Iepurasi de martie - aprilie 2010 (89)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

OANKA acum-acum sunt gata!!!

Mami de doua minuni: Luca si Mara



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Anca e un dulceeeeeee Codrin, iar Lucas ce mare s-a facut, frumos si el, mama-mama!!! ultima poza cu iepu cu buza pusa e mortala

Bluekidoo nu m-ai nimerit cu pestii, nu-mi plac cred ca Adriana spunea de acvariu

Michelle deci pregatiti terenul pt bb2, suuuper
La multi ani mamei tale, sa fie sanatoasa! Ce supriza faina, de fapt gestul in sine este super!

Child f tare pustiul

Sensibila noi nu cred ca mai apucam prea multe clipe cu nepotii, cu stranepotii nici atat ...

Kossir nu-i mai duc copro la laborator ca nu mai are simptome de manacarici :)))))

[b]Nafi[/b sper ca prietenul vostru sa lupte si sa se intoarca sanatos la familia lui offf, cum se destrama asa dintr-o data armonia unei familii ...







Poze & www.youtube.com/user/andrastephanie#p/u" target="_blank"> Video

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)

Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

nafi am intrebat si eu o cunostinta farmacista,care spune ca nu exista cel putin in romania... imi pare rau,sa dea domnul sa treaca cu bine....multa sanatate

oana ...asa zic si eu stau cu ea in brate pana la epuizare

am reusit sa o adorm,ma uit la poze,la un serial si

o noapte buna va urez si cat mai linistita....


FILMULETE
POZE

mamica carmen de Adelina 16.04.2010 de adolescent paul 13.09.1993

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

Multumim frumos de urari fetelor, insa pitica mea a facut febra, chiar nu stiu ce are, i-am facut programare maine dimineata la pediatru.

NAFI ma rog sa reusiti sa faceti rost de undeva, eu stiu ca atunci cand nu gaseam oxitocina, dr a facut rost din BULGARIA, si toti foloseau de acolo, poate reusesti sa gasesti si vitamina B2.

CARMEN stai mamico linistita ca sunt convinsa ca SOFIA vrea sa va faca o surpriza si o sa va arate intr-o zi tot ce stie ea sa faca, este o draguta si atunci cand va simti ca este pregatita va face.

STANUCEL sa va iasa dintii cat mai repede si fara prea multa maraiala, sa aveti o noapte linistita.
legat de rasfat, sa stii ca si IOANA nu sta decat cu mine, cum dispar din aria ei incepe sa planga, si daca sunt in bucatarie si gatesc mai vine cu tati sa ma mai vada si apoi ii trece, cat despre persoane straine nici sa intinda cineva mana spre ea nu accepta asa ca stai linistta ca este un copil atasat de mami pt ca pe tine te stie cel mai bine.

va las, sa aveti o noapte linistita.
pupam bolnaviorii.



cata mami de STEFAN(9.03.2007) si IOANA(25.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Kossir sweetie e cum a zis Irina un gref mai dulce.Cum sa-i dau bomboane dlui Geo?ii stricam gustul si devenea gretos de dulce.Dupa ce ca e el....
Irina i-am dat cu PULPA dar am cojit de invelisul alb ca isi face scarba si nu iese bine la blender.
Stanucel rasfata fata cat mai poti ca imediat o sa vrea sa o tina in brate doar baietii.Hehe!Tu esti o finuta.Nu vrei sa stii ce raspunsuri dau eu alora care se iau de mine si de modul in care imi cresc baiatul.Ba ca e subtire imbracat,ba ca ii dau iaurtul de la frigider(chiar ar fi bine sa-l incalzesc putin ) ba ca nu e invatat cu strainii,ba ca nu sta fara mine, ba ca e foarte agitat,ba ca il las sa se suie peste tot.
Crede-ma ca am un intreg repertoriu de replici una mai faina decat cealalta.Si vorba Oankai care tare urat vorbeste pentru o preoteasa (auzi pune-le la fund.....)mai da-i incolo de binevoitori.Niste capete seci care nu au fost in stare sa educe niste copii la vremea lor si acum dau sfaturi.Stiti ca se spune ca daca bebelusul este lasat timp indelungat in patut fara a fi luat in brate prea des devine un adult stresat si prefera singuratatea.Ei bine eu sunt dovada vie pt ca mama deh....sa nu ma invete rau....nu ma lua in brate si ma lasa sa ma invat singura .M-am invatat asa bine incat imi place la nebunie.Pe fratele meu la fel incepuse numai ca eu avand 10 ani l-am dus dupa mine peste tot...il caram in brate mereu si iata ca este un galigan care turbeaza cand e singur acasa.Coincidenta?Neee!!!RASFATA FATA LINISTITA!!!!EU TE ROG SA O FACI.Cand mai citesc faze cu culcatul in patututl lui ca e nasol daca doarme cu mama si tata.cat o sa doarma?1 an,2 3 cinci dupa aceea vrea sa fie independent si voi vrea eu sa se mai cuibareasca la pieptul meu si el...ciuciu.Asa ca sa profitam din plin.Nu stiu altii cum fac dar eu daca e sa ma iau dupa vorbele binevoitorilor sunt o closca veritabila si ma mandresc cu acest statut(prima e soacra-mea care zice ca nu a vazut in vaiata ei mama mai posesiva decat mine....ma rog ea o spune pt ca ii tot spun ca mamam trebuie sa stea cu bebe nu bunica si mama sa traga la jugul casei...dar asta e alta poveste si sincer nu intereseaza pe nimeni aberatiile unei femei dezorientate.
Am citit o faza tare cu acvariul ...fara pesti.....m-a umflat rasul...e mai bine atunci un wallpaper cu pesti care se misca pe un monitor si pac!scapi de alergii.
Meniul demaine
dimi=compot de mere+biscuiti(Oana sa traiesti_
pranz=mazare+morcov+porumb+somon +salata de ardei copt facut cu putina lamaie
cina= din nou habarnuamce cu iaurt sau cu cereale.

Somn usor!

Mamica de George-Theodor
7 Martie 2010
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Stefimic Sofia nu are inca nici un dinte. Si e mai mare ca Ioana. Asa ca stai calm, in afara de faptul ca nu e calma,(ceea ce nu e neaparat de la dinti), nu e nici o alta problema. Si nu inteleg de ce ti-a dat Ca. Din cauza dintilor? Nu cred ca e nevoie

Oana am vazut si eu distractia voastra. copiii dulci.
Michelle ti-am spus ce mult imi place de ciuful lui Andrei, chiar tarat pe jos??????? Bebe doi? Hai incepe tu ca vad ca nimeni nu ia initiativa. Cu Sofia nu ma stresez eu prea tare. Vorba Dayanarei mi-ar fi usor sa mearga pe la 17 luni
Child foooarte tare
Carmen sa stii ca si fiemea vrea din ce in ce mai mult in brate. Iar daca nu in brate macar sa fie cineva langa ea si nu cu spatele. Da, poate e rasfatata si ce? Nu o sa se reflecte asta in caracterul ei de mai tarziu. Sau poate doar pozitiv. Lasa tu toate sfaturile ce ti se dau din exterior si fa ceea ce simti. Daca vrei s-o tii in brate, tine-o, daca nu, se poate dezobisnui incet si cu blandete. E alegerea ta
Nafi sanatate prietenului tau. Nu pot ajuta decat cu o rugaciune. Doamne ajuta!!!
Andra ma bucur ca sunteti ok

Noapte buna








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Buna...dimineata, ca nu mai e mult! Stanucel, bine ai venit in club! Eu m-am uitat la serial pana acum, Mara doarme de la 9, imi vine sa plang cand ma gandesc cum ma voi trezi de dimineata!
Nafi, bine ai revenit! Imi pare rau de colegul tau, sper sa fie bine pana la urma!
Stefimic, sanatate Ioanei!
Michelle, LA MULTI ANI mamei tale! Am vazut filmuletul cu Andrei, e un dulce si are un stil de deplasare tare haios!
Ellanik, cum ii dai, mai, copilului iaurt de la frigider? Nu stii ca face galci in gat? Iar daca nu are fular si caciula afara la 15 grade, te joci cu sanatatea lui. Astea le-am aflat eu zilele trecute...



Noi azi am fost la vaccin, conform calendarului de vaccinari din Moreni, l-am facut pe cel de 4 luni. Am scapat pana la un an, pentru ca pe cel de 6 luni i l-a facut cand avea 7 luni. In fine, Mara plans de cand am intrat in cabinet, a urlat de-a dreptul cand a vazut stetoscopul, desi doctora tot ii sugera ca ar fi o jucarie, iar cand in sfarsit a venit intepatura, tipa asa tare, ca ragusise. A fost un copil inaintea ei care nu a plans deloc, dar, na, eu am copil simtitor, nu rasfatat, cum a incercat sa imi spuna o prietena.

, fug la somn, ca nu mai prind mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

Ella acvariul fara pesti este pentru a pastra umiditatea in casa... sau o alta varianta ar fi ca pestii sa fie inlocuiti cu o broscuta testoasa.. si sa stii ca daca acvariul este micut arata chiar bine, daca este si amenajat frumos


Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Neata!!!

LML iepuricii de 26: Daria Marcela (de marsy_baby!!!

Ello esti de coma.

Nafi imi pare rau pentru problema prietenului vostru. Sper din tot sufletul sa gasiti ce aveti nevoie.

Stanucel si atata timp cat nu vine nimeni sa te ajute cu ea, nici sa nu comenteze. Ca habarnisiti din astia sunt peste tot. Lasa fata sa se bucure de tine si tu de ea.

Michelle sa iti traiasca mama 100 de ani.

Carmen sa te tii cand le-o face pe toate ca nu o sa ai timp de nimic.Ce fac preferatii mei din Maroc. Mi-e dor de voi sa pui poze, da?

Sanzi lasa fata sa planga ca se plictiseste dra cu pici cuminti. SI noi facem show la dra, dar stetoscopul i-l fura mereu.

Sorry ca doar capitolul asta l-am recuperat. SUnt racita rau si mi-e groaza sa nu ii dau si lui Eric.

Am pus o poza in album sa vedeti cum era de dimineata la noi.
A NINS!!!!!



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Ce nesi sunt, nici macar o nu v-am dat. Si niste turta dulce langa, merge?



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...

Mergi la inceput