Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Sa innebunesc, nu alta. L-am lasat pe Raul dormind, pe mijlocul patului mare. Acum 10 min ma duc sa verific ce face. El era bagat cu capul intre pat si calorifer, cu picioarele in sus, aproape, si sugea perdeaua.. Ca sa ajunga in pozitia aia, a tb sa se rastoarne pe burta, apoi iar pe spate si din nou pe burta, fara nici un zgomot.De abia m-am oprit din tremurat.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010

poze luna 5



Scuza-ma dar nu ma pot abtine din ras



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Btz si pe mine m-a pufnit rasul dupa ce m-am oprit din tremurat. Si imi pare rau ca nu am facut poza, dar chiar nu aveam cum. Cum am pasit in camera si l-am vazut am strigat :Nu Raul!!! de am speriat copilul care a incremenit cu perdeaua in gura.. Cred ca a stat ceva in pozitia aia, ca mi-era balita bine perdeaua.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010

poze luna 5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Salutare fetele!!

Am intrat fuga ca sa urez la multi ani Andreilor si Andreelor, sa dea DD sa fiti fericiti si norocosi si sa vi se indeplineasca toate visele!!



Tudor Andrei de coteasca

Aida Alexandra de alina2005

Denisa Maria de anca_vlad

Delfinasilor:
Andrei, de Florentina_C
Andre, de stefania_97
Andrei, de senty_mary
Andreea, de anagia
Andrei, de sorina_goga
Andrei , de imaya
Andrei, de emushi
Andrei, de cristina97
Andrei, de Coteasca
Andrei, de Lalala13
Andrei, de racusor2010

Fratiorilor:
Andreea de Otiliav
Andres de aelita
Andrei de Tanti

Mamicilor:
Andreea (maurice)
ANDREEA84
Andreea (Dragaica)
Andreea (eladea2005)

Va pupam mult!!

Azi fi-miu dadea sa se ridice in fund, statea in scoica si a inceput deodata sa se ridice.L-am pus si in scaunelul de mancat..ehee, ne facem mari!!

Si am prins din zbor o faza: nici eu nu mai fierb apa pl,atatocami din cauza pojghitei, alea sunt saruri si oricum ii cumpar bucovina ca cicaare cele mai putine saruri, sper sa nu se considere reclama!



Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010
Pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Dragaica, sunt tare asemanatoare rochiile. Cu amandoua iti sta bine. Daca ar fi sa aleg intre cele 2, cred ca o prefer pe cea simpla, cu decolteul patrat, fara broderie. Ce-ti fac voiniceii?

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010

poze luna 5



Aandoua sunt luate de sot fara mine, cea de care spui tu imi e cam stramta, mi se pare parca prea ......in sfarsit, fanteziile sotului

Baietii sunt bine, inafara de constipatie, dau sa se ridice, se supara ca nu pot si tipa de ciuda, se intorc de pe o parte pe alta, tre sa fiu cu cohii in patru dupa ei.
Nu vreau sa ma gandesc ce o sa se intample cand incep sa mearga , au devnit grei, ma doare spatele tot ridicand la ei

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Btz si pe mine m-a pufnit rasul dupa ce m-am oprit din tremurat. Si imi pare rau ca nu am facut poza, dar chiar nu aveam cum. Cum am pasit in camera si l-am vazut am strigat :Nu Raul!!! de am speriat copilul care a incremenit cu perdeaua in gura.. Cred ca a stat ceva in pozitia aia, ca mi-era balita bine perdeaua.


cred si eu ca nu ti-a mai ars de poze! eu tin aparatul pe noptiera, in dormitor... pai poate ii placea acolo, de-aia nici nu striga, nu plangea... si mie mi-a venit sa rad imaginandu-mi, dar am zis sa te las sa te linistesti si apoi sa rad

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Btz si pe mine m-a pufnit rasul dupa ce m-am oprit din tremurat. Si imi pare rau ca nu am facut poza, dar chiar nu aveam cum. Cum am pasit in camera si l-am vazut am strigat :Nu Raul!!! de am speriat copilul care a incremenit cu perdeaua in gura.. Cred ca a stat ceva in pozitia aia, ca mi-era balita bine perdeaua.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010

poze luna 5





Deci infectie virala are Raul .Tusea si stranuta nu?Dar tusea lui era uscata???Caci asa tuseste si Paul,iar de stranutat stranuta de cand s-a nascut.
Si cum si-a dat seama medicul de infectie?S-a uitat in gurita lui cu pixul ala lanterna si spatula???Ca asa se uita si la noi si el nu vede nimic.Noi nu suntem foarte multumiti de raspunsul lui,adica deja e prea mult,toata ziua tuseste.
Tantum Verde picaturi?Sau cum?Ca eu stiu doar de pastile..bine..alea sunt pt adulti
Aaa,intreaba Ovidiu care kg are Raul acum.



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Btz, tantum verde e spray si ii dau cate un puf de 3 ori pe zi, pt curatarea gatutului. Tusea e uscata si mai mult dimineata si seara. Da, s-a uitat in gat si mi-a zis ca ii sunt si umflati ganglionii de la gat, ceea ce inseamna o infectie in organism. Si am intrebat daca poate sa tuseasca fara motiv. Mi-a zis ca nu prea se poate asa ceva.
Raul a ajuns cumva la 7 kg si 68 de cm.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010

poze luna 5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

si al meu tuseste, dar io cred ca se mai ineaca cu saliva, si de aia...

ce tare esti Paula :"Nu, Raul!".. ce m-am distrat...

Dragaica, mie imi place aia cu broderie.

Al meu urla de o vreme, dar si in brate daca il tin, niste sunete scurte si ascutite, si tari... nu stiu ce are... si e nervos, si ciudos... of, cu mine seamana... si tare vroiam sa fie ca tata-so, calm, linistit, cuminte... vise...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

paula, ce emotii trebui sa te fi luat. E tare miscacios; Rebe-bebe nu stie sa se intoarca inapoi de pe burta pe spate. Cand oboseste urla sa merg s-o intorc.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010

Are mami fata frumoasa cu 2 dintisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro


Al meu urla de o vreme, dar si in brate daca il tin, niste sunete scurte si ascutite, si tari... nu stiu ce are... si e nervos, si ciudos... of, cu mine seamana... si tare vroiam sa fie ca tata-so, calm, linistit, cuminte... vise...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze


Daca era prea calm te intrebai daca e normal

Mamele astea

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput