Prietene la bine si la greu - 77

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna seara,
Culcat un copil super marait.Azi au venit prietenii mei in vizita (sotia e gravida in 33 saptamani.) si Geo a primit iar cadouri(1 pijama,1 trening si un pulover cu camasa 2 in 1.A primit un catel care danseaza iar fi-miu il imita.E bestial).
Reactii adverse de la vaccin nu avem.Papam inca bine.Azi a dormit doar 40 min la pranz.Cand l-am culcat acum s-a lasat cu multe plansete.
La multi ani Maya!Sa ai parte de tot ce-i mai frumos in viata.
Raluci felicitari pentru vestile bune.
Andre imi pare rau ca mama te streseaza.
Ionela stiu cum e cu 2 copii in loc de 1.Te vei obisnui iar apoi iti va fi greu cand sotul nu va fi cu voi cateva ore.
Monis si noi am trecut prin faza cu plansete la spalatul pe cap.Geo sta cu mine in baie cand ma spal.Vine,se mai uita la mine,pleaca.A vazut ca eu folosesc dusul(ii era frica de dus).Incet,incet am pus dusul pe el.Pe burtica,apoi pe spate.Am depistat ca atunci cand ii pun dusul pe piele apa trebuie sa fie putin calie altfel nu suporta dusul.De cand am facut descoperirea nu mai avem probleme.Se ridica un pic in picioare cand il clatesc pe cap dar atat.Noi stam in fund pe covor de la Primii pasi.Urla daca il pun culcat.Nu ii place pozitia asta.
O intrebare am si eu:de cand dam ou intreg picilor?

votati gri-1 si gri-2 www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe de vara 2010&page=13" target="_blank">aici
de George-Stefan (15.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Smara nu stiu daca e de ras sau de plans ce spui tu ca fac bunicii.Cand te aud imi vine sa rad.Daca ma gandesc ce inseamna cred ca as plange.

votati gri-1 si gri-2 www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe de vara 2010&page=13" target="_blank">aici
de George-Stefan (15.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Am facut si eu o placinta dupa mult timp...si s-a sters

de scump Maria 13.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

LA MULTI ANI MAYA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

La multi ani Maya!

Monis imi pare rau ca iulianul plange la baita, incearca sa nu-i dai cu apa in ochi, poate e mai sensibil

Dozz tare te admir pt curajul cu skorpionii

Lumi ma bucur ca da rezultate metoda si ca pisicioasa papa mai bine. noi suntem bine, multumim de intrebare, asteptam cu nerabdare sa vina tati acasa pe 5 dec, eu mai muncesc, ma mai ajuta mama cu cea mica cateodata, de aici si lipsa acuta de timp sa mai scriu cate ceva pe aici, cu toate ca tare mi-as dori sa pot sa spun fiecareia dintre voi cate ceva.

Lavi mult succes cu alaptatul, aveti mare nevoie acum atat tu cat si puiul

Andre cat esti tu de scumpa ca te gandesti la mama ta ca e singura ca si ea v-a crescut pe voi. incearca sa te mai relaxezi si poate cand vinbe mama sa te odihnesti mai mult, Chiara are mare nevoie de tine odihnita si relaxata.

Tina mi-a placut tare tortul lui Geo, dar si mai tare faza cu suflatul in tort

Many m-a intristat mesajul tau. cum mai esti acum?

Raluci ma bucur ca Bubu e mai bine

Strumfy tare rau imi pare de Andra. sa treaca repede.

Ancutza si eu zic sa nu te dai batuta si sa mergi pana la capat cu demersul. mult succes

Ionela tu ai tot timpul cate o vorba buna pentru fiecare. cum mai sunteti voi?

Diana ce-ti mai fac muschetarii? mi-e dor de poznele lor

RamonaC simt lipsa postarilor tale. ce faceti voi, ce face soricelul?

Mai voiam sa spun ceva cuiva dar nu mai stiu ce. A..si un cra cra, ca altfel nu se poate astazi cu tati in direct pe skype printesa a stat in picioare fara sa se tina de nimic si asta de doua ori la rand.


de scump Maria 13.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Monica esti o dragutza.Multumim.Si Geo a stat aseara pentru prima data singur vreo 30 secunde.Azi a repetat figura de vreo 2 ori.

votati gri-1 si gri-2 www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe de vara 2010&page=13" target="_blank">aici
de George-Stefan (15.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

smara,bine ai revenit...te inteleg cu bunicii,la fel fac si ai mei( cei paterni),ca alor mei le-am facut instructajul si in general ,il respecta..
maica-mea se speria rau cand cadea sau se lovea si scotea niste sunete de David se punea pe plans chit ca nu patea nimik..i-am zis sa incerce sa se controleze si sa-i spuna ceva de genul ;nu-i nimik,hopa sus etc...s-a obisnuit deja,draga de ea...si david asteapta mereu sa vada reactia si nu mai e un plangacios si un fricos( ca la un moment dat asa mi se parea ca plange din orice si se teme de unele lucruri)...

dankutza am uitat sa zic,am admirat-o pe Pinky!!! se face din ce in ce mai frumoasa si e asa finuta si delicata,o adevarata printesa!! sa va traiasca!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

tina,monica felicitari ptr. progresele piticilor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Smara,imi pare rau ca nu te-ai putut bucura prea mult de prezenta bunicilor....Cu multe din chestiile pe care le spui sunt mandra de mama mea sii ii multumesc lui DD ca este cum e ea,cu toate ca are si ea "mici defecte".
Sper sa va reveniti amandoi la program!

Monica
,ma bucur ca ai trecut pe aici! Felicitari pt progrese,deci si voi cresteti un pic cu tatic virtual,stiu ce inseamna

Eu am executat un dus luuuunnnng si relaxant,cu defrisarile de rigoare,acum ma bag la o manichiura,pedichiura si apoi somnic.
Pisicioasa cam fenteaza somnul de peste zi,executa doar unul,si ala scurt,asa ca....dupa ora 21 incepe viata mea



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Azi o zi mare cu multi fulgusori care se serbeaza, asa ca urez :


LA MULTI ANI



AMALIA MARIA

ALEXANDRU

RARES

MATEO



Mamicilor sa va traiasca fulgusorii si sa va bucurati de ei.


mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput