Prietene la bine si la greu - 82

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

raluci,
raspuns final: KK si Renus picta

Sunt cateva indicii: ai mentionat ca nu ai apucat decat sa-i dai pantalonii jos (nu si sa-i schimbi pampersul, care se vede ca e cam plinutz in fatza ). Apoi, piciorusele alea "buretoase" s-au facut asa de la stat in apa - deci, s-a impus o spalare ca la carte in urma evenimentului.
Bubu artist!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Smara, it's me allright, ii dau bobite de rorie in castronel cu tot cu samburi..el pocneste bobitele intre dintisori si e f incantat. Sambureii ajung in scutec..nu a avut probleme cu burtica

Ralu..sa cred ca "degusta" pamantul de la flori..sau dupa pantofi? e tare frumos Bubu

P.S. cred ca m-a "luat" Smara

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

HAHAHAHAH combinate raspunsurile Smara si Ralu, picta si degusta dar nu pamantul si ce iesise din scutec si mai si plescaia

un vot daca va place www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=23" target="_blank">rab1 sau rab2 multumim

sunt mamica de 1 AnRemus Andrei(8 nov '09)

pt bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

am uitat ce vroiam sa scriu..

In privinta igienei/imunittaii/locurilor de joaca: incerc sa nu imi consum creierii cu ce microbi ar putea sa ia de pe acolo...tati e mai precaut, plus ca nu am ajuns sa ne jucam vreodata. Dar pe afara il las free like a bird..in picioare, 4*4, momentan e mai preocupat sa adune betigase si pietricele..la noi in parcul din apropierea blocului e asa o mizerieeee..se face curatenie la cateva saptamani, asa ca sunt pe jos: mucuri de tigari, seminte muuulte, caserole de mancare, tacamuri de plastic, pungi de pufuleti, sticksuri..rahat de caine etc..de aceea prefer sa ajung in curte la tara sau prin H etc..

Sufar de tastarnita/limbarnita azi

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Raluci, lasa ca ai un mare norocos in casa!!
Pff..ce dor mi-era de merdenele.placintele by Ralu!!Baga, ca tre sa recuperezi
Eu calare pe croset, sper sa va arat deseara nescai globusoare

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu_seby


Gabitza, am citit si despre Dragos si Eva ca i-ati sarbatrit in weekend, intrebarea mea: s-au batut pe jucarii? ca banuiesc ca au fost diferite





au mai existat momente in care erau atrasi de acceasi jucarie, dar pentru ca erau o multime noi si majoritatea galagioase/mergatoare/luminoase imi era relativ usor sa-l atrag pe unul in alta parte


zilnic ma confrunt cu atractia subita si simultana a mucosilor pentru aceeasi jucarie...ca sa nu mai spun ca intotdeauna vor amandoi in acelasi moment sa-i tin in poala/brate...se agata ca lianele de picioarele mele...

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Cory, Ralu, se pare ca de la 1 ian. suntem obligate sa ne intoarcem cu toate la munci

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

RamoXXX, ti-am vazut capsorul pe aici, ce mai face tati? ai mai vorbit cu el?

Floricik, ai tuns-o pe Ema a 3a oara?! dar cat de repede ii creste printesei parul? Nu vezi ca vrea cosite?

Doris, de incurajare pt noptile grele

Biara, ce mare e Maia, se cere singura la olita, e o adevarata principesa!

SI eu am o preocupare cu privire la laptic dupa 1 an. Odata cu revenirea la serviciu, va trebui ca Matei sa primeasca in paralel (zic eu ca voi mai incerca sa il alaptez macar juma' de an) un alt tip de laptic. Si as vrea ca sa vad si ce imi sugereaza pediatra...am incercat pe sot LV de la dozatorul din piata, e nepasteurizat, i-a placut. Sa vad de zice despre lapticul de capra. Daca mai aveti other opinions..

Dymo, nu inteleg de ce au spus dr. ca mai mult de 500ml laptic/24h , face rau. Eu ma bucur ca Danut e sanatos si sunt sigura ca si jucariile il vor interesa cat de curand
Niic Matei nu raspunde daca e f concentrat la ceva, mai ales dc face cate o trsnaie, sau dc priveste la TV. In rest nu sunt probleme.

Angi, cum mai sta cu M ana cea mica? E mai bine

Dankutza, de cate or te citesc, nu reusesc sa ma abtin sa nu zambesc..imi place cum te exprimi in toate, esti vesnic in cautare de oferte/noutati etc. Am vz poze cu Pinky, araa super!

Ali, nu cred ca faptul ca e mai somnoros, ar trebuie sa te faca sa-l tii pe Mihai in casa. Atata timp cat nu are febra...cred ca ai putea sa pui o felie de lamaie sau Rivanol pe zona inrosita

Miany, vad ca pe David il pasc dintisori noi..tin pumnii sa iasa fara chin pt amandoi! Btw, primesc si eu niste hainutze la pachet dc sunt cumintica-cumintica?!

Many, mai uitam putin mai devreme la Tv, ca tot vorbesc despre CIC..si ma gandeam la tine...statul asta incurajeaza asa de mult intemeierea familiilor, cresterea natalitatii si alte alea

Si eu ma incadrez in categoria mamicilor care au in casa un borcanel de mancare de rezerva. De obicei Organix sau Humana..Nestle nu sunt fan si Hipp am vz ca au sare. Cand sunt pe fuga sau stiu ca intarziem prin oras, prefer borcanelul.

Doura, Maysa a crescut suuper, ma bucur sa te citesc asa de incantata

Flavours, Mitzi ce faceti mamici? Miss u Cristinicile? FDaniela? Mariaandrei, Tinonino, Mami.Ilinca, Lauradi, Alinutza, Evy, Crissa? Nu ne mai faceti cate o vizita?

Coque, ring-a-ding, e cineva acolo? Ce face tizul? Cum mai mananca?

Strumphy, cum mai e Andra? Cum mai mananca?

Alinus, sa-ntelegem ca tati te tine ocupata.. Ce fac insomniacii?

Lalu, cum a fost cinsteala de ziua Arianei? Pozici ceva?

Na_bo, ce ne mai spui de Amalia?

Fug si eu pana la ..tati

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Cory, Ralu, se pare ca de la 1 ian. suntem obligate sa ne intoarcem cu toate la munci

mami de Vlad (29.10.2009)



Ceeee??? Eu tocmai vroiam sa sun la servici sa anunt ca ma intorc...

Ce cretini

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Ganbitza, m-a pufnit rasul cand am citit cum se agata mucosii "ca lianele de picioarele tale"

M-am dezumflat de la stirea asta de cacao

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput