Bebelusi de Septembrie-Octombrie 2010! (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Nastasie, e de acela ce pot sa il pun si inclinat, dar mi se pare incomod, mai usor imi este sa il tin pe verticala si sa il sustin si eu de e nevoie. Pe net si in instructiuni scrie ca pot sa il tin de cand are 3 kg...sa nu fie mai mic. Vlad are 5 kg si...asa ca as putea...o sa incerc azi pentru putin timp, voi veni acasa sa iau carutul si voi pleca linistita la plimbare mai lunga.

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

http://picasaweb.google.com/102527437167244304186

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

mari, pai daca scrie de la 3 kg eu zic sa-l pui.vezi cum sta vladut in el.pupam flacaul cuminte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris26 spune:

Buna dimineata si de la noi. Multumim Buburuzule de cafeluta, azi chiar beau cateva guri ca nu am mai baut de sambata trecuta . Tare greu e si cu viciile astea, eu am baut cafea 11 ani si acum, dintr-o data sa nu mai beau deloc....e groaznic, ma doare capul in fiecare dimineata. Bebe al meu nu vrea sub nici o forma sa stea in carut. Cand iesim la plinbare trebuie sa doarma ca altfel il duc pe el in brate si inpig de carut. Nu-mi vine sa cred ca un bebe de o luna si ceva stie si el ca il pun in carut si sa nu-i placa . Ai vostrii bebelusi stau?

Cristna mami de bebita David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris26 spune:

plimbare am vrut sa scriu

Cristna mami de bebita David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebecris26

Buna dimineata si de la noi. Multumim Buburuzule de cafeluta, azi chiar beau cateva guri ca nu am mai baut de sambata trecuta . Tare greu e si cu viciile astea, eu am baut cafea 11 ani si acum, dintr-o data sa nu mai beau deloc....e groaznic, ma doare capul in fiecare dimineata. Bebe al meu nu vrea sub nici o forma sa stea in carut. Cand iesim la plinbare trebuie sa doarma ca altfel il duc pe el in brate si inpig de carut. Nu-mi vine sa cred ca un bebe de o luna si ceva stie si el ca il pun in carut si sa nu-i placa . Ai vostrii bebelusi stau?

Cristna mami de bebita David



Nici al meu.iar acum e atat de curios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiti2205 spune:

buna dimineata!

mari - eu am intrebat-o pe pediatra de masupiu si mi-a zis ca dupa prima luna putem sa il folosim fara problema, atata timp cat o sustin eu si cu mana, adica nu o las sa atarne acolo. Asa ca noi am iesit si cu marsupiul, ca mai nou carutul are ace domnule, nu se poate dormi in el
buburuzule . eu folosesc o paturica de bumbac pe post de cover cand o mai alaptez pe zuzi in parc
nastasie vazut poze cu baieti frumosi
sabu - super filmuletul
zoze - vazut maria cafenia . o scumpete!
lora - pupam fetele
chichi - marim mansarda, ce sa facem . pupam toma dragals

ieri am fost la tara, sa o vada si bunica mea pe miru. si facuse fasole de aia buna, cu varza acra . am mancat fixo lingura de fasole si m-am abtinut de la varza. acum sa vedem dc o sa aiba vreun efect asupra lapticului



Kiti, mami de Miruna 06.10.2010 si Vlad 15.05.2006
Vila Sucu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Salutare!
Cand voiam si noi sa iesim, tati a fost chemat urgent la serviciu, ca se-mpusca astia prin targ...a-nnebunit lumea.
A mea sta in carut fara probleme afara si o si alaptez in public fara griji.
Iar scriu cu ea in brate si-mi impinge tastatura cu picioare;e..
kiti, eu am mancat pastai ieri si vad ca-i ok. Sapt. trecuta am mancat putina salata de varza si a fost totul in regula.
va pup pe toate, ca nu mai are stare.

Lora, mami de Iustina si Adelina

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei

Bazar umanitar DC - ajutati copiii

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Ne-am intors de la plimbari. Am plecat la ora 10 jumatate de acasa, am stat putin la biserica de am ascultat predica si apoi Vlad a fost impartasit, iar acum cred ca e beat ca inca nu s-a trezit din somn, dar rade cu gura pana la urechi. Sa vad cat mai rezista pana plange de foame, ca are deja 4 ore de la ultima masa.
Kitti, mananca fata linistita ce iti doresti si ce poftesti dar fara sa exagerezi. Gandeste-te doar ca pana ajunge ,,mancarea'' in lapte trece intai de stomacul nostru, de intestin, prin sange si abia o mica parte din ce mancam la o masa ajunge acolo. Ca sa afecteze in vreun fel calitatea laptelui trebuie sa mananci mai des un aliment.
A, sa nu uit: lui bebe ii place in marsupiu, m-a privit in ochi si parca imi spunea: mami, ce te-a apucat de ma tii in brate pe afara? si a mai privit si in jurul lui, dar la biserica a adormit. Apoi am venit acasa de am luat carutul si am continuat plimbarea.

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

http://picasaweb.google.com/102527437167244304186

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

buna seara

azi Bogdan-Filip si-a sarbatorit ziua numelui si a primit o gramada de jucarii si icoane

si noi am stat azi in marsupiu dar si culcat si in fundulet sustinut. a dormit toata slujba deci i-a placut

gasca!

-----

O poveste cu Minuni - o roza si un fluturas dragalas


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

fetele,
Sebastian parca are senzor.cum ajung intr-un spatiu strain sau intra o alta persoana in casa,pange de se invineteste,pana il mufez.suge fercit si zambeste.la inceput a fost mai greu,acum deja nu ma mai inverzesc ,nici nu ma mai stresez ca-l alaptez in public.
noua ne place caruciorul,dar nu ne place deloc patutul.

Mergi la inceput