Unde ti-ar placea sa petreci Craciunul ?

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns patrisuca spune:

acasa, cu toti ai mei, sa fie armonie sispiritul acela de craciun, sa se auda colindele incet, sa fim veseli, cu siguranta acasa e cel mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dynana spune:

“A-nceput de ieri sa cada / Cite-un fulg, acum a stat, / Norii s-au mai razbunat / Spre apus, dar stau gramada / Peste sat.”
Imi este dor esenta acestor versuri, de copilarie, de mirosul Craciunului la bunici. Imi este dor de mirosul de coji de portocale pe soba incinsa, de mirosul cozonacului aburind framantat cu maestrie si lasat la dospit o zi intreaga, de mirosul bradului pe care il impodobeam cat de bine puteam, de cautarea in zapada a pasilor Mosului pe care iar nu il zaream caci adormeam chiar inainte sa ajunga, de clinchetul clopoteilor la colindatul caselor, de harmalaia copiilor la sanius. Cateodata este asa de simplu sa fii fericit! Asa imi doresc sa petrec Craciunul, si tare mult as vrea ca cele doua fiice sa simta macar o data bucuria Craciunului asa cum am simtit-o eu in copilarie. Nu trebuie sa fii bogat ca sa ai un Craciun Fericit, bucuria vine din lucruri simple si firesti.
Sarbatori Fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1002 spune:

Alaturi de familie, ca in fiecare an de altfel. Pentru mine aceasta sarbatoare nu exista daca nu sunt langa cei dragi mie, acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrajb spune:

acasa cu familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albastrita spune:

Evident ca imi doresc sa petrec Craciunul cu printesa mea de 4 ani, ca si anul trecut, acasa, in intimitate cu bradutul nostru. Mi-ar fi placut sa fie si un tatic cu noi, dar asta e, merge si fara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns interconect spune:

nu am o destinatie anume vreau acasa langa familie si prieteni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clarra20 spune:

Anul acesta as vrea imi petrec sarbatorile acasa, alaturi de cei dragi. Nicaieri nu e ca acasa: sarmale,cozonaci,prajituri,rasete de copil. Nici nu as vrea sa fiu in alta parte! Pentru ca nicaieri nu as putea fi mai inconjurata de dragoste ca acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciand spune:

ca in fiecare am imi face o deosebita placere sa petrec Craciunul alaturi de familie...locul e mai putin important...mai ales ca de ceva timp avem un nou membru in familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

simplu:acasa..



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamu_tau spune:

mi-as dori multe ....de exemplu intr-o tara calda cu multi palmieri,insa voi ramane acasa si voi face multi cozonaci

Mergi la inceput