Bebelusi de Septembrie-Octombrie 2010! (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns summertime spune:

Eveline, cred ca e de la cantitate, nu de la gust. Si Miriam face asa cand ii dau debridat, darasta pt ca este mai apos ca sab simplexul de ex si cantitatea e mai mare.

Mari, in ce sens te simti rau? Poate esti obosita sau surmenata?

Am o intrebare. Miriam face kk o data la 4-5 zile, si atunci pt ca nu mai rezist sa astept si ii dau eu debridat. Daca ii bag termometrul...nimic. Nu pare constipata, insa am senzatia uneori ca o deranjeaza totusi burtca plina. Cand face, face normal, moale. Dar de unde facea de 7 ori pe zi, brusc a inceput sa faca o data la multe zile si nu inteleg de ce, nu am schimbat nimic, tot la san papa. O avea ceva la burtica?



-------------------------------------------------
proaspata mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris26 spune:

Summertime, din cate stiu, dupa prima luna de viata, bebelusii pot sa faca kk o data pe zi sau dupa mai multe zile. Si in general bebelusii alaptati exclusiv la san. Asa ca, nu cred ca trebuie sa ai motive de ingrijorare.

Cristna mami de bebita David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui summertime

Eveline, cred ca e de la cantitate, nu de la gust. Si Miriam face asa cand ii dau debridat, darasta pt ca este mai apos ca sab simplexul de ex si cantitatea e mai mare.

Mari, in ce sens te simti rau? Poate esti obosita sau surmenata?

Am o intrebare. Miriam face kk o data la 4-5 zile, si atunci pt ca nu mai rezist sa astept si ii dau eu debridat. Daca ii bag termometrul...nimic. Nu pare constipata, insa am senzatia uneori ca o deranjeaza totusi burtca plina. Cand face, face normal, moale. Dar de unde facea de 7 ori pe zi, brusc a inceput sa faca o data la multe zile si nu inteleg de ce, nu am schimbat nimic, tot la san papa. O avea ceva la burtica?



-------------------------------------------------
proaspata mamica

Rau in sensul ca nu am chef de nimic, parca dorm din picioare, ma simt ametita, lipsita de putere...si pe fond de oboseala nu e, ca dorm destul de bine comparativ cu cat dormeam inainte de sarcina si in timpul sarcinii...
Nu te alarma ca nu face bebe kk des, ca e normal si asa atat timp cat e moale. am mai scris cuiva despre asta...gimnastica ajuta mult...dureaza pana iese, dar merita sa stai cu bebe timpul respectiv, ca va jucati, si daca ii faci si masaj pe burtica e si mai bine.

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

http://picasaweb.google.com/102527437167244304186

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris26 spune:

Buna ziua si de la noi.

Cristna mami de bebita David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns botosel452 spune:

Citat:
citat din mesajul lui summertime

Am o intrebare. Miriam face kk o data la 4-5 zile, si atunci pt ca nu mai rezist sa astept si ii dau eu debridat. Daca ii bag termometrul...nimic. Nu pare constipata, insa am senzatia uneori ca o deranjeaza totusi burtca plina. Cand face, face normal, moale. Dar de unde facea de 7 ori pe zi, brusc a inceput sa faca o data la multe zile si nu inteleg de ce, nu am schimbat nimic, tot la san papa. O avea ceva la burtica?
-------------------------------------------------
proaspata mamica

Aceeasi problema o am si eu. Initial am crezut ca este de la Protectis, dar nu cred. Sunt perioade si perioade. Citeam ieri pe net cum ca bebelusii alaptati la san nu s-ar constipa la fel de mult ca cei hraniti cu LP. Si totusi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns botosel452 spune:

Buna dimineata si de la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris26 spune:

Eu i-am mai dat o data la cateva zile completare cam 30-50 ml de LP Humana si atnci nu a facut si doua zile sau facea o data pe zi cu greu. Daca ii dau doar san face o data sau de mai multe ori pe zi.

Cristina, mami de bebita David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

neata si de la noi

am pus pozici ca azi implinim 2 lunite vesele

-----

O poveste cu Minuni - o roza si un fluturas dragalas


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui maitreyi

neata si de la noi

am pus pozici ca azi implinim 2 lunite vesele

-----

O poveste cu Minuni - o roza si un fluturas dragalas


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

LA MULTE LUNI SI LA MULTI ANI!!!

BEBECRIS, mi-e dooooor de o soba de teracota de nu mai pot, asa ca maine imi fac bagajul si plec la mama cu copilul pentru cateva zile (mergeam oricum, dar acum ca mi-am adus aminte de soba vreau si mai mult sa ajung acolo).

ADELENA, ce ochi frumosi are baiatul mare si ce pletos e cel mic

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

http://picasaweb.google.com/102527437167244304186

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris26 spune:

Maitrey, la cat mai multe lunite pt micuta vesela

Cristina, mami de bebita David

Mergi la inceput