Iepurasi De Martie - Aprilie 2010 (87)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns child spune:

INA si eu sunt la sezonul 6, tot pe la mijloc
Fug, s-a trezit cavalerul...

Diana si inimioara mea Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni_h spune:

Salutare mamici si pitici

In primul rand vreau sa va spun ca mi-a fost cam dor de voi, asa ca pe toate mamicile.

Hai ca trebuie sa ma laud "cra-cra" cu piticuta mea . Avem deja 5 dintoci si 2 jumatati. La capitolul "progrese", spune MAMA doar cand are ea chef si papa, apa, baba....si tot felul de alte sunete. Cu mancarica stam destul de bine. Mananca dimineata laptic amestecat cu cereale, pe la 11 ii dau fructe si eventual ceva biscuiti sa roada sau mai bagam un bibe mic cu laptic, apoi masa de pranz cu legume, carnita bla-bla, pe la 5 iaurtel cu cereale sau biscuiti cu mar, si seara pe la 9 laptic cu o masura doua de cereale. Asa, si ca sa fiu "cra-cra" bine de tot Sarah nu se mai trezeste noaptea ca sa pape Doarme de pe la 10 seara pana dimineata pe la 7.30 - programul asta de dormit il are de vre-o saptamana Sper sa ramana asa sa nu si-l schimbe din nou. Merge tinuta de manute si pe marginea patului, trage si se agata de tot ce prinde. Cam atata, nu prea mai stiu ce sa va mai povestesc.
Va las ca sa nu va plictisesc

Va pupacesc pe toate si o sa revin ..... soon.....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramy77 spune:

Sa urez si eu La multe lunite!Rares-Ionut de Ninocikap,,Mihai Theodor de Wapi, Ema de Pif, Ingrid de Cristina, Codrin de Babyangel, David de Papushikata!

HONEY, Briana s-a transformat in atomel de cand a inceput sa umble in 4 labute...Acum nu mai sta o clipa loculuiSi se ridica in picioare de orice suprafata verticala. Oglinzile si tot ce inseamna sticla(de la masuta, de la vitrina) sunt pline de amprente, si la fel ca Geo, ii place parchetul si gresia! Numai o vezi pe burta si cu limba pe jos!Trebuie sa stau cu ochii pe ea mai rau ca pe butelie.

Acum doarme de la 10,30, nu-mi vine sa cred ca nu s-a trezit!

Astept sa se trezeasca, sa pape si iesim afara ca a iesit soarele si la noi...

JENIbine ai revenit!ce multi dintisori aveti! Noi suntem tot la 4...

GABYmamica harnicuta! E ok sa le dam ciuperci? Tot am vrut sa intreb, dar cu ultimele evenimente am uitat...Mie imi plac mult si chiar ma gandeam daca e ok sa le dam si bebelinilor...

Sa pun si eu meniul de azi:
-para+branzica+banana
-supa de pui cu galuste de gris/piure de legume cu galbenus
-iaurt cu mamaliguta

Ieri a mancat iaurtul fara probleme...

S-a trezit, va pup pe toate...Revin mai pe seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

neata...
ahhh m-au apucat nervii
am scris 2 mesaje, care s-au dus....unul pt ca si-a bagat fiimea manutele in tastatura si cred ca i-a dat delete si altul nu stiu de kk am apasat eu.offf, cce spume am

si ma chinui de dimineata sa va scriu, de la 8, da ce ??, ma lasat fiimea????

na si acum s-a catarat pe canapea si hop a tras o cazatura, noroc ca sunt totusi 2 covoare si o patura groasa cu fulgi...
of of of stare nu are..pai cum sa puna un gram pe ea

aproopo , fetele care i-ati admirat cracii...are 77 cm ...tasu intreaga, dar o slabatura de copchil de 7600 gr, cantarita aseara..

vad ca visati ugg-si ....eu ii am in dulap si nu ii port...mi i-a adus sotul cadou cand a venit, dragul de el...bine , nici nu e vreme de ugg-si aici , ca e asa de cald incat si-ar coace picioarele in ei....poate reusesc sa ii port la iarna, la zapada..
ahhh, de acum vreau zapada...sa ninga, sa fie totul alb

fug ca nu are stare fiimea...sper sa intru mai tz..sper, sper

pupici la toti

CEA MAI FERICITA MAMICA DE PRINTESA DULCE, ASTEROPI IOANNA
8 MARTIE 2010 a venit pe lume minunea mea!!!!!!!!



http://www.flickr.com/photos/asteropipan/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:


salutare gaska !!!
mamaaa ce vreme e aici !!! un soare si o caldura...nu ca nu-i fain da' parca nu-i a buna, zau...

Oviletu' meu cuminte a facut baita aseara, si s-a culcusit urgent...adica la 9. si somn frate pana la 4, papat iar la 6 si trezire de tot la 8. Ramy te inteleg, si eu am impresia ca am dormit 100 de ani...
Gabitza fain cu ocnele...da pt noi e departe...
acum ma stresez sa-l dic pe Alex la innot la Alba sau Aiud, ca aici in Blaj nu avem mai nimic !!!
DAR, de o luna face dans sportiv si e super incantat !!! si eu !!!
Sa se rezolve repejor cu chistul, si eu trebuie sa merg la un control ca suspectez ceva...
Ai fost mortala cu senzatia de "dormita mult"

Denisa, Ovi tot in stadiul asta e, sta in fundulet, atat !! pe burta sau pe spate pur si simplu sta, nu misca un cm !!! in picioare daca il tin e bine, dar nu face pasi. daca il pun sa se sprijine de pat intr-un minut e in fundulet..
Iar Maya e cu o luna mai mica..So, relax !!!
cu papa nu stiu zau ce sa zic, parca e putin, dar daca starea generala e buna si pune cat de cat pe ea nu cred ca e o problema

Cori, Ovi nu bea decat apa din pahar, nu tu canite speciale, biberoane sau altecele...nici nu mia am prin casa asa ceva. Dar e drept, se mufeaza la san si de 10 ori in 24 de ore. a invatat sa ceara, da nu pot sa-ti explic cum
Ideea e ca dupa ce mananca solide ii dau intotdeauna apa.

Vio ce mare e Tudor !!! cum l-am vazut rar, parca a crescut asa, peste noapte...Felicitari pt casuta !!! super !!! sa fie plina de dragoste si fericire !!!
samaria ma bucur ca sunteti mai bine !!!si nu-ti mai cere scuze cand scrii !!! din contra, ai vazut cata lume se bucura sa aude vesti de la voi...sa fie din cele mai bune !!!
Si nu in ultimul rand pt Ina
Sunteti super faini si fericiti in apa !!! Robin e o bijuterie de baiat..da' asta stii !!!
Eu nu reusesc sa-mi imaginez cum vor fi la vara, de fapt nici nu ma straduiesc ca eu nu ma bucur prea tare ca cresc, prea dulci sunt acum...dar, sigur dam ture la Gradina. Acum amenajeaza parcul si locul de joaca pt copii acolo, sper sa iasa fain, ca era nevoie !!! cica o asa fie gata de Craciun.....sa vedem...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

de trei ore incercam sa trimit mes de mai sus
merge netu ca tranta !!!
Alina, te inteleg, naspa sa pierzi mesaje

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

mai, unde-i miria cristina ??? sper ca n-au sechestrat-o lacustele in casa de la tara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

andira, tu??? te-ai autoexilat in bucatarie??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Andra, tocmai pe tine uitam sa te pupacesc..
si pe Ianis, da cum altfel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

De dimineata ma chinui sa intru sa va spun "buna dimineata" si sa va invit la o cana de cafea (pe care nici pana acum n-am terminat-o) dar nu reusesc din cauza de pitica extra energica (pe care sper sa o ia acum somnul sa pot sa trec la partea a 2-a de calcat si curatenie)
Cum stau picii vostri cu somnul? Tanya de cand stie sa stea in picioare si sa faca pasi doar asta face.. nu are stare o secunda si refuza sa mai doarma.. nu mai poate tine ochii deschisi dar nu e nici o problema.. se poate juca si cu ochii inchisi si se poate sta in picioare si atipi cate un pic in acelasi timp dac doarme 30 min1 ora ma consider fericita .. dars eara pica la cel tarziu 22.. daca ii fac baia mai devreme pica imediat dupa baie.. sa mai spun ca se ridica inclisiv tinandu-se de scaunul de la birou (care e pe roti si se invarte) si binenteles in scurt timp cade, se loveste si in timp ce plange se ridica iar de ce nu poate pur si simplu sa isi dea seama ca acolo nu e in siguranta si sa renunte? sau tot spera ca la un momentdat o sa reuseasca... a.. si mai are un obicei.. nu se tine mult timp.. isi da drumu repede la maini incercand sa stea singura.. si binenteles cade.. iar daca o tinem noi sa mearga isi da drumu sa mearga singura..si.. cade ce-o fi facut oare cu copilul meu cuminte??


Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010



Mergi la inceput