Prietene la bine si la greu - 82

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Ooofff Many, nici nu stiu cum sa te incurajez...Matei tocmai a papat de pranz numai 150ml de supa cu galuste si carnita de curcan...tocmai ce va spuneam ca nu prea mai mananca si chiar nu stiu de ce. Luna trecuta stagnase cu greutatea daca si luna aceasta e la fel ma duc pe campii. Cert este ca nici eu nu l-am fortat...mai am si pt mai tarziu.

Mai este cineva cu mese impartite in mai multe reprize?

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Am uitat sa va spun ceva: am un nou finut, Eduard-Andrei, nascut miercuri, prin cezariana, 3.400gr si 49cm. El este puiul primilor nostri fini. E asa deeee stiti voi cum

Sambata i-am cumparat hainute si toate cele si l-am scos din spital.
Si partea cea mai cea...fina mea are sanii f tari dar sfarcuri deloc, da deloc..si el nu reuseste sa suga..asa ca in spital, cand l-am vizitat prima oara, l-am alaptat eu putin, ca isi sugea o manecuta si ca sa o incurajez, ca puiul vrea laptic. Nu stiu dc am facut bine, insa el a adormit instant..spre deosebire de Matei la "varsta" lui..m-am gandit ca nu e foarte ok pt ca el are nevoie de colostru, iar alimentatia mea deja e mult mai variata...si nu intruneste tot necesarul lui.
In momentul ala m-a batut gandul sa mai concep un pui..om nebun mai sunt si eu

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Raluci, poate o sa crezi ca sunt nebuna..da mi s-a facut asa un dor de tine ..cu toate ca nu ne-am cunoscut personal...mi-e dor sa te citesc. Cred ca imi place f tare faptul ca esti f saritoare si pozitiva cu toate.

P.S. Nu radeti de mine, sunt doar nitel razna?!

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Si bantui si bantui si bantui singurica pe aici..mi-e dor si de postarile lui Madam Le Broscutz, sper ca are timp macar de ale casei..

Lavi, tu cum mai esti? sotul a plecat? Raresu?

Dozz, fie-ti mila, incurajeaza-ma..cum merge serviciul? tot acest cerc vicios?

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

STOP PAGINA MEA!!! (tind sa cred ca am devenit de-a dreptul plictisitoare)..asa ca PIUA

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

salutari si de la Piatra Neamt...noi azi suntem mai bine, cu gingiuta umflata putin fix intre cei doi incisivi de sus, inca ii mai cresc, am un pitic nou, sa nu faca strungareata

Krelia sa stii ca primul lucru pe care l-am facut a fost sa verific dintii, asa teama am avut sa nu se fi rupt vreunul

Monis imi pare rau ca Iuli a ramas cu semn, poate totusi se estompeaza cu timpul , eu nu pot sa spun ca ma simt vinovata pt ca eram in alta camera, ea era cu tat'su si cu unchi'su, mare baza si astia , imi este doar ciuda ca nu eram langa ea , eu daca o vad obosita si ca nu isi tine bine echilibrul nu o las singurica, merg dupa ea..ehhh, sper sa nu se repete faza ca e naspa rau


am vazut pozici frumoase cu familia broscutelor si cu Iesence frumoase la locul de joaca, abia astept sa vin si eu , imi place ce se vede in poze, am vazut si pisicoasa mica Annabelle, si pe Ariana cu zambetul ei incomparabil, tot cu parisorul scurt si pe Mariuta frumoasa, ce mare a crescut pustoaica

comentarii nu am lasat ca nu am avut timp, dar o sa las pagina deschisa si scriu si eu doua vorbe cand prind ocazia

vai, Dana da' ce-ati mai tras si voi cu gurita lui David, of of , btw, faina priveliste ai in fata casei, a nins frumos si la voi

Gabitza si la noi patul conjugal e inaltut , de multe ori nici nu se da jos cum trebuie din el, de pe canapea, care e mai joasa se da jos foarte usor, dar niciodata nu a incercat sa se urce singurica...stai linistita, toate la timpul lor


Raluci si la noi tot 21-22 de grade sunt, Sabi are body (ori cu maneca lunga ori cu scurta, cum nimeresc si eu la mana ) plus o bluzita pe de'asupra, ciorapei si pantalonasi, si cand imi aduc aminte ca asta iarna , la socri erau peste 26 de grade

Smarandita nici eu nu mi-am notat niciodata nimic, iar masuratul "laptariilor" de catre sot s-a practicat si la noi in casa , asa ca fii pe pace, nu esti singura zuza, suntem doua

Diana drum bun si instalare linistita, te asteptam cu vesti si impresii

Ramonik e mai bine Sabi, merci...auzi, da' eu vroiam sa te intreb daca pana la urma joi poti veni si tu cu Ruxi la locul de joaca

Licu si Sabi a cazut in sacul cu jucarii , ea era speriata de bombe, nu plangea, dar eu ma hilizeam de numa...nu s-a lovit deloc
mama lor de urati, poate de Sarbatori pleaca cu colinda si uita sa mai vina

Lumi sper sa treaca mucisorii repede si sa ne putem vedea

Andre mamica emotionata, ma bucur ca totul a iesit bine , iar legat de comportamentul Chiarei fata de anumite persoane, sa stii ca e fata mare si stie sa-si aleaga "prietenii", plus ca un copil simte cand este iubit si adorat si cand nu

Ralu_seby Mateiut este uite-asa: ...iar dispute cu seniorii cred ca au aproximativ toate mamicile, nu stiu cata educatie le-ar trebui ca sa priceapa macar 50% din ce spunem noi


---------------------------------


bai frate da' ce galopati , eu scriam la subiectul precedent si cand sa dau trimitere vad ca e inchis

sa continuam cu capitolul nou:

Lyly cum esti? sotul e bine? bunicul?
Cuscri ce fac picii? asteptam vesti bune

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
ralu - cam asa simt si eu, ca nu mai am timp de mine deloc. totul se invarte in jurul cupchilului. de asta n-am vrut cupil mai devreme. oricum, fiecare varsta cu placerile ei, mie sincer nu mi-e dor de iesiri in club, ci doar sa am timp sa ma epilez (de ex.)



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz


da da da...si eu vreau , si eu vreau ...daaarrr, e grele rau, inca nu se epsista timp pt asa ceva...la mine epilatul e pe fast-forward la un dus scurt

Many te inteleg, si mancacioasa mea s-a transformat fara sa-mi dau seama intr-o sclifosita...nu stiu ce sa ma fac cu ea, nici in scaun nu mai sta deloc, abia daca reusesc sa ii dau 3-4 lingurite de mancare, asta daca o accepta pe prima si nu o impinge cu mana de la bun inceput...ieri am aruncat toata mancarea, i-am facut dovlecel cu ou si cu smantana, un CAH mare a fost , iar biberonul de lapte pe care i-l dadeam seara cu cereale nu l-a mai baut de 2 saptamani, se sclifoseste putin la tzitzi si se trezeste de inca 2-3-4 ori pe noapte sa suga, ea care se trezea o singura data spre dimineata...vorba lui Monis, eu inca mai astept copilul meu inapoi

gata somnul de amiaza, s-a trezit mandruta
va pup pe toate





Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Ariadna, ce frumos ai scris despre petrecerea de Revelion si dorul de "lipitorile" tale

Gabitza, am citit si despre Dragos si Eva ca i-ati sarbatrit in weekend, intrebarea mea: s-au batut pe jucarii? ca banuiesc ca au fost diferite

Padi, despre cadouri: cred ca ceva fructe, rondele ceva si o jucarie de Mos Nicolae si de Mos Craciun..cat cuprinde ca sunt multi Mos Craciuni in familie, toti ma intreaba ce sa ii ia lui Matei

Monica, abia astept sa vad pozicile, am 2563 de ferestre cu pozici deschise, astept sa le comentez pe toate. Cum e fara tati?

Ramonika, mi-ai facut o pofta cu julfele astea..multumim pt info privind cartile. Cretulina e bine?

Mai trimit o merdenea

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Salutare dragelor,

Am avut un weekend plin, multi musafiri, n-am mai apucat sa intru deloc...

Sa vedem ce-mi amintesc...
Cu intarziere urez La multi ani Dankutza, CHIARA, ARIANA, MAIA

Lyly sanatate multa sotzului ... sunt nasoale colicile astea...

Simina eu pe Dragos il culc la ora 20-20.30, nu reazista mai mult...Dar si daca il culc la 22 tot la 6 ii fresh. Cred ca i s-a setat ceasul desteptator la 6.... Succes cu "biznisul"!

Dymo asa era si Riana mea, doarmea toata noaptea, iar peste zi era crima si pedeapsa.

Lumi imi pare rau pentru Annabelle. Multa sanatate va doresc, sa treaca cat mai repede raceala. Acum cat sunt raciti nu prea au pofta de manacare nici unii. Ma intrebai de poze cu Dragos, am pus pe contul comun

Shtephy imi pare nespus de rau pentru voi. Cred ca fost groaznic pentru tine in acele zile...Si mie mi se pare cateodata ca o iau razna, nici nu vrea sa-mi imaginez cum ar fi sa fim toti bolnavi...toata gashca. Aaaaa si multumesc pentru comenturile la poze.

Gabitzace de cadouri au primit gemenasii

Laura nu fi trista.. Poate luna viitoare va fi noroc

Biara, Andre ce de talente. Frumoase torturi!

Ancutza Sabinuta cu gingiuta umflata. Si noi am experimentat de cateva ori...

Dana in ce peisaj de poveste te-ai trezit!. Super ca ai pus ornamentele de sarbatoare. Ce "zice" Davidelu de ele?

Diana drum bun, abia astept sa ne dai vesti de pe alte meleaguri

IOnela stai departe de butoi ca nu enimic interesant inauntru

Gata, trimit, nu ma mai lasa tati, de data asta...

everybody!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Buuueiii, da ce spor aveti la scris, abia va prind din urma.

Ralu-seby, vad ca esti in forma de zile mari azi. Cum raspunzi tu la fiecare... Mi-a fost dor de placintele tale.

Eu am intrat doar sa zic meniul:

-iaurt cu cereale Milupa (de cateva zile ii dau iaurtul dimineata si asa am mai scapat de ceva treziri pe motiv de gaze noaptea)

- pomelo, mar, banana

- morcov, pastarnac, broccoli, piept de curcan, orez, putin busuioc, ulei de masline (si nu stiu daca sa pun si putin avocado???) - asta e masa de la ora 18.00.


Am citit in goana calului nebun si am uitat cine spunea ca ii plac copilului rodiile. Scuze ca am uitat. Ralu, tu erai oare?
Intrebarea este: cum i le dai? Sa roada el singur samburii aia?
Noi avem rodii foarte dulci, din gradina bunicilor . Tortul de ziua lui a fost insiropat cu suc de rodii (am stors samburii aia in strecuratoare) si mai fac uneori schema asta si la piureul de fructe in care adaug putin suc de rodie. INsa mi s-au parut cam tari samburii aia de ros, si ma gandeam sa nu il doara stomacelul daca ii inghite asa.

Fug, ca am mult de lucru, si parca vad ca imediat ma striga cineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

heloo

Tizucoce ma bucur ca te-ai intors, te-am strigat eu la un moment dat. Si eu te iubesc si ca sa vin cu ceva cald bun de citit:
am venit de la Auchan acum o juma de ora, am dezbracat copilul doar de pantaloni si l-am lasat in body in timp ce eu incalzeam ciorba, mi-am dat seama la un moment dat (cam tarziu) ca e prea liniste ma duc sa vaz , vedeti ce am vazut si eu si va astept cu pareri. ce credeti ca era acolo si ce facea Renus?


un vot daca va place www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=23" target="_blank">rab1 sau rab2 multumim

sunt mamica de 1 AnRemus Andrei(8 nov '09)

pt bb2

Mergi la inceput