Mamici si bebici din Pitesti (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

la noi se plateste pt luna in curs incepand cu 10-15 ale lunii. dar eu ajung sa o platesc cam pe 20 in general. si la ei este program redus la administratora, doar miercurea intre 7.30-14.30, dar incaseaza si asistenta care este permanent la camin

Eu + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

ai mei au liber astazi ca este cerc profesoral. si vor avea si miercuri ca este 1 dec.

Eu + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Mirela pai si eu as putea sa dau banii educatoarei, da nu stiu exact cat ca nu am notat zilele in care a lipsit.
Cat despre azi e cerc, da ingrijitoarele sunt la gradi, au rugat in stanga si in dreapta sa nu-i aduca lumea ca nu se descurca, da eu am dus-o pana la pranz, dupa masa se duce si o ia mama.
A... voi cu ce ocazii duceti ceva la doamne? Mos Nicolae? De Craciun e normal +8 Marie, dar cu alte ocazii? Mirela tu ziceai ca duci la ingrijitoare la fel?

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

anca, ai un PM.
stiu ca sunt ingrijitoarele acolo, insa eu nu i-am dus pt ca tot se lega cu weekendul. daca era in mijlocul saptamanii ii duceam clar. mi-e si asa greu sa ii duc maine si apoi poimanine iar acasa, apoi iar 2 zile gradi si iar weekend. ii bulversez cu o zi libera in mijlocul saptam. daca e legat de weekend ei nu stiu cate zile de weekend sunt 2-3.. e tot aia pt ei, dar in mijlocul saptamanii este rasfat fara rost si viitoare proteste.
eu le-am dus de inceput de an si le duc si de craciun, in saptamana cu serbarea.

Eu + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

da, la fel pt toata lumea. ce, educatoarele sunt mai cu mot?

Eu + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

ff greu i-am urmit pe pitici de acasa. rebeca se apucase sa urle in masina ca ea nu are manusi in maini, si ca nu le vrea pe ale ei, ca le vrea pe ale lui rares. rares, cu manusi in maini, a pierdut o bila si la gradi s-a trezi ca el nu are nici o jucarie... rebeca avea 2 ponei si nu a vrut sa ii dea nici unul... apoi plansete la baie cand au pus prosoapele in cuier, ca ei nu vor la gradi sa marana singuri... etc etc etc

Eu + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Mirela la noi fiecare dimineata e sarbatoare asa cum povestesti tu. Plecam la gradi doar dupa ce ne-am uitat la Mickei si cu bomboane in buzunar Nu-i plac lectiile (citez) si pace.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

La Multi Ani tuturor.
sa aveti o zi frumoasa si plina de bucurii.
Eu la munca, Erica acasa cu tati.
Ma gandeam sa mergem cand se aprinde bradul, dar cu vremea asta...

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

anca, nasol ca nu ti-a dat liber de 1 dec cand toata lumea a stat acasa. sau poate iti da maine liber? sa fie un week prelungit?
noi am "sarbatorit" acasa. dar recunosc ca m-am si odihnit. pe la 11 i-am dus pe pitici pe la mama, asa ca am avut timp sa fac curat in liniste si sa ma odihnesc un pic. pe la 17 i-am luat acasa ca veneau niste prieteni pe la noi cu baietelul lor. au alergat si s-au zbenguit de le pica apa din par, asa de transpiorati erau toti.


Eu + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

anca, ce le-ai luat pana la urma cadou la educatoare?

Eu + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput