Bobocei sept-oct 2008, la 2 ani (320)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Piolica, sper totusi sa mi-o iei inainte si sa schimbam impresii despre burtici cat de curand. sa fie cu noroc.

Kllemi, sa dea DD. Iar Amaia ta de dragul tau a facut la olita. Mai ales cand a vazut cat de mult te bucuri. Asa zice la carti. Poate iti va oferi in fiecare zi un astfel de cadou.

Angelynna, Claudinna, AlexaM, Khristin, Luminita - adik pupaturi in grup

Claudinna, pentru gat merge excelent Tantum Verde sprei - si pt adulti si pt copii. Ma bucur ca ati scapat fara antibiotic. Sanatate.

Da, ne-am hotarat sa mai facem un bebe si tare am vrea o fetita. Conform calendarului chinezesc trebuie sa tragem tare in perioada nov - dec si aprilie - mai. Eu cred ca ea o sa aleaga cel mai bine cand sa vina.




Harri Alexandru (10.09.2008)

Aici sunt eu, Harri, la motz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angie844 spune:

Salutare mamici de bobocei! Intru mai rar dar imi e tare drag sa va citesc
Nu-mi vine sa cred ca toti boboceii nostri au trecut de 2 anisori!!!

Vreau sa va intreb daca voi ati avut scaun de masina cu spatar inclinabil pentru nou nascuti. Stiu ca in Europa sunt f multe modele de scaune, aici nu am gasit asa ceva dar mi-as dori pentru urmatorul f mult pt ca Sarah a stat f rau in scaunul pe care l-a avut prima data chiar cu un insert adaugat inauntru...
Va multumesc si pupici multi


Mamica de Sarah-Aimée & 10s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Dragelor, am trimis pe mailul comun de yahoo (septembrieoctombrie) niste poezii ilustrate de mine . Adik, am luat poezia si i-am alaturat niste poze copy-paste asa cum m-a dus mintea. La noi stau la loc de cinste in bucatarie. Si la Nikol la fel


Harri Alexandru (10.09.2008)

Aici sunt eu, Harri, la motz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Angie, eu nu am vazut scaun cu spatar inclinabil. Imi amintesc ca si eu puneam o paturica in scaunul de bebei pentru ca era f adanca in primele luni. Abia dupa ce a mai crescut s-a asezat ca lumea in scaun.


Harri Alexandru (10.09.2008)

Aici sunt eu, Harri, la motz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

pio tin pumnii

Cristinici iti doresc un mos darnic anul asta :) sa vina cu o samburica ;)

Kllemi felicitari mami !!!!!! Amalia

Claudina ma bucur ca sunteti mai bine si nu a fost nevoie de antibiotic pana la urma

Pooop toate mamicile si va doresc maine o zi frumoasa , mai ales daca aveti liber

Babytza si puiiValentina David
www.youtube.com/watch?v=NAF7KnfmI6s" target="_blank">Mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

tuturor romanilor!
eu sarbatoresc prin munca, evident fara chef, si cu gandul la ziua de vineri, cand avem liber, in contul zilei de azi.

sa aveti o zi frumoasa, in ciuda vremii de afara!

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Angie844

Salutare mamici de bobocei! Intru mai rar dar imi e tare drag sa va citesc
Nu-mi vine sa cred ca toti boboceii nostri au trecut de 2 anisori!!!

Vreau sa va intreb daca voi ati avut scaun de masina cu spatar inclinabil pentru nou nascuti. Stiu ca in Europa sunt f multe modele de scaune, aici nu am gasit asa ceva dar mi-as dori pentru urmatorul f mult pt ca Sarah a stat f rau in scaunul pe care l-a avut prima data chiar cu un insert adaugat inauntru...
Va multumesc si pupici multi


Mamica de Sarah-Aimée & 10s


Exista scoici de bebe ca spatar inclinabil (besafe izi sleep) insa in masina se foloseste tot cu spatarul sus iar montata pe carucior se poate folosi si cu el lasat jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

salutare LA MULTI ANI TUTUROR ROMANILOR

babytza mmuuuaaahhhh

lumi te cred ca esti fara chef la munca....dar cine se distreaza vineri?? ...cum mai sunte-ti??

cristinescu si eu mi-as dori sa-mi faca cate un cadou din asta in fiecare zi...daaaarrrr.....oricum eu sper ca nu este departe ziua aia cand o sa scapam de pampers

Ia spunet-mi ce cadouri a-ti luat de mos asta care vine acum???.....sau ce ave-ti de gand sa lua-ti, caut o idee, am tot cautat prin magazin si parca nu o mai atrage nimic...incerc sa i le arat se uita pret de cateva secunde la acea jucarie dupa care aterizeaza pe jos....chiar nu stiu ce sa-i iau....care sa o si atraga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kllemi


lumi te cred ca esti fara chef la munca....dar cine se distreaza vineri?? ...cum mai sunte-ti??



, merci de intrebare, suntem bine, sper sa ne tina asa macar pana vineri inclusiv, sa-i pot duce la cresa si sa mai fac si eu una alta.

ptr mosi eu am mai zis ce-am luat si ce-am de gand sa iau, dar ptr tine reiau: puzzle din lemn + ceas tip puzzle din lemn, ambele cu cars + puzzle din lemn cu cuburi + 4 masinute tot Cars, (pe astea din urma le-am dat aseara, ca le-au zarit in dulapul unde le ascunsesem si n-am mai putut sa scap de ei) - ptr mos niculaie.
si ptr mos craciun cate un trenulet pe sine, am 2 variante preferate, probabil ca le voi lua pe amandoua si/sau laptop, aici inca am rezerve.

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Hello fetele

Am vrut sa va spun ca pe 28 venira rushii, iar pe 29 plecara rusii. S-a lasat cu doar cateva picaturi....ce sa fie , ce sa fie ???? Astept sotul acasa cu una bucata test
Eu prefer sa fie roz :)))))


Babytza si puiiValentina David
www.youtube.com/watch?v=NAF7KnfmI6s" target="_blank">Mama

Mergi la inceput