Bebelusi de Septembrie-Octombrie 2010! (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

fetele,
Sebastian parca are senzor.cum ajung intr-un spatiu strain sau intra o alta persoana in casa,pange de se invineteste,pana il mufez.suge fercit si zambeste.la inceput a fost mai greu,acum deja nu ma mai inverzesc ,nici nu ma mai stresez ca-l alaptez in public.
noua ne place caruciorul,dar nu ne place deloc patutul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

mari, ai vazut.
mari, mai3 ce marsupii aveti?ca de sling v-am zis ca il tin pana mai tz ca acu nu-mi place cum sta.al meu si in brate e frichinit.
si mi s-a pus pata pe un carut sport cu 3 roti inca nu stiu care dar unul confortabil si usor de strans si sa ocupe loc putin in masina.poate de mos ca e taman bun atunci.ceva recomandari dar la un pret asa mai accesibil nu d-ala de 10 milioane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

incearca modele de la Primii Pasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns be_one spune:

La multi ani, Filip!
intentionam sa scriu mai mult, ca n-am intrat de ceva vreme, dar s-a trezit cupilu, asa ca doar va pup

Oana mami de doua comori: Dimitrie (23.10.2004) si Ioan (11.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

incearca modele de la Primii Pasi

nike, am vazut unul la primii pasi cu 3 roti dar nu are bara aia in fata, are numai centura.parca mi se pare neterminat.am pus ochii pe 2 de la abc design.merci mult.
ps:la multi ani bogdan-filip de mai3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

LA MULTI ANI! BOGDAN-FILIP
Nastasie, eu am marsupiu de la Bertoni(kangaroo) si dupa ziua asta pot spune ca e ok, solid, si bebe se pare ca s-a simtit bine in el din moment ce a adormit fara sa faca scandal.
Nike, felicitari pentru progrese! lui Sebi

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

http://picasaweb.google.com/102527437167244304186

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

multumim mult

noi avem un marsupiu de www.lady4ever.ro/marsupiu-chicco-soft-26-dream--p5079.html" target="_blank"> ASTA nu retin sa fi dat atatia bani pe el noi l-am luat acum 3 ani pe cand eram pregnant cu baby deci cred ca a fost mai ieftin

am primit un sling fix si nu stiu cum sa il montez adica ala cu inel e simplu da' asta e o bucata mare de panza cusuta la capete unul de altu si nu stiu ce tre sa fac cu el

-----

O poveste cu Minuni - o roza si un fluturas dragalas


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

mai3, eu stiu ca slingul fix e pe marimi.il pui tot ca cel cu inele insa de aia zic ca trebuie sa fie pe marimi ca daca nu-l mai strangi trebuie sa stea copilul bine imediat de cum il pui.nu cred ca am fost corenta .
asa mult pe marsupiu si e pana la 9kg.pai al meu a trecut cred ca de 7.ma mai chinui asa si iau carut sport.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

fetele,
gata cu netul,gata cu hoinareala.
Sebi e leu si asta se vede.vrea totul pt el.stiu ca trebuie sa ii educ vointa, dar......abia avem 4 kg si 53 de cm.
de 2 noapti are doar 3 mese, in loc de 4 mese.azi avem 3 luni si 10 zile.
crestem noi maricei,dar avem demarajul mai greu.
am facut niste muschi la brate d ela tinut in brate bebelususl tot timpul!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fistiq spune:

Buna seara!
Ne-am intors si noi de prin plimbari si vizite. Am baiat mare, azi face fix 1 luna!
Astia mari am papat tort, el tzitzi (din nou in parc si apoi la soacra-mea acasa). Mi-a dormit 3 ore legate in carut, dar cred ca din cauza ca am stat pe o banca nemiscati la soare, fara sa-l mai zgiltiim.
Miine mergem la doctor, avem treaba cu niste ecografii si consultatia de 1 luna. Of, nu cred ca a luat f mult in greutate... Cred ca in ultima saptamina a slabit chiar O sa vad ce ne sfatuieste doctora... Iar ma indoiesc de calitatea laptelui meu



********************************************

Mami de baietel Tudor Stefan (14.10.10)

Mergi la inceput