Fluturasi de martie-aprilie 2011 (86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am vrut si eu azi sa ajung la biserica dar cu toata alergatura asta n-am mai ajuns.

S-a intamplat minunea mult asteptata27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

eu sincer nu aveam chef sa ies dar al meu a tras de mine sa mergem la biserica ,el e bisericos

_
23 saptamani minunea data de dumnezeu

Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."

Omul se roaga de Dumnezeu sa il scape de necazuri si Dumnezeu se roaga de om sa mai lase pacatul. Acum, judecatii voi, cine de cine sa asculte mai întâi, Dumnezeu de om sau Omul de Dumnezeu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

igm-ul mi l-a dat
pai ce ai tu de facut acum, eu am facut pt 10 noiembrie...mai putin vdrl, listeria si tpha (astea prescurtate nu stiu ce sunt. poate le-am facut si eu) +colesterol si nu mai stiu ce ca m-a costat peste 100lei...parca 138
si a uitat sa imi dea toxo sa o repet la 2 luni si mi-a bagat-o luna asta

------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....24s+cronologic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

deea pai este bine atunci, tu le-ai facut recent. eu le-am facut doar la inceput si atat. toxoplasmoza mi-a zis si mie s-o repet lunar dar am uitat, am amanat....si o fac acum ca tot merg.
si deci, igm-ul costa 40 lei?

S-a intamplat minunea mult asteptata27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza ti-ai facut anticoprii acum? eu merg joi cand merg si la analize.

S-a intamplat minunea mult asteptata27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefana spune:

Citat:
Eu am astfel de dureri , insa mie dl dr mi-a zis ca este normal. Eu m-am exprimat asa " simt o durere in zona ovarelor", evident ca nu avem ovare in sarcina, dar chiar nu stiam cum sa ma exprim. Si acum am aceste dureri, mai ales cand merg, nu mai zic de dureri de calcaie, incat uneori abia mai calc si merg si putin aiurea de la durere. Eu nu iau no-spa, ca nu am contractii, am acele dureri, dar cred ca se produc toate modificarile in corp, o apasa si bebe pe uterul meu, nici nu stiu ce sa mai zic.

Sa imi spui si mie ce iti zice la dr. Eu merg vineri la dr, si atunci il mai intreb,

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 26 Rares Andrei


La multi ani, Andreea, tie si tuturor Andreelor si Andreilor din odisee!

Am fost ieri dimineata la medc, la un control, ca-mi era teama sa nu se fi deschis colul si din cauza asta sa am dureri. Mi-a zis ca e ok, colul lung si inchis, aa dupa control manual, si ca nu stie exact de ce am aceste dureri. Mi-a zis sa iau no-spa si niste supozitoare Uscosin. In plus, catva zile de Utrogestan, preventiv. Durerile "de anexita" mi-au trecut de luni dimineata. E a doua oara cand le am doar in week-end :) Dar daca stau pe scaun sau in pat nu ma doare nimic. Numai cand merg ma mai doare "dansa" Dar m-am linistit ca e colul inchis, bebe misca non-stop si sper ca e totul in regula.

De maine sunt si eu in concediu de odihna pana vineri si ma tem sa nu ma plictisesc acasa singura.Tot nu mi-am gasit geaca si poate mai plec in cautari, doar sa nu ninga prea tare si sa nu ma doara nimic.

Fetelor care ati fost la Baby Expo, ati vazut mobila de la bebedesign? Cum vi s-a parut? Solida?

In rest, mai astept sfaturi de la fetele cu experienta in privinta cumparaturilor, daca vedeti ceva care va place impartasiti cu noi, ca de ex. dati cate un link la vreun carucior ce credeti ca e potrivit etc. Oricum, am invatat fff multe de la voi pana acum.

Stef 22+ cu Tudor Stefan

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Da doar igm....eu daca totul platesc stiu de cand am facut si igg ul si igm-ul ca varia pretul de la 80-100lei...depinde de laborator
la astea 2 in zona la care tot schimb eu sa fac analize este 80lei

eu luna de luna mi-am facut analize de cand ma duc la tanti V
cred ca are ea o problema cu asta...ca altfel nu stiu ce sa zic...acum ti-am zis ca mi-a bagat si herpesul....dar nu am inteles de ce..
cand mi-aM FACUT TESTUL ASTA tOrch , mi-a iesit la herpes valori normale insa spre limita inferioara...ea a zis ca-i ok ca nu ma afecteaza cu nimic .si daca as avea genital nu m-a fi afectat ca naseam oricum prin cezariana

pe 10 cand am fost la ea..aveam o iritatie pe fata..fac dermatita ...si erm pe buza de sus cu bubite...probabil ea s-a gandit ca mi s-a declansat vreun herpes si a sarit ea cu analiza...da eu nu o fac

------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....24s+cronologic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Madutza_Bra amlesinat de pofta cd am vazut cat de bine arat tortul tau.Vreau si eu reteta..Este belea...Si i l-am aratat si sotului care este fan torturi de casa..cred ca nici el nu mai doarme noaptea asta de
Arata super...si cred ca este si gustos..Yamiiiiii

19+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Fetelor ce rapid ati dat gata un capitol

Mada m-ai terminat cu tortul

Stefana la Ikea este mobila draguta pt bb

mami de Naty (10.04.2009) si s30 cuAlex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Iony felicitari pt intrarea in luna 7-a

mami de Naty (10.04.2009) si s30 cuAlex

Mergi la inceput