Sa ajutam la terapia pentru Ema (4)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

vasilache71 multumesc pt info
si la noi se fac cursuri, se trainuiesc psarinti, terapeuti ...chia in Slobozia

cat despre 3x3 nu stiu daca o poti ajuta...sta pe alt continent, o persoana deosebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

in luna Noiembrie 2011 am strans suma de 20 lei, sunt implicata in aciunea AJUTOARELE LUI MOS CRACIUN si se vor face daruri pt copiii cu autism din centrul Slobozia, unde merge si Ema de 1 an de zile, incercam sa organizam o serbare pt acesti copii si sa se bucure de Mos Carciun.
Din cauza bugetului mic am redus numarul de ore pt Ema de la 5 la 4 ore /zi, deoarece ma costa f mult si transportul, pachetul zilnic si coordonatorul de programe, sper ca din februarie/martie sa revin la programul de 5 ore de terapie ABA.
va doresc o luna plina de bucurie, cadouri si liniste sufleteasca

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Astazi am primit pensia alimentara de la tatal Emei si am constatat ca a inceput sa-mi dea suma decisa in Hotararea de Divort :358 lei, pana acum imi vira 400 pt ca asa a stabilit judecatoria pt o perioada de 1 an, insa au trecut vreo 3 in care a dat 400 lei, acum s-a reglat si imi da mai putin... ma gandesc sa-i mai cer ceva bani de haine, ori sa ajute la terapie...imi e lehamite avand in vedere ca nu vine sa o vada decat daca ii cer lucrul asta ori daca nu am alta solutie... As putea sa ma interesez sa vad cat are salariul pt ca a fost avansat si are un salariu mai mare acum...insa poate sa-mi spuna ca mai are un copil in intretinere... Concluzia este ca sunt unii barbati care se dezlipesc atat de usor de copiii lor si isi gasesc scuze tot timpul, sunt ocupati, stresati, obositi...
imi pare rau pentru Ema, imi pare rau ca tatal ei nu-i acorda atentie, iubire... sunt trista!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mari, imi pare nespus de rau pt situatie :((( insa te inteleg atat de bine. E atat de nedrept pt copii :(((


_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Pt ca i-am sugerat tatalui Emei ce cadou sa-i faca de Craciun s-a conformat si i-a cumparat o geaca de iarna moderna , mov, superba...asta dupa ce a probat vreo 6 geci dar na... fata e dezvoltata, nu merge masura 14 ci 16...nu stiu cat inseamna asta, dar oricum pt fete mari 140 cm si 40 kg ( poate depaseste), hai ca si-a mai sters din greseli, Ema i-a spus la telefon MERCI TATI!!
Trebuie sa-i trimit mai des mesaje cu sugestii pt Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Sarbatori fericite!!!!!!!!!

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Craciun Fericit !



_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

mari, o imbratisare calda si un an mai bun, cu multe si frumoase realizari va doresc. La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

E cumpana dintre ani! Sa privim inapoi cu iertare, inainte cu speranta, in jos cu intelegere, si in sus cu recunostinta! Un An Nou plin de bucurii si impliniri! La multi ani! Diana si Alex

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream

Mergi la inceput