Dovlecei veseli de sept-oct 2009 (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Uka, am uitat sa iti spun, am primit azi jucaria pe posta. Ne-a cumparat-o cineva de acolo si e super faina. Am montat-o dar i-o dam de os Nicolae sau Craciun. Multumim inca o data

Mami si Maria in asteptarea lui Mos Craciun

Semnati si voi pentru mentinerea duratei indemnizatiei de crestere a copilului http://www.petitieonline.ro/petitie-p58537054.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aricelul spune:

esti o draguta ..ma uitam a 2-a oara pe pozele de la tine sa le si comentez, dar nici nu stiu la care ca imi vine sa scriu mult la fiecare...imi place tare mult cum se joaca ei impreuna.

_

Maria (28.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

UItasem, vroiam sa intreb daca pot sa-i dau cu ceva lu Zgati la buza, ca azi a muscat din asfalt si a devenit copilul Angelinei Jolie

Vroiam sa va mai spun ca i-au cumparat ai mei calut pt CRaciun (ca sa-i raspund lui Moni_iulia). L-am luat din DRagonul Rosu, a costat 120 ron. Acelasi cal il vazuse tata in Kaufland??? si cica era 250 ron. E super, canta, face precum calul, da din coada si din gura si e maricel, cei din magazinele mari sunt jumate cat asta si sunt intre 110 si 200 de ron. L-am luat din DRagonul nr 8 standul 227. La alte standuri era intre 150 si 180 de ron

Asa, mai vroiam sa zic ca am fost azi in AUchan si am vazut un avionas ccu Winnie the Pooh, caruia i se invarte elicea cand tragi de manete pe acolo si cred ca va fi cadoul de Craciun pt ca Zdreli e innebunit dupa avioane si elicoptere si cred ca va fi megaincantat. Initial mi se pusese si mie pata pe Winnie povestitorul dar l-am vazut in Cora in weekend si are in total doar vreo 20 minute de povesti si cantece, adica tine o poveste 2 minute, sunt scurtute si cam aiurea. MArog, asa mi s-a parut mie, nu e ceea ce as fi vrut eu. Vreau sa-l caut insa pe DUni povestitorul (sper sa-l bage astia prin Hipermarketuri la preturi mai normale)
I-am achizitionat si sanie, clasica din lemn cu fier si spatar, exemplificam mai tarziu. A fost taaaare incantat si a calarit-o toata seara, asa ca abia astept sa ninga

Hai ca iar m-am intins...

Va pupez pe toate fara exceptie

Monica de Zgatie cu Blog
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei


Buna seara prieteni ( sunt eu petre Magdin aka Anomis)

Subscriou la alegerea Monicai,
aparatul este www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2332776" target="_blank">acesta, ma rog cu schimb de culori dar cam asa arata, iar al meu kid e innebuinit dupa el. i-a treminat bateria in primele 4 zile (heavy duty)

Monica, poti pune un link la ce ai cumparat de la Dragonul Rosu, io mi-s foarte curioasa by default


Lilian, laptopul este de la miniblu, al meu l-a primit in septembrie cand era la oferta 50 RON (la inceput l-a tratat cu dosul, dar de 2 saptamani il butoneaza la greu)
Multumesc mult de cuvintele frumoase si te pup cu drag.
Tot vreau sa stiu cum mai merge parlamentarul nostru drag

Bia, te pup cu drag mamicule si abia astept sa-mi povesteti de Busici la scoala

Alex, welcome bak, abia astept sa vad prada.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Ohh,felicitari Maria,la cat mai putine cazaturi !

Aricelule,fiecare mama isi creste copilul cum vrea ,insa imi permit sa-ti dau un sfat. Incearca sa nu faci mare caz dintr-o cazatura...daca vezi ca nu s-a lovit,incearca sa pari indiferenta,astfel copilul nu va plange si nu va dramatiza la fiecare buf.
Iti spun asta din experienta...la fel am procedat cu Alex si la fel acum cu Razvi.Mai ales ca acum e momentul oportun .
Razvi cade de foarte multe ori,dar se ridica si merge mai departe ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic (unele fete stiu ).
Ca un exemplu ,iti zic de nepoata mea,la fiecare cazatura maica-sa fugea in spatele ei s-o intrebe daca o doare si sa o linisteasca. Si in zi de azi fata plange cand se impiedeca sau cand cade.

Sper sa nu supere pe nimeni punctul meu de vedere

Mamica de 2 nazdravani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aricelul spune:

Alex sa-ti fie de bine concediul. Erau lucruri interesante acolo? Peste vreo 2 saptamani pleaca si sora mea si ma gandeam sa-mi faca o "aprovizionare" ca tot sunt mai ieftine ca la noi...

_

Maria (28.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui aricelul

In week-end am fost in deplasare la Bz...Fragutza daca stiam aveam toate sansele sa ne vedem ...apropo oare Iulia ce o mai face ? Cum o mai fi Raducu cel vesel?

Cum va spuneam deplasarea asta ne-a prins tare bine. De la cei 3 pasi legati pe care ii faceam ne-am dezlantuit. Doamne ajuta sa fie bine ca pana acum stateam linistita, dar acum sunt tot timpul in spatele ei si am inima cat un "arici"

_

Maria (28.08.2009)


bravo, Maria! felicitari si la cat mai putine piedici in drumurile tale!

Mary, baietii sunt superbi, dar asta stii deja pupici

si eu vreau mai multe poze cu Maria Aricelului!

Monica, pupam buzitza lui Zgatix, sa treaca repede, cred ca sunt mai mult decat in masura sa te inteleg, noi am ajuns saptamana trecuta la urgenta sa-i coasa buzitza dupa ce a cazut pe treapta din fata casei si si-a spart buzitza de jos pe interior cu dintii de sus! horror, iti spun! nu intru in detalii ca abia mi-am revenit din soc, dar cum spunea cineva, nu doresc asta nici dusmanilor mei!

va pup si va doresc o noapte linistita!



ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aricelul spune:

Citat:
citat din mesajul lui mary_07

Ohh,felicitari Maria,la cat mai putine cazaturi !

Aricelule,fiecare mama isi creste copilul cum vrea ,insa imi permit sa-ti dau un sfat. Incearca sa nu faci mare caz dintr-o cazatura...daca vezi ca nu s-a lovit,incearca sa pari indiferenta,astfel copilul nu va plange si nu va dramatiza la fiecare buf.
Iti spun asta din experienta...la fel am procedat cu Alex si la fel acum cu Razvi.Mai ales ca acum e momentul oportun .
Razvi cade de foarte multe ori,dar se ridica si merge mai departe ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic (unele fete stiu ).
Ca un exemplu ,iti zic de nepoata mea,la fiecare cazatura maica-sa fugea in spatele ei s-o intrebe daca o doare si sa o linisteasca. Si in zi de azi fata plange cand se impiedeca sau cand cade.

Sper sa nu supere pe nimeni punctul meu de vedere

Mamica de 2 nazdravani


Multumesc tare mult de sfat, iar in ceea ce priveste supararea ...chiar nu cred ca ar fi cazul pt nimeni ... si eu incerc sa aplic aceasta regula, dar fiind destul de nesigura, mi-e teama inca si de aceea stau prin preajma ...oricum vad ca pe zi ce trece e din ce in ce mai bine si totodata ma mai relaxez si eu ...cat pot ...ca deja parca schimba si viteza ...

_

Maria (28.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aricelul spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamideandrei

Citat:
citat din mesajul lui aricelul

In week-end am fost in deplasare la Bz...Fragutza daca stiam aveam toate sansele sa ne vedem ...apropo oare Iulia ce o mai face ? Cum o mai fi Raducu cel vesel?

Cum va spuneam deplasarea asta ne-a prins tare bine. De la cei 3 pasi legati pe care ii faceam ne-am dezlantuit. Doamne ajuta sa fie bine ca pana acum stateam linistita, dar acum sunt tot timpul in spatele ei si am inima cat un "arici"

_

Maria (28.08.2009)


bravo, Maria! felicitari si la cat mai putine piedici in drumurile tale!

Mary, baietii sunt superbi, dar asta stii deja pupici

si eu vreau mai multe poze cu Maria Aricelului!

Monica, pupam buzitza lui Zgatix, sa treaca repede, cred ca sunt mai mult decat in masura sa te inteleg, noi am ajuns saptamana trecuta la urgenta sa-i coasa buzitza dupa ce a cazut pe treapta din fata casei si si-a spart buzitza de jos pe interior cu dintii de sus! horror, iti spun! nu intru in detalii ca abia mi-am revenit din soc, dar cum spunea cineva, nu doresc asta nici dusmanilor mei!

va pup si va doresc o noapte linistita!



ANDREI


Of Doamne ... sa fie bine si sa nu mai aiba parte niciodata de astfel de evenimente.
Multumim frumos!

_

Maria (28.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui mary_07

Ohh,felicitari Maria,la cat mai putine cazaturi !

Aricelule,fiecare mama isi creste copilul cum vrea ,insa imi permit sa-ti dau un sfat. Incearca sa nu faci mare caz dintr-o cazatura...daca vezi ca nu s-a lovit,incearca sa pari indiferenta,astfel copilul nu va plange si nu va dramatiza la fiecare buf.
Iti spun asta din experienta...la fel am procedat cu Alex si la fel acum cu Razvi.Mai ales ca acum e momentul oportun .
Razvi cade de foarte multe ori,dar se ridica si merge mai departe ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic (unele fete stiu ).
Ca un exemplu ,iti zic de nepoata mea,la fiecare cazatura maica-sa fugea in spatele ei s-o intrebe daca o doare si sa o linisteasca. Si in zi de azi fata plange cand se impiedeca sau cand cade.

Sper sa nu supere pe nimeni punctul meu de vedere

Mamica de 2 nazdravani


ai mare dreptate! am simtit-o si eu cu Andrei, dar el si are multe cazaturi! si el nu merge, FUGE!!! nu-l inteleg, serios! si cand iesim afara la plimbare, pe strada, el fuge! zici ca fost tinut scurt in lant si acum a scapat! nu stiu cum sa-l temperez! s mai avem o problema cu tinutul de manuta la plimbare! vrea sa mearga singur, si daca indraznesc sa-l in de manutza, ma musca

ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Ma bag si eu la somn ca mi-am facut norma pe ziua de azi !

Anomis, o si multi .

Alex,n-ai adus ceva cafea speciala din Viena,s-o imparti diminetile cu noi ?
Te si te astept dimineata cu impresii ...si POZE

Va pup fetelor,noapte linistita sa aveti!

Mamica de 2 nazdravani

Mergi la inceput