Strumfi de iulie-august 2007 (203)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

mychy, esti pe STOP ? stop.


chiar mai, ce-i linistea asta, sunteti in greva vorbitului?

ia dati-mi si mie niste idei de mancaruri pt we, azi sunt in toiul unor chiftele marinate, dar pt maine, poimaine as face altceva.
de pui m-am saturat, de porc, cam la fel, si oricum nu pot sa-i dau si lui david, desi a mai scapat si la "purcelus", vorba lui.

imi vine sa incerc si alte inaripate sau poate trec pe ceva inotatoare, ma tot muncesc sa ma hotarasc.

ioana, cristina, zapadaaa??? nu multumim, eu m-am saturat de la fulgisorii pusi de ioana ca emoticon, mi-ajunge .

Timi, dar de ce vrei tu maine sa aveti timp doar de joaca? sarbatoriti cumva ceva? (da' un tort nu pregatesti pt maine?


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

La multi ani, Gabiarama! Mai treci pe la noi sa ne povestesti cum e cu 3 copii, poate li se face pofta unora!

V-am zis ca am descoperit cauza trezirilor dese ale Larisei si a atasamentului exagerat fata de mine? Sa nu radeti... Este seismo-dependenta. Am corelat orele seismelor din ultimele zile cu orele crizelor ei de angoasa, de plans fara motiv, de strigat continuu dupa mine si am obtinut procent de 100%. Stiam ca animalutele simt cutremurele altfel decat oamenii, poate si maimutica mea face la fel. De fapt, imi amintesc ca se comportau amandoua fetele absolut haotic inainte de ultimul cutremur simtit din Bucuresti, cred ca era acum 1 an si ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

vivela,noi nu mai prestam nici o zburatoare si nici porci,doar vita si peste...vita la cuptor,snitel sau ciorba...musai muschiulet de vita ca altfel e talpa,iar pestele pane,pe gratar cu sos de smantana,la cuptor cu legume..uite asa,cam plictisitor.

la noi,in cta,de la soare si cald ii intuneric,frig si asta in doua ore.

cristina,..n-am apucat sa te abordez pe mes...sunt cam haotica in ultimele zile..imi revin eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

La multi ani fericiti, Timi! .


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Multumesc frumos Vivela.
Azi eu dau cafa si croissantii.

Am intrat sa strig in gura mare ca si noi avem ZAPADAAAAAAAAAAAAAAA.

wow tocmai a fulgerat si-a tunat incredibil de tare.

Sapt asta prognozele aratau ca sunt sanse sa ninga si colegii erau cam ingroziti doar eu tzopaiam si le ziceam ca mi-as dori tare mult sa ninga. Clar azi se gandesc toti la mine Ar fi prudent sa-mi pun nr de la uregenta pe speed dial.

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

La multi ani TIMI!

Sa fii sanatoasa si sa-ti pastrezi umorul! te pupam si musai sa ne dai si tort mai incolo... ca "cafeaua" nu ma incalzeste cu nimic astazi! ia zi: 36!!! ce planuri ai azi daca tot a nins? te-ai dus cumva prin padurice dupa bradut?





karligutza
sunt mamica Adelutei

are mama o fetita... are si un blog!

_

ALAPTATUL HELPLINE
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui karligutza

La multi ani TIMI!

Sa fii sanatoasa si sa-ti pastrezi umorul! te pupam si musai sa ne dai si tort mai incolo... ca "cafeaua" nu ma incalzeste cu nimic astazi! ia zi: 36!!! ce planuri ai azi daca tot a nins? te-ai dus cumva prin padurice dupa bradut?





karligutza
sunt mamica Adelutei

are mama o fetita... are si un blog!

_

ALAPTATUL HELPLINE
_


care 27? mai matematica asta...
Da am mers cu familionul dupa croissante si Soph se plangea ca-i sunt murdare cizmele (era zapada normal).

Este si tort, numa hai la noi.

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Timi07

Citat:
citat din mesajul lui karligutza

La multi ani TIMI!

Sa fii sanatoasa si sa-ti pastrezi umorul! te pupam si musai sa ne dai si tort mai incolo... ca "cafeaua" nu ma incalzeste cu nimic astazi! ia zi: 36!!! ce planuri ai azi daca tot a nins? te-ai dus cumva prin padurice dupa bradut?





karligutza
sunt mamica Adelutei

are mama o fetita... are si un blog!

_

ALAPTATUL HELPLINE
_


care 27? mai matematica asta...
Da am mers cu familionul dupa croissante si Soph se plangea ca-i sunt murdare cizmele (era zapada normal).

Este si tort, numa hai la noi.

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)



uffff... ieri 33, azi 36, acum 27! ce ma tot incurci! si eu care imi amintesc ca eram buna la mate.... ce sa fac eu acum cu premiul meu 1 de la olimpiada de matematica???!

Sophie are nevoie de o calatorie in LAPONIA lui Mos Craciun (sau eventual in Alaska pe langa McKinley! ) ca tot e un pic mai la nord, la o aruncatura de bat de voi! fa-i fetei cunostinta cu zapada din belsug si n-o sa se mai supere ca si-a "murdarit" cizmulitele!

cat costa un bilet londra-dublin? ca daca mai ramane tort tine o feliuta si pentru sfarsitul lui ianuarie ca vin!

karligutza
sunt mamica Adelutei

are mama o fetita... are si un blog!

_

ALAPTATUL HELPLINE
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui karligutza

Citat:
citat din mesajul lui Timi07

Citat:
citat din mesajul lui karligutza

La multi ani TIMI!

Sa fii sanatoasa si sa-ti pastrezi umorul! te pupam si musai sa ne dai si tort mai incolo... ca "cafeaua" nu ma incalzeste cu nimic astazi! ia zi: 36!!! ce planuri ai azi daca tot a nins? te-ai dus cumva prin padurice dupa bradut?





karligutza
sunt mamica Adelutei

are mama o fetita... are si un blog!

_

ALAPTATUL HELPLINE
_


care 27? mai matematica asta...
Da am mers cu familionul dupa croissante si Soph se plangea ca-i sunt murdare cizmele (era zapada normal).

Este si tort, numa hai la noi.

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)



uffff... ieri 33, azi 36, acum 27! ce ma tot incurci! si eu care imi amintesc ca eram buna la mate.... ce sa fac eu acum cu premiul meu 1 de la olimpiada de matematica???!

Sophie are nevoie de o calatorie in LAPONIA lui Mos Craciun (sau eventual in Alaska pe langa McKinley! ) ca tot e un pic mai la nord, la o aruncatura de bat de voi! fa-i fetei cunostinta cu zapada din belsug si n-o sa se mai supere ca si-a "murdarit" cizmulitele!

cat costa un bilet londra-dublin? ca daca mai ramane tort tine o feliuta si pentru sfarsitul lui ianuarie ca vin!

karligutza
sunt mamica Adelutei

are mama o fetita... are si un blog!

_

ALAPTATUL HELPLINE
_



si eu stiam ca esti buna la mate de-aia mi-s naucita cum n-ai reusit sa socotesti ca o femeia are cati ani vrea ea Oh sau asta o tine mai mult de experienta de viata?! oops m-am ramolit.

Un bilet Londra-Dublin poate sa aiba un pret f decent daca e luat din timp, iar tore nu-i fa griji ca facem altul.

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Daca se da tort, vine si eu .

Neata,

La multi ani, Timi! Sa implinesti cati ani vrei tu, de cate ori vrei si sa fii sanatoasa alaturi de fetele tale dragi si de sotior.

Va admir ca mergeti sa cumparati croissantzi, noi decat sa ne urnim in weekend dimineata din casa, ii cumparam congelati si-i coacem in house. Avantajul e a miroase asa de bine ...

Si la noi a nins, nu f mult dar suficient cat sa intarzii la serv dimineata ca a trebuit sa curat masina. Iar acum e soare si fff frig.

Karli, ce mai faci? Ce mai face Adeluta, ii place la gradi?

pupici, we placut,

Mergi la inceput