Strumfi de iulie-august 2007 (203)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

La multi ani, Timi!!!

la noi e soare si nu mai avem zapada .... s-a topit inca de ieri
copiii au fost sa duca paine la iepuri si au alergat prin gradina ... nu spun cum au venit acasa, plini de noroi
acum dorm, dupa ce se trezesc le-am mai promis o plimbare

Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)
_
"Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Anto&Ioana multumesc frumos pt urari!

Anto nu prea e de admirat ca eu in mod exceptional am mers cu ei dupa croissante , sa ma bucur de zapada. Deobicei merge sotul cu fetele si eu mai adun prin casa, pregatesc cerealele pt ele, cafa pt noi etc.


Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

La multi ani, Timi! Sa fii sanatoasa si sa te simti mereu ca la 20 ani sau cati vrei tu sa ai .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarlaV

La multi ani, Timi! Sa fii sanatoasa si sa te simti mereu ca la 20 ani sau cati vrei tu sa ai .


multumesc frumos.
Ce fac fetele? sper ca sunt sanatoase si voioase.
si trec la trimis sms-uri (online)de multumire. Chiar am fost f rasfatzata azi cu urarile.

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Timi La multi ani sanatosi plini de impliniri alaturi de frumoasa ta familie

Gabiarama La multi ani sanatosi!!! Ce ne mai povestesti despre cei 3 iezi cucuieti?

La noi a nins mult si inca ninge. Azi ne-am jucat in zapada, am mers cu sania si am facut 2 oameni de zapada. Toate astea in timp ce André dormea.

Imi cade parul de nu mai stiu de mine. Nu e ca as ramane cheala dar ma enerveaza sa il vad par peste tot

O seara buna fetele

O romanca in Danemarca
Stefania, mami de fetita frumoasa www.flickr.com/photos/balexandre/sets/72157601644638166/" target="_blank">Catarina din 25/08/10 si baietel nazdravanwww.flickr.com/photos/balexandre/sets/72157623492246249/" target="_blank">Andre din 02/08/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Timi, scuze de intarziere, la multi ani fericiti, impliniti, voiosi si mai ales sanatosi! Sa va bucurati impreuna de tot ce e frumos!

Stefania, si mie imi cade parul ; ma gandeam sa incerc revalid, stiu ca sora mea gemanuta a folosit acum ceva ani si i-a mers tare bine, inclusiv la unghii.

Noi ne-am apucat de lista pentru Mosu'. Hai sa va arat ce vrea Laur:
- papusha care face pishu' in pampers (reclama la tv)
- dulciuri multe
- perne de culcare
- bec de pus in tavan (?)
- oglinda mica
- canapea
- calculator la el in camera
- inca un geam la el in camera
- ciocolata (n-a vrut s-o incadreze la categoria "dulciuri multe")
- saratele
- pufuleti glazurati
- telecomanda
- telefon
- veveritele din film pentru ca "chiar sunt adorabile, mami!"

Ai vostri ce vor?

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Vio, sa te vad cum faci baiatului inca un geam la camera .
David vrea deocamdata "un tractor cu roti rotunde" , o macara si un camion (se transmite gena de constructor la noi in familie ). i-am zis sa se limiteze la 2 cadouri si atat, ca mosul nu poate cara prea multe, ca doar trebuie sa vina la TOTI copiii.

Stefania, si mie imi cade parul rau de tot. intr-o seara m-a bufnit plansul la cat de mult mi-a cazut la o baie, cred ca inca una la fel si raman fara. si tot asa, parca nu ma enerveaza atat ca imi pica, cat ca il gasesc peste tot. eu l-am lasat special lung ca sa-l pot prinde cumva, acum il tin intr-un coculet mic la spate, asa nu mai au acces copiii sa ma jumuleasca. si nici nu mai pica necontrolat. dar cand ma pieptan, e jale mare. la david parca pe la 8 luni s-a mai domolit marea defrisare.

fug ca plange damian, are gigia inflamata si se chinuie un dintisor sa razbeasca. of, si la david am tras rau cu dintii, ca au iesit greu si cu multa durere. se pare ca povestea se repeta.

pupici, sa aveti o zi frumoasa .


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

neatza
la multi ani timi!!
vio,dar laurash e super tare..ce-am mai ras..doamne cata imaginatie au!!
mihnea doreste tren,macara si evident masini multe..dar nu o sa primeasca decat un puzzel si o masina iar de mos nicolae un tren de lemn si atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Vivela, si noi am tras-o rau cu dintii la ambele fete, la cea mica de 2-3 luni se chinuie sa iasa caninii si inca n-a spart niciunul. Parul mi-a cazut si mie de fiecare data de cand au implinit fetele 3 luni si pana la 5-6 luni, erau smocuri intregi lipsa si apoi cand a inceput sa creasca parca imi lasasem breton.
Timi, fetele sunt voioase dar virusate, Saby cu otita, febra, muci si tuse, cea mica doar cu muci si tuse deocamdata.
Vio, e demential Laur . Sabina zice ca vrea o jucarie cu cheita, de cate ori am intrebat-o asta mi-a repetat. Si am cautat de-am innebunit si n-am gasit decat niste figurine de baie cu cheita, am luat o broscuta pentru Saby si un pestisor galben pentru Lary, ca semana cu ea . Lary va primi si o cutiuta cu ponei asortati, Sabinei ii vom lua un trenulet pe sine de la Real. Mai am niste puzzle-uri, o carte de colorat, un parfum cu "clubul lui Mickey", un pad 3d cu aceleasi personaje, niste acadele... sa vad cum le impart intre fete si mosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

ce scumpi sunt cum isi doresc strumfii nostri "diverse" de genul celor enumerate de Vio... si daca ai intrebat hai sa raspund si eu ce vrea Adeluta de la Mosul.

1. vrea tot ce vede in reclamele TV! cu exceptia: "eu nu veau bebeius care face pipi"... "eu nu veau cateius care face pipi"... "eu nu veau bebeius adevaiat" etc... deci stie fata si ce NU vrea!

2. vrea calut pe sine cum deja are un ren de la IKEA, dar acum vad ca ii trebe' calut... si sunt sigura ca nu-l va primi, dar pentru moment eu zic DA la tot ce zice ea ca isi doreste... un fel de "da, da.............." (tu zi acolo ce-ti doresti, ca vedem ce o fi mosul in stare sa aduca! pe urma i-oi explica daca mai e nevoie de ce i-a adus una si nu i-a adus alta!)

3. vrea papusa Barbie mireasa!

4. vrea plush cu Minnie Mouse! am vazut ca au adus de curand la Cora plusuri Disney, inclusiv cu Minnie (nu aveau pana de curand); plus de dimensiune mare, medie si mica; preturi infernale la toate din punctul meu de vedere avand in vedere cantitatea de material sintetic pe care o contin! cel de 45 cm costa 100 ron! celelalte cu aproximatie va spun ca sunt cam 65 ron (cel de 30 cm.), iar cel mic de cca. 20 cm este vreo 25 lei.

5. vrea pe YAKI (daca am inteles bine) ala de la reclama cu IFANTIS daca l-ati vazut, e mic, stramb si verde! doamne ce o mai distreaza maimutoiul ala si canta si danseaza si ea odata cu el! e tare comica! numa' ca ala nu e decat un personaj de reclama, nu s-a facut inca o jucarie cu el (cred!)

6. si mai vreaaaaaa.... dar nu mai retin eu cate si ce vede ea! e pasionata inclusiv de trenuletele THOMAS! ce sa zic... am de unde alege, nu imi va fi greu sa-i cumpar cadourile de Craciun! bani sa am!

va pup, duminica placuta mai departe!


ah, am uitat sa raspund la intrebarea ta Anto.. Adeluta e binisor, pentru ca de joi am tinut-o iar acasa 2 zile pentru ca facuse o usoara febra asociata cu putin nas infundat; am bagat in ea tot ce s-a putut, homeopat si nehomeopat si iata ca e mai bine. Sper ca maine sa se trezeasca cu chef de gradi. In fiecare dimineata de bolit si ieri, sambata, m-a tot intrebat "azi mergem la gradi?" pana azi cand i-am spus "nici azi nu mergi, ca e duminica, dar maine da, maine e luni... luni mergem la gradi!" ... deci in mare cam asta facem, tinem evidenta zilelor de mers la gradi, ne pregatim si pentru serbarea de Craciun unde e obligatoriu costumatie alba, iar fiica-mea vrea ROZ evident! asa ca avem ceva de furca cu rochita de serbare... 'om vedea ce va iesi!

karligutza
sunt mamica Adelutei

are mama o fetita... are si un blog!

_

ALAPTATUL HELPLINE
_

Mergi la inceput