Unde ti-ar placea sa petreci Craciunul ?

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

nu ma vad de Craciun altundeva decit langa ai mei, mai ales ca anul asta ne-am inmultit, deci sarmalele pe care le tinem 20 de ore la foc mic vor trebui si ele inmultite.

Dar daca e sa visam, apoi, mi-ar placea sa petrec ajunul Craciunului intr-un castel, sa stau ca o printesa, sa mi se faca manichiura, pedichiura, masti de fata si par, masaj din cap pina in picioare (asezonat cu putin masaj erotic), sa fiu servita la masa, sa fiu imbracata cu cele mai alese haine, incaltzata cu cei mai frumosi pantofi, sotzul sa fie unul dintre servitorii mei si sa isi doreasca sa faca treaba la perfectie, pentru a putea avansa in ierarhia servitorilor. Apoi seara sa ma duc la un bal de caritate, unde sa fiu presedinta organizatiei si sa string fonduri pe care sa le oferim unor micuti orfani, apoi sa merg "acasa", unde sa ma astepte toti prietenii pe care i-am cunoscut vreodata si toate rudele, sa incingem un chef monstru in castel... A doua zi bineinteles ca m-as trezi si as gasi totul luna, mi-as bea cafeaua pe care mi-as pregati-o singura, caci cu Dolce Gusto asta e un parfum, si dupa aceea m-as duce sa imi desfac cadourile de sub bradul imens cat doua etaje...

Sarbatori fericite tuturor, si un An Nou Minunat, asa cum va doriti!

mami de andi si ilinca
_

traduceri si asistenta

"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia2009 spune:

Mi-ar placea sa petrec Craciunul impreuna cu cei dragi ,la Moscova,este locul unde ma intorc cu drag intotdeauna.Sper sa ajungem anul acesta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cheese spune:

Mi-ar placea sami petrec Crciunu cu prietenii pe o partie in Austria:X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Mi-ar placea sa petrec Craciunul in Romania, cu familia si prietenii. In Ajun sa mergem la colindat in gashca...iar ziua de 25 sa o petrecem in familie, la depanat povesti.

In realitate, il petrec in Emirate, la 30'j de grade...cu sotul si niscaiva prieteni.

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina43 spune:

De sarbatori fiecare persoana este agitata sa alerge dupa cumparaturi, dupa cadouri, dupa brad.......Am uitat pur si simplu sa ne mai bucuram de micile placeri care ne incalzeau inimile cand eram doar niste copii.......acum am ajuns niste adulti prea stresati care an de an repetam aceeasi ritual fara insa sa ne bucuram si de adevarata semnificatie a sarbatorilor. Eu cred ca cel mai frumos cadoul pe care l-as putea oferii familiei ar fi sa ii duc de sarbatori unde intr-unul din satele Maramuresului sau Moldovei deoarece am vazut ca acolo in acele locuri rupte parca din poveste magia sarbatorilor este alta....Nu bunurile materiale te fac mai fericit ci incarcatura spirituala pe care o simti intr-un asemenea loc te face sa te simti un altfel de om sa simti ca acolo ..undeva intr-un coltisor de Romanie ai gasit traditia neprihanita.....unde un copil se bucura de un mar si un covrig......iar tu omul stresat din tumultul orasului ai gasit linistea sufleteasca...Acesta ar fi cel mai frumos loc unde sa petrec Craciunul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_r spune:

Mi-ar placea sa imi petrec Craciunul la o vila la munte alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu_radu spune:

Cel mai bine e acasa in jurul bradutului si in mijlocul familiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankamario spune:

Anul acesta as vrea sa imi petrec Craciunul alaturi de cei dragi indiferent de locatie! Pentru mine daca sunt alaturi de ce pe care ii iubesc sunt fericita si implinita! La multi ani! Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena.sim spune:

In Paris, cred ca este minunat acolo de Craciun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MEDINAANDRI spune:

COLIND COLIND IN GLAS DE COPII
UNDE AS VREA SA FIU DE SARBATORI AI VREA SA STII?
AS VREA SA FIU LA MUNTE
LA USA CABANUTEI GRUPURI DE COPII SA CANTE
LA GURA SOBEI SA NE ADUNAM SI-APOI
CADOURI MULTE SA DESCHINEM BUCURANDU-NE SI NOI
ALATURI DE FETITA SI DE CEI DRAGI
SA SERVIM MASA DE CRACIUN, SA MANCAM SI COZONACI
COLIND, COLIND SA NE TREZIM
ACU SUNTEM ACASA SI DOAR VISAM

LA MULTI ANI!

Mergi la inceput