Fluturasi de martie-aprilie 2011 (74)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Eu vreau, eu vreau sa-mi zici cum e la baietei cu decolatarea asta ca sunt cam panicata. Mereu rade sotul de mine .

------------------------------------------------------------------------------------------
24+ cu minunea mea mica si zglobie

Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Hey fetele..ma primiti si pe mine???
Abia de vreo ora am ajuns ...am mancat ca nu mai puteam de foame si m-am bagat la calculator..Bineinteles ca nu am apucat sa va citesc..dupace scriu mesajul ma duc sa recuperez.

Am fost la eco..plina de emotii...incepe ecografistul cu "fat viu,BCH prezente"...ma mai calmez un pic..Mi-l arata pe bebe care facea tumbe se intorcea pe toate partile.Ii spun eu ca nu-l simt si incerca el sa ma faca sa simt diferenta in sensul ca atunci cd misca imi zicea:ce simti acum???eu nimik..Bun ajungem la sex..eu convinsa ca-i fetita ca toata lumea zicea ca am burta de fetita,plus ca in calendarul chinezesc la fel iesise..fetita!Cand surpriza:este baietel...eu cu ochii mari cascati la el..il intreb:sigur????Da...si imi arata dovada..Sotul meu mirat si el caci se obisnuise cu gandul ca va fi tata de fetita...

Deci o sa avem un baietel!Inca nu ne-am gandit la nume..urmeaza...

Legat de col este de 35,7 mm eu zic ca este ok.Medicul mi-a zis ca trebuie sa ma mentin la fel sa nu scada prea mult...

Sunt foarte fericita si va multumesc de incurajarai!!!

Ma duc sa recuperez!

18+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Am vazut burtici fumoase, frumoase: viis, Stefana, yasmi (sa sti ca la sf sarcinii chiar numai burtica va fi de tine ), catank(ohoo, ce a evoluat burtica ), miki, ce de hainute dragute - de unde zici ca le-ai luat?

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 26+ cuCatalina Ioana

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Laley puteam sa jur ca o sa ai baiat, nu stiu de ce .
Sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii

------------------------------------------------------------------------------------------
24+ cu minunea mea mica si zglobie

Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

lalely, felicitari pentru baietel!!! Acusi te trec si pe prima pagina. Vrem si pozeeeee!!!

Dorinut@, timp de 1 an in fiecare seara la baita, tragi usor de putica sa speli si acolo, ca sa nu faca infectie. La cristi nu s-a decalotat complet, dar nici nu am vrut sa-l duc sa il decaloteze fortat sau chirurghical. E o intreaga plolemica pe tema asta. Iar dupa baita il dadeam cu bepanthen la fundulet si la incheietura picioarelor daca vedeam ca e mai rosu acolo. Cand era micut il mai dadeam cu crema si pe gat, avea straturi, straturi de gusite si tot timpul era iritat pe gat.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 26+ cuCatalina Ioana

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

lalely, felicitari pentru baietel!!! Acusi te trec si pe prima pagina. Vrem si pozeeeee!!!

Dorinut@, timp de 1 an in fiecare seara la baita, tragi usor de putica sa speli si acolo, ca sa nu faca infectie. La cristi nu s-a decalotat complet, dar nici nu am vrut sa-l duc sa il decaloteze fortat sau chirurghical. E o intreaga plolemica pe tema asta. Iar dupa baita il dadeam cu bepanthen la fundulet si la incheietura picioarelor daca vedeam ca e mai rosu acolo. Cand era micut il mai dadeam cu crema si pe gat, avea straturi, straturi de gusite si tot timpul era iritat pe gat.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 26+ cuCatalina Ioana

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png



Grasunelul ce mi's dragi cand au cute de grasime. A, am auzit de la o mamica ca cica acum tre' sa te duci sa le tai ata..sau ceva de genul. Da' la sotii nostri nu cred ca le-a taiat ata cand erau mici..asta nu se rupe cand fac prima oara 'love' sa zic asa ?.

Mie la decalotare imi e frica sa nu-i fac rau ceva ca are pielea subtire. Deci la fiecare spalare trebuie sa-l curat acolo?

------------------------------------------------------------------------------------------
24+ cu minunea mea mica si zglobie

Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

da, dorinut@, noua dr pediatru ne-a spus sa-l spalam in fiecare seara si sa tragem sa incercam sa-l decalotam incet, incet, timp de un an. nu s-a decalotat de tot si atunci ne-a spus sa mergem la spital, dar am refuzat. Daca nu se infecteaza, nu il impiedica sa faca piupi normal, eu nu merg. daca o sa vrea sa se duca can do fi mai mare n-are decat sa faca ce vrea el, eu nu il chinui.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 26+ cuCatalina Ioana

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

miki , lamureste-ma si pe mine ce e cu BPA-ul ala? ca io folosesc avent dar zau daca stiu la ce se refera

Si mai am si eu o intrebare: Cum ati ingrijit voi buricul bebelusului si cat de repede a cazut?
Lui cristi i-a cazut cam la 5-6 zile de la nastere, dar eram in spital si au avut grija de el asistentele. Eu doar am vazut ca a disparut

Si mai am inca una: cum se ingrijeste partea intina la fetite? Cu Bapanthene se da doar la fundulet? sau si in fata? Daca aveti intrebari in sensul asta, eu stiu sa va spun la baietei cum se procedeaza

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 26+ cuCatalina Ioana

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png



pai e o lupta acerba mai nou impotriva acestui bisphenol, o substanta chimica care se gaseste in platic, cum ca n-ar fi sanatos..acum multe firme produc fara, gasesti si la avent si la nuby, nuk, medela, si nu mai imi vin in minte acum...
la mine cu buricul e o intreaga poveste, am chemat si dr de acasa pt atata lucru dar atunci eram disperata..ia cazut f greu, cam la 14 zile..am folosit si centura din aceea speciala ( tigex) pt buricut, e ca o fasa..in principiu, trebuie curatat cu betadine si baneocin..sau alcool alb parca mi-a dat doctora in final ca il usca..
ce panicoasa eram..ce sa-i faci, asa e la inceput..cred ca la vlad a fost gros cordonul..

mami de Vlad 09.04.2009 si s25 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

da, dorinut@, noua dr pediatru ne-a spus sa-l spalam in fiecare seara si sa tragem sa incercam sa-l decalotam incet, incet, timp de un an. nu s-a decalotat de tot si atunci ne-a spus sa mergem la spital, dar am refuzat. Daca nu se infecteaza, nu il impiedica sa faca piupi normal, eu nu merg. daca o sa vrea sa se duca can do fi mai mare n-are decat sa faca ce vrea el, eu nu il chinui.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 26+ cuCatalina Ioana

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png



Multumesc mult mada pentru informatii chiar ma ajuta. La mine in familie numai fete, surorile mele au fete eu o sa fiu prima cu baiat si imi e teama cu igiena ca la baieti e mai speciala. Dar o sa ma descurc incet incet. Daca bebe e sanatos si ii coboara testicolele la timp (ca am auzit ca si aici pot aparea probleme daca nu coboara dupa un an si trebuie operat) o sa ma descurc.

------------------------------------------------------------------------------------------
24+ cu minunea mea mica si zglobie

Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Fetelor multumesc pt felicitari!!!Pana acum eram complet informata despre fetite...acum trebuie sa vad cum este cu baieteii..Ziceti ca si spalatul acolo are un ritual...Doamne ce de am de invatat!

Am reusit sa recuperez un capitol..mai am unul

18+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput