si ca in fiecare an norocul ei se vede, speranta mea iese din carapace si optimismul ma acapareaza ...un suflet bland, o mama care cunoaste ce inseamna durerea si neputinta de a da sananate copilului, s-a gandit si la Ema Kateryna, a donat o suma (125 lei) care ii era destinata Raisei , insa pentru ca au deja suma necesara si nu e o urgenta sa mai stranga bani momentan a directionat pentru cativa copii care au nevoie de investigatii, recuperare...
Multumesc Kateryna, multumesc d-na Leapsa pt ajutorul acordat copiilor care au nevoie de ...SANATATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

E a doua saptamana in care Ema nu amers la scoala, din fericire a reusit sa ajunga la centru sa cintinue terapia. vremea este aspra, zapada multa, ger si dimineti si mai geroase...
Speram la o vreme buna, si la plimbari prin parc :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

maine e ziua in care fac ultimele pregatiri pt petrecerea Emei, va sarbatori cu copiii de la centru, cu fetele si cu mamicile, vor fi baloane, confeti, tort "hello Kity" , suc si prajiturici Abia astept sa vad atmosfera de veselie si copii

Mergi la inceput