*Cozonacei iubiti de nov-dec (123)* - LMA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicabo
Eu pe urma pot sa pun linkul meu pe mailul comun, ca sa ne vedeti


As vrea si eu datele de acces la mailul comun.Stiu ca sunt puse acolo tot felul de materiale, dar eu nu mai am userul si parola...asa ca...

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Acum plange rau si nu o pot calma...nu vrea in brate, nu vrea sa doarma cu mine...mama zice sa-i dau suzeta sa nu se imbolnaveasca.
AJUTOOORRR!Nu stiu ce sa fac...suzeta nu o mai vreau din cauza problemei dintilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

Malinas ai PM

Ramo tine-te tare, o regula odata impusa trebuie respectata altfel confuzezi copilul. Nu se imbolnaveste stai linistita. Fii tare

edit: continua sa-i dai aceleasi explicatii cu calm, zi-i ca o intelegi, ca e greu fara suzi. Incet, incet o sa inteleaga. Stiu ca e greu mai ales cand urla, si esti tentata sa cedezi dar e spre binele ei sa nu cedezi.
Adriana mamica de Eduard (09.12.2008) si Alexander (03.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nebunica-zapacica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramo2007

Acum plange rau si nu o pot calma...nu vrea in brate, nu vrea sa doarma cu mine...mama zice sa-i dau suzeta sa nu se imbolnaveasca.
AJUTOOORRR!Nu stiu ce sa fac...suzeta nu o mai vreau din cauza problemei dintilor!

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

Visul meu implinit, Sara Maria!

Poze cu printesa mea





Am scris un mesaj repede repede fara sa-mi dau seama ca nu eram logata si bineinteles ca l-am pierdut
Anyway, ziceam ca daca tu chiar nu vrei sa ii mai dai suzeta, nu i-o mai dai, ca de imbolnavit nu se imbolnaveste din asta..acum incearca si ea sa te convinga, dar daca i-o dai acum, tot chinul vostru si al ei au fost in zadar..Victor tot cerea suzeta 2-3 saptamani dupa, la noi catelul o papase si el tot ma intreba, eu ii tot raspundeam calm ca nu mai e si a uitat pana la urma... e greu, ti se rupe sufletul, dar nu-i faci o favoare daca te razgandesti..Parerea mea..



fericita de Victor Nicolas (15.11.2008)

Nasterea cozonacelului nostru iubit



“Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nebunica-zapacica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramo2007

Acum plange rau si nu o pot calma...nu vrea in brate, nu vrea sa doarma cu mine...mama zice sa-i dau suzeta sa nu se imbolnaveasca.
AJUTOOORRR!Nu stiu ce sa fac...suzeta nu o mai vreau din cauza problemei dintilor!

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

Visul meu implinit, Sara Maria!

Poze cu printesa mea




Uitasem, daca ea nu vrea sa adoarma, nu o forta, o sa pice lata mai tarziu, nu-ti face griji, daca insisti cu somnul acum, cand e deja obosita si nervoasa, nu faci decat sa ii accentuezi starea si refuzul de a dormi..Victor intr-o zi nu a vrut cu nici un chip sa doarma la pranz, asa ca dupa o ora de plansete din partea lui si de nervi din partea mea, l-am dat jos din patut, am reluat joaca de parca nimic nu s-ar fi intamplat, am incercat sa nu-l provoc prea tare, am citit povesti, am cantat putin si a sfarsit prin a adormi la mine in brate, pe canapea...job done..atata timp cat ei cred ca e cum vor ei, renunta sa mai riposteze..



fericita de Victor Nicolas (15.11.2008)

Nasterea cozonacelului nostru iubit



“Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

A adormit acum 5 minute dupa ce a scos fata de la puiutul de perna.Doamne ce mila imi e de ea, dar suzeta not nu i-o dau.Ma gandesc ca impactul psihologic a fost mare...nu i-am mai dat-o brusc, i-am zis ca a venit Buni si le-a luat sa i le dea unui bebe care e mic si are nevoie de ele.I-am spus ca Sara e fetita mare, are dintisori, se spala pe dinti si nu mai are nevoie de suzeta.Nu ma gandeam sa fie asa, mai ales ca ea nu le tinea deact la somn.
Am ajuns sa-mi fie frica de momentul somnului!!!Si maine o duc la ai mei de la pranz pana duminica la pranz...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

tocmai am vb cu mama si-mi zicea ca dupa un drum de aproape 2 ore cu trenul, david nu doarme...a fost bucuros cand a vazut ca e pernuta lui cu PIU PIU(tweety), paturica, etc...a baut laptele, insa s-a ridicat in fund si a cerut desene cu mickey...

deja mi-e asa dor de el....of....ce liniste e in casa fara david!!!



Cristina - mami de DAVID - ANDREI si 27+cuMATEI STEFAN

DAVID, ochiosul mamii
Povestea nasterii

http://lbdf.lilypie.com/4e7Zp3.png
[b]

Iubirea inseamna sa nu spui niciodata "imi pare rau" - Love Story

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

A dormit Sara 2 ore...si apoi vorbeam cu mama la telefon.Si-i spun Sarei, mami ce-ti da buni maine?si ea zice zuzici...am intrebat-o in ideea ca zice babaci adica balon, ca stie ca mama i-a luat ultima data un balon....Parca vad ca maine primul lucru asta i-l spune mamei ZUZICI...I-am explicat din nou ca buni i le-a dat unui bebe care are nevoie de ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:



Astazi dam de baut! Iulia a facut 2 ani.




Mami fericita si implinita de Iulia si Delia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Fluturasha, la multi ani, sa-ti traiasca fetele si sa te bucuri de ele!Sa fie sanatoase si sa aibe parte numai de bucurii!

Mergi la inceput