Iepurasi De Martie - Aprilie 2010 (87)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

imi astept baietii sa vina la masa..
pt Ovi, piept de pui cu lagume (brocoli, conopida, morcov, pastarnac, cartof, ceapa)
pt noi, ciorba acra de cartofi cu afumatura si tarhon, brocoli la cuptor cu ou, smantana gris, si snitel din piept de pui cu oregano, dat prin amestec de faina, gris si malai

pofta mare si voua !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

Victorieee.. a adormittt... fug sa calc pana nu se trezeste caincepe sa traga de cablu de la fierul de calcat si sa-l manance si tare imi e teama sa-i mai dau drumu din mana sa nu si-l traga in cap


Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

Salutam!

M-am intors de ceva vreme de la Paris, dar nu am apucat decit sa intru scurt de citeva ori si sa citesc citeva dintre postarile voastre - imi pare tare rau, mie mi-e clar ca nu voi mai fi "la zi" de acum inainte, cum am mai zis m-am apucat mai serios de munca.
In conditii normale m-as descurca sa intru mai des dar, cum nopatea nu se numeste somn ce fac eu (ma trezeste cu miriieli Floricica la fiecare 30 min - o ora), dorm dimineata de la 7 la 11, asadar ajung la birou pe la 1 si la 18,30 cel mai tirziu alerg inapoi spre casa, si in felul asta nu-mi ajunge deloc timpul pt cite am de facut.
Anyway, v-am plictisit cu detaliile astea ca sa stiti ca am un motiv serios pt care nu o sa fiu mereu printre voi si nu voi putea citi totul.

La Paris a fost fain dar obositor, caci a plouat si a fost vint mereu, iar Vladimir m-a carat in toate partile cu metroul pt ca asta e distractia lui cea mai mare, sa mergem cu metroul, nici macar nu conteaza spre ce mergem :)
Am facut tot ce si-a dorit el sa faca, adica: metrou, Cite des Sciences (unde am vazut la Planetarium un film f fain pt copii despre telescop si apoi despre bolta cereasca toamna pest eEuropa - cu constelatii etc) si la Palais de la Decouverte, unde e o expozitie permanenta cu o mare macheta a sistemului solar, plus o expozitietemporara despre lumina - difractie, infrarosii etc. Sigur, sint mult mai multe expozitii dar Vladimir e prea mic sa aiba rabdare de toate, l-am lasat sa vada cit a vrut el sa vada si cind voia sa plecam, plecam si gata. Partea faina e ca la muzeele astea sint tot felul de chestii interactive pt copii, si ei se ditreaza apasint pe butoane sau pe ecrane si se intimp,a nu stiu ce. In unele cazuri era si atent la ce se intimpla pe acolo si la explicatii, dar mai mult s-a jucat pur si simplu la butoane. Eu am politica sa-l las sa faca orice i s epara interesant lui, chiar daca mie mi s epare inutil, ca nu vreau sa devina om de stiinta si nici un geniu, pur si simplu ii pun la dispozitie lucruri interesante pe care el le studiaza daca vrea si numai cit vrea.
Am minact sushi de ne-am spart amindoi, e si el mare fan, am avut zile in care am mincat de 2 ori pe zi numai asta :)
Am stat intr-un apartament ok si dimineata coboram s aiau croasante si pain au chocolat calde, si macar dimineata mincam French ca apoi voia ori japonez ori chinezesc, nimic altceva :)

Floricica a stat acasa cu bonele non-stop, si noaptea, ca tati a avut multa treaba si daca sarea o noapte de somn nu i-ar fi fost deloc bine. Din fericire nu mi-a simtit deloc lipsa, cind m-am intors s-a purtat normal, ca si cum nu am lipsit deloc, si am fost f incintata de asta. (Vladimir cind era mic si eu lipseam vreo saptamina din tara era f suparat cind ma intorceam, vreo 2 ore ma ignora complet, se prefacea ca nu ma vede).

A venit Vladimir acum din parc, ma duc sa-i dau de mincare, si poate mai revin diseara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Jeni ce fata mare ai tu acolo! Sa-i dea si ea un mail lui Ianis cum a reusit sa nu-si ma trezeasca mamica noaptea, ca al meu nu stie

Ioana si noi trimitem o carutza de pupici la tine si la shtrumfii tai zici ca ai dansator? bravo

Meniu azi:
- mar, portocala, fulgi cereale si branzica
- legume la cuptor cu orez si carne de vita
- fidea cu lapte, a mancat si el mai binisor acum pe seara, pt ca de vreo saptamana incepe sa manance din ce in ce mai putin, 90-100 ml maxim, offff si abia isi revenise, nu stiu ce-i cu el ... la jumatatea mesei incepe sa maraie, sa chitatie si imi refuza mancarea cu vehementa ... ma bate gandul sa-i fac un examen coproparazitologic, tocmai am aflat ca finutele mele cu care se joaca zilnic au viermisori, poate o fi luat si el cumva, nu stiu ce sa cred ... macar sa stau linistita ca n-are nimic la burta si o fi indispozitie de la dinti ...



Poze & www.youtube.com/user/andrastephanie#p/u" target="_blank"> Video

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)

Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Alina- e lunga bine Asteropi. Si nici foarte slaba nu e. Am intalnit ieri in parc o mamica cu o fetita de un an si 7,4 kg . era numai ochisorii de ea. avea niste ochisori mari si frumosi si alerga tot parcul.
Eu care vb cu una care fi-sa are la 5 luni 8 kg, adica mai mult ca Maya vine tipa asta cu "fulgul" Asa ca m-am linistit.

Ioanaa - Ovi e si mai grasut, ma gandesc ca de aceea e mai lenes. Maya e ara motiv. O fi si ea ardeleanca . Face precum cateii ardeleni : Daca-i musai : no ham!

Jeni - s-a facut fata mare si Sarah

bluekidoo - pupam curioasa mica si ambitioasa

Azi am fost in parc, am mai lins niste banci, si-a mai spart un pic botul ( a doua oara) am inghetat un pic , ne-am uitat la copii la locul de joaca si ne-am dat in una alta pt varietate. Asta cu datul in leagane & CO e pt mine , pe ea nu o pasioneaza

Denisa, de bebe roz Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

am pus si cateva poze din parc
http://picasaweb.google.com/deni757/MayaHuhurezIubit7Luni#5541675845183125138

Denisa, de bebe roz Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Andra vezi ca trebe duse probe de trei ori. Oricum trebe urmarit caca si semnele. Pe mine apa ma ingrijoreaza. Am facut si analiza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Gaby care ar fi semnele ?

Denisa, de bebe roz Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Seara buna fete dragi.

Offf ce ma bucur ca se aranjeaza toate. Va pupic pe toate si sper sa nu mai fie taifunuri din astea pe aici. Si mai sper sa fie mai puternic grupul nostru dupa incercarea asta.

Noi suntem iar la bunici, e sarbatoarea mare a musulmanilor. A fost de fapt miercuri. S-a taiat berbecul, s-a strans familia toata (si nu e mica zau) si avem liber pana luni.
Asa ca pana luni nu prea am cum sa citesc din urma, sau sa raspund cumva. Am vazut doar ca s-a scris mult, sunt inca la capitolul trecut cu cititul si n-am avut rabdare sa nu va spun ca si io sunt pe aci, tot cu voi.

Va pupic si va doresc un weekend placut
Pup si toti iepurasii dragalasii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Honeybaby semne ar fi:

pofta scazuta de mancare;
stari de voma.
mucus si chistulete in caca..

Kossir sa va fie de bine petrecerea! Tare bun cred ca a fost berbecul! nu ai facut poze?? Sofia?

Pupiciii

Mergi la inceput