Unde ti-ar placea sa petreci Craciunul ?

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AndreeaDea spune:

Craciunul?Hmmm...da..as vrea sa-l petrec alaturi de persoanele cele mai dragi mie,in satul bunicilor mei,inconjurati de mireasma bradului,de fulgii jucausi ai vazduhului,de colindele pline de farmec si nu in ultimul rand de aroma cafelei care sa ne transpuna sufleteste inapoi in timp, in clipele de odinioara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenyak spune:

BUNA FETELOR!
abia ne-am recuperat calcu'
Fiecare zi este deosebita alaturi de cei dragi de familie..de copilasi..asa ca sarbatorile sunt foarte fericita cand le petrec alaturi de tripletele mele care au acum 4 anisori!!ar fi super undeva la munte,zapada sanius,colindatori,traditii!!!
....mmmm
............mmm...chiar miroase a cafeeeaaa...miammmm
piupici!sarbatori frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adone spune:

Mi-ar pl#259;cea s#259; petrec Cr#259;ciunul la Marea Mediteran#259;,undeva în Spania.Pentru mine marea are o atrac#355;ie deosebit#259; în orice anotimp. Spania este o #355;ar#259; foarte frumoas#259;, în care sunt multe lucruri #351;i locuri deosebite de vizitat. Clima mediteranean#259; este foarte pl#259;cut#259; chiar #351;i iarna.Deci s#259; fie undeva la malul m#259;rii,cu lumini feerice, cu cineva drag, #351;i dac#259; se poate s#259; fie totu#351;i prin apropiere #351;i un #351;emineu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikoasa spune:

Nu am fost de Craciun acolo, ci de Ziua Indragostitilor, dar am ramas cu o amintire placuta si as vrea sa revin si alta data. Este vorba de Coffee shop-ul Nescafe din Brasov.Eram cu iubitul meu, era frig afara, zapada si ne-am adapostit in Nescafe shop. Am fost intampinati cu caldura si cu o super ciocolata calda cu multa frisca! Cand ne-am intors acasa am cumparat canile rosii Nescafe ca sa ne aduca aminte mereu de Brasov!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilyneacsu23 spune:

Anul acesta mi s-a facut dor de copilarie, de miros de brad, de cozonac si de turta dulce, de globuri si de colinde care sa ma impresioneze asa cum o faceau demult. De aceea, Mosule, pentru ca tu esti cel care le poate face pe toate, ti-as cere un Craciun ca pe vremuri. Si as mai vrea sa imi aduci acasa toti prietenii din copilarie, imprastiati prin toata lumea, si sa sarbatorim impreuna, sa povestim si sa savurm impreuna o cafea buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camylia spune:

Mi-ar placea sa petrec Craciunul la Paris, doar eu si iubitul meu, plimbandu-ne de nebuni pe stadute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Nu vreau nici un premiu, nu am citit regulamentul...doar ca imi e dor de Craciunul copilariei mele.
As vrea sa-l petrec ACASA, in casa natala, cu parintii, fratii, familiile lor si familia mea. In seara de ajun personajul principal neaparat trebuie sa fie tatal meu (care s-a dus dintre noi) imbracat in Mos Craciun, dar cu aceeasi pantofi vechi care il dau de gol jucand de data asta rolul mosului pentru nepoti. Cu sacul plin mai mult sau mai putin (nu are importanta, chiar si o portocala pentru fiecare si e suficient), dar plin de caldura sufleteasca si zambete.
Si dimineata cu miros de tuica fiarta cu piper, si sunculita impanata, toate impletite cu mirosul de cozonac abia scos din cuptor, si sarmale si aburinde din cuptor.
Si toate astea intr-o atmosfera plina de rasete si veselie unde voci tinere sau batrane se impletes, si jocuri in care cei mari se prin de parca ar mai fi si ei copii.
Si afara ninge, ninge ca in basme, si cei mai mici stau cu nasurile lipite de fereasca si cu ursuletul de plus primit de la mos in brate, ca sa vada feeria de afara...si intr-o clipa de neatentie o zbughesc desculti in curte, fara caciuli sau paltonase, si cad, si se zbenguiesc si in zapada cateva minute...pana cand cuvantul magic rasuna...la masa.
De fapt nu am visat nimic, erau doar amintirile Craciunului de alta data, pe care tare mult as vrea sa il arat si fetitei mele, dar din pacate e doar un vis. Si cu toatea astea, acum in acest moment mi-a adus zambete pe fata si nu doar nostalgii. De ce? Ca si piticul meu sta cu nasul lipit de geam sa vada cum a inceput sa ninga de cateva ore.

Liliana
Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexinno spune:

Vreau sa-mi petrec Craciunul alaturi de iubita mea la un restaurant din orasul meu apoi a doua zi acasa la ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hermy spune:

La cabana, acasa, oriunde dar cu prietenii mei cei mai buni...sper ca vom fi impreuna cu toti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pulina spune:

Din totdeauna mi-am dorit un Craciun cu familia la munte. De mare sunt satula peste cap, si cu rusinica in obrajori recunosc ca pana in aceasta data nu stiu cum arata muntele. Imi doresc sa ajung acolo, sa ma bulgaresc cu copii mei si sotul, sa simt aerul rece si tare de munte dar din pacate gandurile si dorintele departe de mine. In opinia mea ramane muntele pentru un Craciun reusit.

Mergi la inceput