*Cozonacei iubiti de nov-dec (123)* - LMA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Iulia cea scumpa, multa sanatate si petrecere frumoasa!

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Wow, Hera, Fluturasha, sa va traiasca comorile!

Noi tocmai ne-am intors de la ai mei, am mers ieri, toamna, si ne-am trezit azi-dimineata, iarna. Superb, totul alb, dealurile, brazii, z se uita pe geam `mamiii, pada, mami, pada`, a dus-o mama sa vada zapada, repede a venit s-o imbrac sa mearga cu buni afara - gest care nu prea-l face daca nu sunt si eu prin preajma. Am facut apoi om de zapada, am marsaluit, a fost superb. Sunt restanta la poze de luni de zile, dar promit sa-mi iau revansa.

Bebecris, cum a adormit David pana la urma? Sa va fie de bine iesirea, vad ca bebe va aduce casa noua, lucruri noi si frumoase.

Ramo, poate te simte, ca ti-e mila, ca o compatimesti. Nu i-o mai da acum, doamne fereste, arunca-le, trece. Consecventza! Eu sunt convinsa ca astia micii ne simt mai mult decat credem noi. Cu z, nu reusesc, daca cere `babane`, si sunt in casa, sa nu-i dau. Desi ii spun ca nu sunt, ca le-a mancat daddy toate, ca numai la magazin mai sunt. Insista ore intregi, pana, bineinteles, sa scap de ea, ii scot una, gasita din greseala cica. Cand chiar nu sunt, o spun pe acelasi ton, ca nu sunt, si nu mai insista. Eu chiar fac eforturi sa fie acelasi ton. Nu neaparat numai la bomboane, la orice i se casuna ei...

A propos de consecventa, imi faceam candva planuri de apa, adica sa nu-i mai dau nimic sirop, ceai, decat apa. N-a mers. N-a baut, s-a constipat. I-am dat in continuare in sticla din care bea de obicei, ceai sau sirop, si-ntr-o cana cu o vacuta primita de la sora-mea, i-am tot pus apa, cate putin. Acu o bea cu placere, si de-acolo, si din orice cana, cu mentiunea `nu agiuta mami!`

Cu olita, nu ne lasam, daca e in fundi gol, reuseste sa ma anunte din timp, daca are chiar si numai chilotei pe ea, ii da drumu. Cu kk, nici o sansa. Il face in continuare, in picioare, la colt, ascunsa, cu olita langa ea.(Ultima data l-a nimerit, din greseala, pe marginea olitei...) Daca incerc sa ma uit de ea, imi face semn cu mana suparata `lasa, mami, lasa, du-te`.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Neatza! Hai la !

Eu sunt treaza de pe la 6 juma...trezita intr-un mare stil de cine credeti?...de fi-miu, logic. A primit ieri in avans de MOs Nicolae o masina de pompieri, mare cat el , care piuie, tiuie, face in toate felurile...zeci de mii de butoane...nino-nino....nebunie....si Edi nici nu a facut ochi si a fost calare pe ea. Cred ca a trezit si vecinii. Una peste alta nu va doresc sa fiti treziti in felul acesta.

Anca tare dulce zibe. Vreau si eu zapada!

Bebecris cum a petrecut David noaptea?

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Fluturasha, felicitari!!!! sa va traiasca micuta Delia( frumos nume ati ales), tie , refacere rapida si La multi ani, cu intarzire pentru Iulia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

La multi ani Iulia !Sa cresti mare si frumoasa si sa ai grija de surioara ta !


ps. am pus poze de la 2 ani ..pt. doritori :) http://family.webshots.com/photo/2716378690104281140uClvnd
Anca asteptam si poze cu Zibe !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Fluturasha, felicitari! Sa va traiasca fetitele scumpe!



de David (5 nov. 2008) si Eric (8 oct. 2010)
Made in the Holy Land

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

La Multi Ani! IULIA pentru ieri, sa ai parte numai de bucurii si sa fii sanatoasa alaturi de surioara ta.

Criss am vazut poze cu Sofi. E superba fetita ta. Si s-a facut o adevarata domnisoara

la noi e tare frig si a nins. Eduard e mai bine, Alex parca parca respira mai usor, in orice caz doarme enorm. Ma gandesc sa nu-l mai duc la gradi pe Eduard, o sa-i lipseasca dar aduce prea multi crocobauri de acolo. Ma mai gandesc.

Adriana mamica de Eduard (09.12.2008) si Alexander (03.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

LA MULTI ANI, IULIA!! Fluturasha, sa-ti traiasca printesele Iulia si Delia (ce frumos rimeaza numele lor, o poezie!)!

CRISS, Sofi e o frumoasa si o finuta! [ca mamica ei ]

RAMO, fii consecventa cu suzeta, nu i-o mai da de-acum! La noi a fost mai usor la Radu, am scapat de ea fara explicatii, la Anastasia ceva mai greu ("au mancat-o Tom si Jerry") dar consecventa e secretul!

Cand am timp incarc si eu niste poze pe webshots...

o duminica minunata va dorim!



mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Fetelor, voi dati ciocolata la cozonacei? De care? Oare ce alte alimente se mai introduc la 2 ani (carne de porc?)...

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Manumanu, eu ma gandesc ce sa-i mai dau (orice) ca sa manance. Ciocolata... ar manca tone, de-abia o cenzurez, mai ales cand e in vizita sau primim vizite. Cumva-cumva scapam doar cu 2 tablete, sau 3. Face un scandal monstru, nu ne permitem dulciuri in preajma ei, mancam seara dupa ce adoarme.

Mergi la inceput