Fluturasi de martie-aprilie 2011 (78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

primigi din cate shtiu eu se fac la noi la Pitesti,tot ma tzin sa ma duc la magazinul lor sa-i iau Mariei cizme,va anuntz daca e asha si ce preturi au

sunt la salon si e asha urat afara..mai aveam de gand sa zic ceva dar am uitat
revin...



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 23+ cum creste Alex
Maria,povestea nashterii
Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

copiez aici ca am raspuns la cap trecut:


Citat:
Citat:
citat din mesajul lui Deea99

off happi ma gandesc ce o fi in sufletul tau
eu iti urez sa fi depasit obstacolul asta pana la urmatoarea eco....nu stiu ce prob ai cu A , dar e un baiat asa frumos sanatate ii doresc si sa va bucure in viatza cu reusitele lui

Catank , nici eu nu ies des de la fier....si mananc numai frunte laxativa..si cate 5-6 kiwi pe zi....imi zicea cineva sa pun seara o lingura de tarayte intr-un pahar cu apa si sa-l beau dimi pe stomacul gol, dar nu am facut ca uit sa imi iau tarate

oare fe trebuie sa il iau pana la 9 luni...am doar 13 zile de cand il iau


------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....24s+cronologic


deea, eu cura de Fe cu fiolele alea am facut doar 10 zile..si eu stau f prost cu Fe si hemoglobinaa..astept urmatoarele analize pe care trebuie sa le fac acum la 28 sapt si vom vedea..
pt constipatie va mai spun si voua, am spus si mai demult. stiu 2 solutii, in conditiile in care eu am avut probleme si nimic nu mai mergea nici fructe, nici tarate, nici nimic..
deci
-1 miltzucker de la humana, e ca si cutia de lapte praf, se gaseste in farmacii, e lactoza si se da si la sugari pt constipatie..poti pune in lapte sau in apa
2 sunt niste plicuri f bune - plantaben, pe baza de tarate si fibre, se beau dimineata pe stomacul gol si sunt f f bune..mi le-a recomandat un dr proctolog. se gasesc mai greu dar in Dr taberei stiu ca le luam din farmacia Help, aceea care face si preparate si are de toate..
si nu mai stati asa ca se va agrava in trim III..si dupa nastere nu vreti sa va povestesc unde ajungeti

mami de Vlad 09.04.2009 si s26 cu

mami de Vlad 09.04.2009 si s26 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Hai ca eu ma aberam la cap trecut.

Strumph, daaa, de la noi vine frigull. E alb pe jos afara, asa ger este.


Mamica fluturasului Andrei si 26+ Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

am atasat pozici cu parul meu balai dar si cu piciorul ...varza... Nu cred ca aveti careva asa ceva....Nici nu va doresc....Doamne fereste!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

anaxena,

deea, mie nu mi se pare engleezesti deloc nici unul din ele,....primul are origine latina, provin din italia , semnifica "aducator de lumina" iar al doilea , in varianta matteo, tot din italia, si semnifica "dar de la dumnezeu" . acum o sa mai vedem, poate mai gasim variante pt cel de-al doilea nume.



mami x2 , de fetita cu codite si s 27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Deea eu nu am probleme de la fier, ..din contra...am grija sa pap alimente in asa fel incit sa nu ajung sa nu pot iesi.
Inainte de sarcina aveam probleme crunte...rau de tot...stiu prin ce am trecut, nu mai vreau acum, mai ales ca am bebe in burtic...

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

mamici de bb2 ati cumparat vreuna hainute d epe site-ul hopababy.com?

Strumph, deci prima data l-a dat Andrei jos de pe bar, laptopul adicatelea, dupa care, l-a dat maica-sa de pe masutza lui cu Cars. Atunci am observat mufa stramba. Deci e posibil eu sa fi comis treaba. Nu dau vina pe copil, ca nu e frumos.


Mamica fluturasului Andrei si 26+ Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

anaxena,

deea, mie nu mi se pare engleezesti deloc nici unul din ele,....primul are origine latina, provin din italia , semnifica "aducator de lumina" iar al doilea , in varianta matteo, tot din italia, si semnifica "dar de la dumnezeu" . acum o sa mai vedem, poate mai gasim variante pt cel de-al doilea nume.



mami x2 , de fetita cu codite si s 27


Inseamna ca Matteo e ca Theodor, ca e tot dar de la Dumnezeu!


Mamica fluturasului Andrei si 26+ Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

anaxena,

deea, mie nu mi se pare engleezesti deloc nici unul din ele,....primul are origine latina, provin din italia , semnifica "aducator de lumina" iar al doilea , in varianta matteo, tot din italia, si semnifica "dar de la dumnezeu" . acum o sa mai vedem, poate mai gasim variante pt cel de-al doilea nume.



mami x2 , de fetita cu codite si s 27


Inseamna ca Matteo e ca Theodor, ca e tot dar de la Dumnezeu!


Mamica fluturasului Andrei si 26+ Maria



da, asa este!!


mami x2 , de fetita cu codite si s 27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

catank, iti sta fff bine parul!!! iar ochii tai.....sunt tare frumos si expresivi!!
cat despre picior nu stiu ce sa spun :((


mami x2 , de fetita cu codite si s 27

Mergi la inceput